Инфекция на едната гърда...за 3ти път ?!

  • 556
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Моля за съвет някой който е преминал през това или има опит с тези неща  Confused

Имам напълно хлътнали зърна и бебка много се мъчеше,аз също; разрани ме чак. Едната гърда почна да се зачервява и млякото намаля.
На 9тия ден след раждането вдигнах 39.6'С и 24часа не можах да я сваля.Отидох на лекар(хирург),който ми обясни че от рагадите е тръгнала инфекция и е засегнала цялата гърда.Затова и кърмата от нея беше спряла.Според нега гърдата беше празна(тя определено беше мека) и не се пълни.Изписа Цефзил 5 дни и на контролния преглед каза че тъкънта се е успокоила и инфекцията е излекувана.Червенината намаля,температурата падна на 3тия ден, почнаха да излизат капчици кърма.
След 2 седмици спокойствие обаче напипах болезнена твърдина на болното място,беше почнало да се зачервява.Всички около мен казваха топли компреси и цедене и след 2 дни положението беше доста по-лошо,но нямах Т'.Отидох на ехограф - оказа се капсула с течна компонента около 3см.Пак на хирург,пак антибиотик (Аугментин - 10дни), бодене с игла и теглене на гной 5 пъти. На 10тия ден уж вече бях ок, мястото се успокои, омекна.Отново почнах да давам кърма от гърдата.
2 седмици по-късно забелязах пъпка като че гнойна на същото място и червената лампа светна  Confused Веднага на ехограф - отново гнойна колекция,но повърхностна и пак на хирург.Сега пия Оспексин и не давам болната гърда.Правя компреси с риванол, казаха ми топло и маса  никакъв случай  Naughty
Та въпросът ми е: кога по-дяволите ще се излекува това и защо не се оправя?Какво мога аз да направя за превенция?

Предполагам случаят ми си е точно за лекар и малко хора ще знаят какво се прави,но ще оценя всяко мнение и съвет  Praynig

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мога да си представя какъв кошмар е всичко това Cry Адмирации за упоритостта да продължаваш да кърмиш въпреки проблемите Hug
Правена ли е посявка от секрета от тази гърда и ако да, какъв беше резултата? Възможно е да става въпрос за един специфичен вид стафилококи - MRSA, които са резистентни на обичайно използваните антибиотици и да има нужда от по-различен антибиотик, за да се излекува напълно инфекцията и да спре образуването на абсцесите.
Може да прегледаш и ето тази статия, която описва обичайните причини за повтарящи се мастити, за да видиш дали няма да откриеш някоя възможна причина да се появява непрекъснато това възпаление:
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/recurrent-mastitis.html

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 15:42 от hedra

# 2
  • Мнения: 48
Здравей Narina, пиша ти защото съм от Бургас, децата ни са на една възраст и имах подобен проблем. Откакто се роди малкия за един месец правих 4 пъти мастит, въпреки, че съм кърмила големия 8 месеца и уж имах опит в кърменето. Беше ми омръзнало от температури, втрисания, болки в гърдата, червенина, оток, обща отпадналост ведно с емоционалния срив, че не се справям както искам с майчинството. Тъкмо се оправя и след няколко дена пак същата история. Последният път бях с Т 40.2'С, която ме изцеди до такава степен, че не можех да ставам от леглото. Знам през какво си минала и наистина заслужаваш похвала, че продължаваш да кърмиш.  Не искам да те агитирам, но когато традиционната медицина не помага е време да се обърнеш към друг начин на лечение. Аз пиша в бургаския отчетен форум и неведнъж съм изказвала благодарности на лекарката-хомеопат, която лекува цялото ни семейство и съм отговаряла на майки, които се интересуват от Хомеопатия. Тя ми помогна и в този случай, като не ми се наложи да вземам антибиотици и никакви други лекарства, само таблетка и половина Парацетамол по времето, когато бях с най-висока температура. Окуражаваше ме да продължавам да кърмя и ме успокояваше и подкрепяше. Сега сме добре и се надявам да се наслаждавам на контакта с детето чрез кърмене още много месеци. Ако решиш да опиташ пиши ми и ще намеря време да ти отговоря на всички въпроси, както и ще ти дам координати на лекарката, а може и да се срещнем  лично. Пожелавам ти бързо и трайно оздравяване и ако имаш нужда пиши ми.

Общи условия

Активация на акаунт