ПВЦ или Ал. дограма за остъкляване на балкон?

  • 32 901
  • 45
  •   1
Отговори

Анкета

ПВЦ или Ал. дограма за балкона?

Опции:

  • Мнения: 5 622
 Ще остъкляваме едната тераса, но смятах, че трябва да е ПВЦ, със стъклопакет и плъзгащ прозорец. От фирмата ми казаха, че не правели ПВЦ плъзгащи прозорци, а само от Ал.дограма  Shocked И ако съм искала да е ПВЦ дограмата на балкона трябвало да е с нормално отваряне на вътре  #Crazy (никога не съм виждала друго отваряне на дограма на балкон освен плъзгащо. Обикновеното ми се струва направо смешно)

Та да питам тези, с остъклени тераси- каква е дограмата ви- ПВЦ или алуминиева?

Някой ако препоръча и фирма за Варна, няма да сбърка  Wink

# 1
  Ами мога да ти препоръчам мъжа ми,но неговата фирма за дограма е в Сливен LaughingА сега сериозно-и аз скоро научих от него че ПБЦто няма плъзгащи врати...незнам защо е така.От мене съвета е че наи-добре е да си сложите алуминиева дограма-ние в къщи сме с такава и съм супер доволна.Даже мисля че мъжа ми ги препоръчва за тераси PeaceУспех в избора!!!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
У дома е ПВЦ като на целия апартамент. С нормално хоризонтално и вертикално отваряне, не ми беше хрумвало, че е смешно. newsm78

# 3
  • Мнения: 5 622
У дома е ПВЦ като на целия апартамент. С нормално хоризонтално и вертикално отваряне, не ми беше хрумвало, че е смешно. newsm78

Е как бе? Аз не съм виждала такова нещо  Thinking Навсякъде по балконите на блоковете около нас са плъзгащи прозорците  newsm78. Но не мога да преценя материалът, от който са направени  Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Бубе, аз непрекъснато зяпам по тераси, балкони (щот си нямам собствено и ми е интересно как си правят жилищатата хората), та много съм виждала остъклени тераси, чийто прозорец се отваря навътре....  А и това с плъзгането... като го плъзгаш непрекъснато, няма ли шанс да запецне някой ден? И дали се затваря много плътно, както при обикновения?  Thinking

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
У дома е ПВЦ като на целия апартамент. С нормално хоризонтално и вертикално отваряне, не ми беше хрумвало, че е смешно. newsm78

И ние сме така.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Питай за затваряне тип "Фолксваген"
виж тук малко по-надолу в линка Simple Smile Мисля че цената му е по-височка обаче.



# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Комшии на майка ми в Плевен си направиха ПВЦ с плъзгащи се прозорци на терасата. Незнам коя е фирмата newsm78, казаха че била Русенска и имали офис в Плевен.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ходих да гледам на комшиите терасите.  Simple Smile Една има с плъзгащи прозорци и то половината е винкел, само отпред дето се отваря сложили въпросното, преполагам алиминиево ...  ей това вече е смешно, ама за толкова са им стигнали парите на хората. Всичко останало е ...стандартно.
Щом държиш прозорците да са плъзгащи, направете с алуминиеви профили, явно ПВЦ по една или друга причина не произвеждат с този тип отваряне. На сестра ми дограмата е алуминиева и не е лоша, няма проблеми от типа конденз и мухъл, но и апартамента и е много добър като строителство. Избра такава  защото е по-евтина. Ние предпочетохме ПВЦ.
Хубаво е че все пак има някакъв избор!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И аз знам че  няма PVC плъзгане. Освен това плъзгането не уплътнява добре. Така че остава алуминии ако държиш много на плъзгане , а по принцип се прави плъзгане на терасите поради липсата на място за отваряне и затваряне на прозорците.

# 10
  • Мнения: 5 622
И аз знам че  няма PVC плъзгане. Освен това плъзгането не уплътнява добре. Така че остава алуминии ако държиш много на плъзгане , а по принцип се прави плъзгане на терасите поради липсата на място за отваряне и затваряне на прозорците.


Точно! Още повече, че там ще се изнесе кухненският бокс (това е в баба ми, не в нас, ние нямаме тераси. Но е все едно дали е у нас или не. Баба ми разчита изцяло на мен да намеря фирма и да поръчам дограмата...)
В същност фирмата, от която е нашата дограма (работят с Тисен- немски профили), казаха, че има ПВЦ с плъзгане, но излизало по-скъпо (но не е кой знае каква разликата) и в момента нямали подходящи профили и трябвало специално да се поръчват. Не разбирам защо масово, обаче не правят ПВЦ с плъзгане  newsm78

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не разбирам защо масово, обаче не правят ПВЦ с плъзгане  newsm78
Защото е по- скъпо и няма от къде да се поръчат профилите . Обковът също е по - скъп.

# 12
  • Мнения: 7 474
Плъзгането не е удачен вариант според нашия майстор, след време правило проблеми  ooooh! А за ПВЦ или Алуминия, ако е южен алуминий  Peace

# 13
  • Мнения: 7 640
а как се мият плъзгащите прозоци като се припокриват- това ме е тормозело винаги Laughing

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
С годините използване това плъзгане става...  Sick Измятат се прозорците, дърпаш или буташ като бесен да се затвори...

Общи условия

Активация на акаунт