Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 292
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 492
Синът ми е първокласник и още не съм в час, та затова моля за помощ.
Интересува ме дали ползвате кутия за храна и каква. Необходима ли е изобщо?
За нещата по рисуване - Слагате ли ги в някакъв несесер?/ Аз си представям цялата раница омазана с боя./
Каква чашка ползвате за водата? /пак по рисуване/
Да си носи ли нещо за чина,като подложка под листята за рисуване/парче мушама newsm78/?
Засега това ме мъчи. Благодаря предварително.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 14:19 от камелия

# 1
  • Мнения: 888
Ми аз купих кутия за храна,детска с русалката Ариел-побира се един двоен сандвич.Взехма и шише-половинлитрово-за сок пак с русалката.По-късно като я взема мога  да ти кажа дали ни вършат работа т.е. дали са били удобни.
До рисуването не сме опрели,но се продават едни чашки за вода с капачета и дупка по средата,които не се разливат дори,ако я обърнеш наопаки  Peace ,а за под листа..и аз не знам  newsm78 ,ама и  на мен ми се върти нещо като мушама в главата ..

# 2
  • Мнения: 1 937
И аз имам подобни питанки!
Моята първокласничка тръгна сутринта с банан и ябълка.
Днес ще приключат в 11,30, така че ще обядва като се прибере.
Закуските, които им се полагат ще се раздават след ден, два...
Като ги видим какви са, ще му мисля за кутия за сандвичи.

Засега бои не са ни искали. Моливи и флумастери като начало.
В стаята им има шкафчета, в които си мисля, че ще е разумно да се оставят боите и чашките и ако не е практика, ще го предложа на госпожата.

Май не ти помогнах особено!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 492
Цитат
Закуските, които им се полагат ще се раздават след ден, два...
Това навсякъде ли е? Аз му сложих само една суха паста в раницата.Ужас, не знаех, че няма да имат закуска днес.
mrenka, ще чакам да споделиш по-късно за кутията и шишето.

# 4
  • Мнения: 1 492
Като ги видим какви са, ще му мисля за кутия за сандвичи.
Мисълта ми е не толкова да си носят сандвичи, а по-скоро ако не си изяде закуската, да не я слага в раницата, а в кутията. Представи си някоя мазна баница между учебниците. ooooh!

# 5
  • Мнения: 888
Цитат
Закуските, които им се полагат ще се раздават след ден, два...
Това навсякъде ли е? Аз му сложих само една суха паста в раницата.Ужас, не знаех, че няма да имат закуска днес.
mrenka, ще чакам да споделиш по-късно за кутията и шишето.

Ние днес сме до 10.50..така ще е първата седмица-да се настроили децата  Heart Eyes
Та като се вземем-ще ти кажа веднага,че и на мене ми е дерт..
Иначе и дадох и 50 ст. ако иска да си купи нещо  Wink..
Вие ще им давате ли стотинки?Или сглупих  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 937
камелия, права си, не се бях сетила за този вариант, в който не се изяжда закуската. Grinning

При вас може да започнат да ги раздават от днес, на мен една мама ми каза, че е нужно да се уточни бройката и тогава...

Не се тревожи, че си сложила само суха паста.

Днес не съм давала пари. Това подлежи на уточнение, още не ни е ясно какъв подход да изберем с баща й!

При всички ли в понеделник часовете са намалени от 35 на 30 мин.?

# 7
  • Мнения: 1 492
Нашата госпожа ни каза да не даваме, защото още не познават училището и ще се загубят по етажите.
Може би по-нататък ще давам.Не знам и аз.

# 8
  • Мнения: 1 492
Ние днес сме до 11.30ч.
А на стол и занималня ще ги оставите ли?
На мен ми се налага, защото работя и няма кой да го прибира Sad
Сега съм отпуска първите дни, но след това ще си е цял ден там.

# 9
  • Мнения: 888
Нашата госпожа ни каза да не даваме, защото още не познават училището и ще се загубят по етажите.
Sick Sick Sick

# 10
  • Мнения: 888
Момичета много се радвам,че започнахме тази тема..тук можем да си говорим за нещата които ни вълнуват покрай училището  Hug
Какво ще кажете да си пускаме по 1 нова темичка всяка седмица в която да си говорим -родителите какви трудности срещаме,как се  справяме с тях.
За децата-как се справят,лесно ли се адаптират в новата обстановка..и всякакви такива  Hug
И въобще какво се случва при новото положение-нашето и на децата ни  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 937
При нас няма столова, водят ги организирано до някакъв ресторант срещу 1.50 лв. за обяд, но само дечицата от занималнята.

Ралица няма да я посещава.

Ще се борим в различни комбинации - аз и баща й, баща й аз... Simple Smile

Надявам се нещата да се подредят, да наместя и някои странични занимания като английски и плуване, танци или рисуване.

В момента не ми е ясно точно как.  Confused

mrenka, добра идея!

# 12
  • Мнения: 2 716
Честито на всички мами-първокласнички!  Heart Eyes
Закуските включват кифла (сандвич, козунак или подобно) и 200 грама питие - мляко, чай, боза и пр.
Във всички училища има закуска.
Винаги може някоя "непослушна" баничка да се търколи при тетрадките  Laughing
До края на септември ще имате родителска среща, на която ще ви обяснят всичко. Обикновено имат мушами, останали от предишните класове. Занималнята  е безплатна и почти всички я ползват. Първокласниците учат самостоятелно (в стаята им не влизат други ученици) и имат шкафчета. Сигурно и при вашите деца ще е така. И боите и чашките вероятно ще остават в училище.
Успех на всички!

# 13
  • Мнения: 1 492
mrenka, чудесна идея! Peace
Нямам търпение да ходя да го взема, за да разбера как е минало, доволен ли е....
Аз като го оставих сутринта си поплаках по пътя малко, ама ще свикна, надявам се.

мама_знае, благодаря Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз купих кутия за сандвичи. Даже две, защото първата беше чудесна, но се оказа голяма и заради това - неподходяща. Правех й сандвич всеки ден. Закусваше сутрин, слагах сандвича и една ябълка, банан или круша и това й беше закуската в 10. В 2/3 от случаите баща й изяждаше вечер сандвича, но аз тъпо и упорито си й правех сандвичи до края. Тя не обичаше безпланите закуски, забранено им беше да си пазаруват, така че исках да съм сигурна, че ако случайно й се прияде си има храна. Бях купила и термос, който се оказа изключително неудачна покупка, защото при все, че беше скъп и изключително красив и ефектен, течеше и мокреше всичко. Но от шише или термос имат нужда определено. Сега ще й купувам някакво друго шише. Има избор по магазините голям.

Боите, пастелите, четките и другите пособия за рисуване им стояха в шкафчетата. Прибрахме си ги в края на учебната година. Или поне това, което беше останало от тях.  Simple Smile при нас искаха да им набавим нещо, което да пази чина и да се подлага, когато рисуват. Аз бях купила две подложки за хранене от тези с картинките. Показах й как да си ги навива на руло и лесно да си ги прибира в шкафчето, а и много лесно след това се почистват. Чашката й за рисуване е с капачета и две отделения за вода. Много трудно се разливаше и беше доста стабилна.

Общи условия

Активация на акаунт