Mайки с диабет

  • 519
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 197
Здравейте,
тъй като аз съм с диабет от 26 години и по време на бременността се напатих от "компетентни" ендокринолози, които ми докараха само няколко излишни хипогликемични кризи искам да помогна на някои от бъдещите майки с диабет със скромния си опит. Аз родих на 20.04.2006 т.е. имам доста пресни впечатления. Ако за Вас представлява интерес пишете ми на лични, за да споделя собствения си опит, подкрепен в последствие от публикации в чуждата преса.
Надявам се да съм полезна на някоя бъдеща майка и най-вече на детето и.
Бо

# 1
  • Мнения: 7 716
Разкажи тук, за да си полезна на повече хора.
А детето ти? Здраво ли е?

# 2
  • Мнения: 83
Здравей, Boto!
Първо -Честито! Laughing
В какво се изразява лечението по време на бременността?
Имам приятелка, която е с инсулинова резистентност и в момента е на сиофор, но правят опити за бебе. Какво трябва да е поведението ако настъп бременност?
И ако имаш време - разкажи по-подробно за себе си, бременността и детенцето. Мисля, че ще има доста голяма полза!

# 3
  • Мнения: 2 197
Извинявайте за късния отговор, но нещо ми се беше загубила темата и чак сега си я намерих.
Значи по първия въпрос - детето ми е здраво и всичко си му е наред.
Бременността при диабетичките е рискова тъй като има големи колебания в кръвната захар. Ниската кръвна захар може да доведе до хипогликемия, която може да бъде опасна за плода, особено в началните месеци. Високата кръвна захар също не препоръчителна, защото води до увеличаване теглото на плода поради по-големите количества глюкоза, които се "подават" към него. Но всичките тези неща могат да бъдат избегнати ако през времето на бременността се следи постоянно нивото на кръвната захар и се регулира при нужда, независимо дали ще бъде с диета или инсулин. Така че няма страшно, просто трябва да се внимава. Лошото е, че в София май никой лекар или ендокринолог не знае какво трябва да се прави по време на бременност. Аз затова пуснах темата, за да си дам опитно изведените съвети. Много дълго е за писане и сигурно няма да ми разрешат да напиша всичко, така че ако някой иска повече подробности нека ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт