Да се подготвим за кърменето

  • 4 960
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Мили момичета, предлагам тук да споделяме начините за подготовка на гърдите за кърменето. Аз дори нямах представа, че такова нещо трябва да се прави, докато една приятелка не ме "светна" че след 7-мия месец трябва да започна следните процедури: Обтриване или по- скоро лек масаж (масажа наистина да е лек, за да не предизвиква контаркции) с влажна кърпа на зърната и ареолите на гърдите. След като ги подсушим ги мажем с Гармастан, отново с леки масажни движения. По този начин зърната загрубявали, което предпазва от нацепване и разраняване по време на кърменето, което според мен е изключително важно!
Надявам се да съм ви била полезна, приятелката ми кърми 8 месеца и нямаше никакви проблеми. Ако вие момичета сте прилагали други методи, които да ни облекчат, ще се радвам да ги споделите.  bowuu

# 1
  • Мнения: 949
Аз нищо не правех за гърдите си,по време н бременността и нямах проблем с кърменето след това.

# 2
  • Мнения: 375
Аз нищо не правех за гърдите си,по време н бременността и нямах проблем с кърменето след това.

Аз също

# 3
  • Мнения: 126
От ЖК ми казаха за това обтриване,но някъде четох,че това вече не се практикува и не е желателно гърдите да се обтриват.А знам също,че за да не ти се разраняват гърдите е важна правилната поза за кърмене на бебето.Нека по-вещи мами кажат,аз само споделям това,което знам! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 274
   Влез в Библиотеката на кърмаческия форум и там ще намериш всичко необходимо като информация за подготвяне на гърдите и за самото кърмене!
   По въпроът ти - не, не съм правила нищо и не съм имала проблеми с гърдите по време на кърменето! Това обтриване може да предизвика контракции и за това не се препоръчва! Аз самата като се къпя и си мия гърдите получавам контракции без да ги търкам с груба хавлия или нещо от рода, а незнам какво би станало ако го направя  Sick!
   Като кърмиш е важно да не си миеш зърната със сапун преди и след кърмене! От сапуна кожата изсъхва и се напуква! Аз лично само ги измивах добре с топла вода и изцеждах няколко капки кърма!
   Леко раждане и успех в кърменето!   bouquet
  П.С. Като гледам терминът ти трябва да е ноември, за това те каня да се присъединиш към нас в темата на ноемврийките в отчетни! При нас можеш доста неща да научиш, а и е много весело  Hug!   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127120.120

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
   Влез в Библиотеката на кърмаческия форум и там ще намериш всичко необходимо като информация за подготвяне на гърдите и за самото кърмене!
   По въпроът ти - не, не съм правила нищо и не съм имала проблеми с гърдите по време на кърменето! Това обтриване може да предизвика контракции и за това не се препоръчва! Аз самата като се къпя и си мия гърдите получавам контракции без да ги търкам с груба хавлия или нещо от рода, а незнам какво би станало ако го направя  Sick!
   Като кърмиш е важно да не си миеш зърната със сапун преди и след кърмене! От сапуна кожата изсъхва и се напуква! Аз лично само ги измивах добре с топла вода и изцеждах няколко капки кърма!
   Леко раждане и успех в кърменето!   bouquet
....................
newsm10

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз нищо не правех за гърдите си,по време н бременността и нямах проблем с кърменето след това.
Аз също Peace

# 7
  • Мнения: 236
И аз нищо не съм правила за гърдите си по време на бременността и нямам проблеми при кърменето. Съветвам те само да видиш какви са ти зърната, ако са ти хлътнали трябва да се тренират. На chicco в аптеките съм виждала да предлагат помпички за издърпване на зърната има и пласмасови колектори за зърна.

# 8
  • Мнения: 5 026
Не е необходима предварителна подготовка-масажи, мазане и пр.

# 9
  • Мнения: 791
По време на първата си бременност още от 5-6месец обтривах гърдите си, правех си масажи сутрин рано на отворен прозорец - хладният въздух подобрявало кръвообращението, и въпреки всичко като ми дадоха бебчо за първи път никой не си направи труда да ми даде съвет как да го гърмя и още след второто му хранене имах радаги и то доста неприятни. Тъй че май от тези масажи не зависи много Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 290
Не съм правила никаква подготовка. Единственото което правех от първия ден на кърменето е мазане с Гармастан. Бебка засукваше правилно и не съм имала рагади или други проблеми, с които ме бяха наплашили.

# 11
  • Мнения: 251
Мила, мисля, че колкото и да се подготвяш бебо като почне да суче пак ще ти се поразранят, но удоволствието от кърменето е много по-силно.Като почнеш да кърмиш мажи се с гармастана много помага.И цеденето помага за загрубяване на зърнта.
Аз лично не съм правила нищо по време на бременността.Мисля, че е излишно.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 807
Аз нищо не правех за гърдите си,по време н бременността и нямах проблем с кърменето след това.
И аз така.

# 13
  • Мнения: 22 531
Не съм правила подготовка.Кърмих една година,като в началото имах проблем със зърната,но по-скоро от неправилно засукване на бебето.Като се научихме как да се кърмим всичко се оправи.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Цялата подготовка съм почерпила от кърмаческия форум тук.  Peace
За обтриването, не съм го практикувала, вече е тотално отречено, проблеми не съм имала със зърната. Всичко е въпрос на желание и нагласа.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт