Имам няколко въпросчета

  • 511
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
1.Може ли да давам саб симплекс по няколко пъти на ден? Педи-то ми каза че коликите се появяват по едно и също време на деня,да забележа кога и преди ядене да и ги давам.Ама на мен ми се струва че след всяко ядене има колики newsm78
2.Също педито ми каза да почна да и давам плодови сокчета още от 40-тия ден,ама аз реших че още и е рано и не давах(само на кърма сме).И сега на консултацията ми се скара като и казах че не давам.Кажете моля вие кога почнахте със сокчетата?
3.Изписаха ни и капки зимафлуор,какво мислите за тях?Необходимо ли е да се дават и напълно безвредни ли са?Аз доколкото знам флуора не е особено безобиден и се натрупва в организма...
Ами това е май...Много ще съм ви благодарна ако споделите вашия опит

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
1.Аз не давах редовно Саб симплекса,а само при нужда,но и нямахме силни колики.В началото вечер задължително давах.
2.И мен ме питаха на консултацийте дали давам сокчета и отговарях че давам/не ми се влиза в пререкания/,а бебка опита сок чак на 6,5 месеца.
3.Взех такива капки,но съм дала не повече от 15 пъти досега/от 4-5 месеца не съм давала/.

# 2
  • Мнения: 4 026
1. Давала съм и преди всяко ядене в най-кризисните моменти.
2. Сокчета започнах да давам преди месец. Говоря сериозно. В момента най-важното и напълно достатъчно за детето ти е кърмата. За признаци за захранване можеш да наблюдаваш чак след 4тия месец. А най-добре да изчакаш до 6я, като определено сокът не е подходящ за първа храна. Зеленчуково пюре или каша са удачните варианти. Дъщеря ми е захранена на 7 м. и половина заради АБКМ, дотогава беше само на кърма. Късното захранване има редица плюсове, съветвам те да разгледаш подробно Библиотеката на Форум Кърмене и захранване на бебетата.
По въпроса с педито - съвсем спокойно можеш да кажеш, че даваш. Аз обаче уведомих моята, че ще се захранваме късно, барем се информира малко повече за късното захранване.
3. Зимафлуор така и не започнах да давам. Ще се изкаже някой по-информиран.

# 3
  • Мнения: 7 803
с всяко хранене се дават капките zа колики, ина4е нямат ефект
сок дадох на 7/8 месеца zа пръв път, преди това си бяхме на бебе6ки 4ай4ета, zахраних към 5 месеца и не6то
zимафлуор не съм пила като бременна, не давам и на малките. даже пастата zа zъби на децата е беz флуор.

# 4
  • Мнения: 42
1.СабСимплекс давах предимно вечерно време защото  коликите бяха най-силни
2. Сок още не съм давала само на кърма сме въпреки, че педито ми каза след 40 ден да започвам да давам сок, тя и до сега не знае че сме само на кърма просто не сметнах за необходимо да я информирам, а и мисля да я сменям.
3. Зимафлуора съм давала около месец и престанах

# 5
  • Мнения: 5 790
1. Саб Симплекс давах на всяко хранене. Смятам, че така помагат повече.
2. За сокчетата - скарай се ти на педито си. Да вземе да се образова малко и да попрочете. Супер рано ви е за каквото и да било друго, освен кърма. Аз лично сокчета не съм давала въобще. Виктория и до момента не пие сокчета, не смятам, че е загубила нещо. Яде плодове.
3. Зумафлор никога не бих дала и не съм давала.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
1. Капки за колики съм давала преди всяко ядене
2.Сок давах след 40-тия ден - проблеми не съм имала Naughty, после и рано го захраних
3. Зимафлуор не съм давала - така ме посъветва моята зъболекарка

# 7
  • Мнения: 962
1.Саб давах предимно вечерно време.
2.Сок дадох рано  и рано захраних
3.Тези капки никога не бих ги давала след инфото което прочетох за тях  Naughty

# 8
  • Мнения: 236
Саб симплекс отначало давах само вечер преди кърмене, но след като коликите станаха много силни и имаше след всяко кърмене колики започнах да и давам преди всяко кърмене.
За сокчетата и моята лекарка ми каза да започвам след първия месец, но все още не съм започнала. Ако ме попита не смятам да крия.
Зимафлуор не ми е казвала да давам.

# 9
  • Мнения: 1 259
1. Капките ги давах преди хранене всеки път.
2.Сок по съвет на педито дадох на 40-ия ден (тогава започна моят ужас,още по-силни колкики + повръщане)моментално спрях соковете,и дадох чак на 6 м.Не давай сок! Педито я излъжи!
3.Зимафлуор не съм давала.

# 10
  • Мнения: 119
1.Аз давах сабсимплекс преди всяко  ядене.
  2.Сокчета дадох в края на третия месец.
  3.Зимафлоур пих по време на бременност и педито каза да му давам вече и на него.

# 11
  • Мнения: 1 272
1. Капки за колики - преди всяко хранене
2. Сок - не съм давала още, не се връзвай на лекарката, влез в кърмаческия, там ще научиш повече по въпроса
3. Флуор също не съм давала още

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 378
1. Саб Симплекс пи Светлин (2000 г) , беше изконсумирал 13 шишенца. беше с ужасни колики и давах редовно, според указанията, без да предозирам. Александър пиеше сега Еспумизан. Сякаш съм по-доволна, разминахме се с 2 шишенца.

2. Сокчета слез 3-я месец.

3.Не съм давала и няма да давам засега флуорни капки. Смятам, че е някаква модна вълна сред педитата сега.

# 13
  • София
  • Мнения: 290
1. Саб Симплекс на своя глава давах преди всяко хранене, но не пълната доза, а 8-10 капки примерно, така ефекта беше по-голям.
2. Сокчета и аз не дадох, въпреки препоръките на педиатърката. Сега се опитвам да й давам, но не го ще  Sad.
3. Капки с флуор ни дадоха след 5 месеца, но аз доста често забравям да ги давам.  Embarassed

# 14
  • Мнения: 240
1. Капки съм давала много рядко , тъй като почти не е имал колики  , но знам , че могат да се дават преди всяко ядене при нужда.  Grinning
2. Що се отнася до сокчетата - НЕДЕЙ Stop , не прави същата грешка като мен Naughty.Аз дадох на 40 ден само малко и като започна едно ми ти повръщане  Sick, в чудо се видях ooooh! #Crazy.В резултат на това заменихме милумила с фризовом и едва сега се захранваме, за което не съжелявам.Повече няма и да дам сок - само пресни плодове Naughty Crossing Arms.
3.За флуора не знам , никога не съм давала newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт