Покълване на соя?

  • 1 426
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 652
Някой да е правил подобно нещо? Купих си соя и ръснах малко в една чиния, залях с вода, промих след един ден. Появиха се кълнове, но много бавно и хилави едни такива. Нещо греша ли? Моля, споделете опит Cry

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 20:49 от shedi

# 1
  • Мнения: 502
Аз със жито съм правила така: в една чинийка слагам тънък пласт памук,заливам го с вода и слагам житото върху памука  и то си покълва.

# 2
  • Мнения: 1 002
провери каква е соята , има ли зародиши
че аз преди време се опитвах да покълвам грухана пшеница  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 550
Аз съм покълвала леща. Кисне се 24 часа във вода. Изплаква се много добре. Разстила се в тавичка и се завива с кърпа, която постоянно трябва да е влажна. Аб, общо взето е работаза събота и неделя, защото на 2-3 часа съхне кърпата. Периодически се изплаква с вода много добре самата леща, защото в процеса на покълване се отделяли някакви вредни вещества. като решиш, че стига е покълвала толкова я прибираш в хладилник, за да спре процеса от студа.
Предполагам, че и при соята е нещо подобно. Поне елементите с кърпата и изплакването трябва да са същите.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 352
Извинете ме за невежеството Blush, но за какво са ви тези кълнове?

# 5
  • Мнения: 652
white_r,
соята си е за покълване - така си пише на етикета, купих си я от диетичен щанд.
Steisi,
аз правя същото сега само че без кърпа, сипвам малко водичка направо в соята. Освен това, реших да пробвам пак да я промия и като че ли тръгнаха по-бързо тия кълнове. То май трябваше и аз да се покисна, т.е. да си взема душ,  че да ми тръгнат идеите.

Marieta, понеже напоследък у дома здравословното хранене придоби страховита популярност, пък и харесвам соевите кълнове от покрай китайските ресторанти, реших да разнообразя домашната трапеза със соя. Но докато докарам за една салата...

Общи условия

Активация на акаунт