през деня не иска да спи в кошарата

  • 1 440
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте,майчета!синът ми е почти на 2 месеца и се случва следното:през нощта си спи нормално в кошарата,след като го приспа,но през деня тръгна ли да го слагам в леглото му,се ококорва и почва да хленчи или уж е заспал,а след 20 мин.се буди и като че ли въобще не му се е спяло.през деня си заспива сам в кошчето,когато реши или върху мен,но в кошарата не иска.притеснявам се да не би да се откаже съвсем от леглото си.не го взимам в нашето легло,за да си свикне с неговото,но той явно предпочита кошчето.това моментно явление ли е или да взимам мерки,за да не стане по-зле?

# 1
  • Мнения: 314
съжалявам,обърках форума. Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 559
Моята кокона беше така до преди 2 седмици....заспиваше на спалнята понеже се кьрмим легнали и си я осатвях там,защото иначе се ококорваше и краи..но сега е слагам вече в кошарата,тя е будна и след 5 минутно мранкане си заспива

# 3
  • Мнения: 251
съжалявам,обърках форума. Embarassed
Актуален ли е още въпроса и интересува ли те да знам дали да отговарям.Не знам в кой форум си отишла newsm47 welcome

# 4
  • Мнения: 314
да,актуален е.всъщност мислех,че съм пуснала темата в клюкарника и затова казах,че съм се объркала.но явно не съм. Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 365
Какво да ти кажа?И ние сме така.През деня изобщо не иска да спи вкъщи. Спи само навън в количката. Незнам какво ще правя като застудее. И аз ще се радвам ако някоя мама каже какво да ги правим
Целуффки от нас  love001

# 6
  • Wien
  • Мнения: 23
Ние още сме така.През ноЩа си спи в кошарата, но през деня само на спалнята,ако я оставя в кошарата се буди с рев и после няма Заспиване.Но пък допреди 1 месец спеше само в количката навън, така че и на това сЪм доволна.

# 7
  • Мнения: 251
Момичета, мисля, че няма от какво да се притеснявате.Бебчето постоянно си сменя режима, постоянно изненадва с нещо ново.Предполагам сте го забелязали.Мисля, че трябва да сте по-настоятелни, защото според мен детето е "както го свикнеш" стига всичко да става с любов и търпение.Целия втори месец Моника изкара следобедния си сън в моето легло.Нощем спеше в нейното, денем в моето.От друга страна обожаваше количката.В нея спеше като къпана и най-важното АЗ я оставях да си спи където си поиска.Но в един момент почнах да се притеснявам дали това не е грешка, защото тя нямаше никакъв режим на спане дремваше "тук-там" за по 30 мин.Абе......... И една вечер реших на другия ден коренно да променя нещата.След като я нахраних на обяд я сложих в леглото й, тя естествено почна да се върти, да мрънка, да киселее.Аз обаче я обърнах с гръб към мен така че да не ме вижда и си поставих едната ръка върху телцето й /сякаш че я гушкам/ , почнах тихо да й говоря и да й пея /някакви глупости/.Тя постепенно започна да се успокоява и така заспа.На другия ден повторих "процедурата".И така няколко дни като с всеки изминал ден я гушках все по-кратко.Сега я оставям в легълцето й и само й говоря тихо 5 мин. докато задреме и после я оставям сама да си заспи.Може да ми се присмеете, но от тогава нямам никакви проблеми.Следобяд спи непробудно от 12.00 до 16.00 ч.Трябва обаче да сте много търпеливи, да не я взимате и местите веднага щом почне да мрънка.Опитайте.А относно количката.Преди бях постоянно навън и тя за това се научи да спи в количката. Сега излизаме сутрин, но в 12.00 сме си в къщи, за да може Мони да си спи в леглото. Като стане в 16.00 и я нахраня излизаме отново.Мисля, че с малко упоритост и търпени и с много любов ще успеете.Стискам палци.Пишете дали сте успели /ако разбира се решите да послушате съвета ми/. newsm51

# 8
  • Мнения: 1 029
С интерес ще следя темата, защото и ние имаме абсолютно същия проблем и взех да се притеснявам  Rolling Eyes. През деня изобщо не иска да стои в кошарката си и вмомента, в който я поставя започва едно непрестанно мрънкане, въртене и накрая се стига до рев. Единственото ми спасение е една люлка, в която обожава да стои и си спинка там, докато се люлее, както и в количката по време на разходка и кошчето в колата. Вероятно трябва да се прояви повече настоятелност и търпение, за да ги научим да си спинкат в легълцата, иначе не знам какво ще правим...  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 365
Йолита, благодаря за съвета. Ще опитам да видим какво ще стане
  love001

# 10
  • Мнения: 2 673
  И аз правех като Йолита едно време..Поставям детето с гръб към мен и само от усещането, че съм зад гръбчето му то заспиваше..Добър номер и успешен!! Гаранция!

# 11
  • Мнения: 2 047
  През първите месеци не е чак толкова важно къде ще заспива, защото много бързо забравят и постоянно менят режима. Но след 6-7 месец е добре да се приучва към леглото си (ако мама иска, разбира се), защото почва да пролазва и не може да спи на спалнята без надзор.
   През дневния сън винаги спяхме с дъщеря ми на спалнята, но  като порастна почна да скача , да се мята, аз не съм й преграда и ме прескача. Спалнята ни е по-високо и ме е страх да не падне ако заспя. Научих я да си спи в леглото преди десетина дни и то успях само с два дни упорство.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Явно при повечето бебета е така.Ние в момента сме с количката в стаята и аз я бутам с крак. Какво да се прави иначе оставаш без ръце...

# 13
  • Мнения: 22 529
Какво да ти кажа?И ние сме така.През деня изобщо не иска да спи вкъщи. Спи само навън в количката. Незнам какво ще правя като застудее. И аз ще се радвам ако някоя мама каже какво да ги правим
Целуффки от нас  love001
Peace През деня го приспивах в количката

# 14
  • Мнения: 1 117
И ние имахме такива моменти и тогава си спяхме на спалнята, но вечер си заспиваше в кошетката.

Общи условия

Активация на акаунт