Моля за съвет за храненето на беба

  • 367
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

преди месец Рали беше болна от салмонела. След това заради нашата педиатърка, която ни предписа неподходящ антибиотик, беба получи страхотно разстройство - дори лежахме в болница заради него. Сега от както сме си в къщи сме на диета - лечебна хумана, оризова каша, карт. пюре  и разни солети и бисквити. Много ми се иска да я захраня с някаква по-нормална храна. Вече няма разстройство, но ужасно се притеснявам  да не объркам нещата. Бяхме записани за детска кухня, обаче за момента смятам да не взимам и аз сама да и приготвям яденето. Кажете как да постъпя - да давам по-смело храните, който беба си ядеше преди да се разболее или да давам нова храна и да изчаквам 1-2 дни, както когато беше бебе. Дали да я заведа на гастро-ентеролог за консултация... Вече направо не знам какво да правя. Тя е доста слабичка, а и бабите малко ме тормозят че нищо не съм и давала да яде.

# 1
  • Мнения: 4 242
Според мен давай постепенно, за да можеш да следиш за нежелателни реакции. И дано всичко е наред, много сте препатили явно Confused

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
да давам нова храна и да изчаквам 1-2 дни, както когато беше бебе.
Така е най-добре - ти си гледай детенцето да е здраво, не ги слушай бабите!

# 3
  • Мнения: 982
Съжалявам за това,което ви е сполетяло.Според мен трябва да се консултирате със специалист.На твое място и аз бих била така неуверена и колебаеща се.Болестта е минала и това е най-важно!Успех!

# 4
  • Мнения: 942
Според мен давай постепенно, за да можеш да следиш за нежелателни реакции. И дано всичко е наред, много сте препатили явно Confused
Много ви се е струпало Sad И аз като Мери съм на мнение да й даваш помъничко и постепено,но за твое успокоение най-добре се консултирай с лекар специалист.Дано се оправитв бързо Peace

# 5
  • Мнения: 2 211
Била съм по болници със сина ми и знам как се чувстваш. Дано никога повече не попадате на такова място. Най-вероятно стомашната лигавица е увредена. Затова не бързай със захранването. Знам, че в такива случаи се започва от начало. Наистина трябва да я заведеш на гастроентеролог. Чувала съм, че д-р Ковачева е много добър специалист. Мисля, че преглежда в "Детско здраве", освен в Педиатрията.

# 6
  • Мнения: 3 760
Съчувствам ви за премеждията!  Cry  Hug   bouquet
И аз смятам, че трябва да захраниш бавничко. И е добре да отидете на гастроентеролог...

Общи условия

Активация на акаунт