Възлесто топче на вратлето!??????!!!!

  • 1 716
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Умирам от притеснение от това ,което открих на вратлето на бебо!!! Намира се отстрани на вратлето в ляво.Топче колкото малък фъстък с възлести по-малки.Естествено ,че ще питам утре педиатъра на консултацията,но вие какво мислите?
Появи се миналата седмица ,когато беше хремав и кашляше...

# 1
на нас ни се беше появило същото. представлява увеличен лимфен възел. може да се дължи и на настинката ви. при нас май беше от зъби. педиатърът ни ни предписа нещо безобидно и засега нямаме проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Оххххх ,ако знаеш как ме поуспокои!Какво ли не ми мина през главата!!!Най-страшно е да си поставяш сам/ или на детето ти/ диагнози!
Как ще изчакам до утре незнам! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 687
Наистина най-вероятно са лимфни възли. Увеличават се точно при настинка. Щом малкият е бил болничък, вероятно това е причината.
Не се притеснявай излишно, утре педиатърката ще ти каже трябва ли да правиш нещо конкретно за възлите или по-скоро за настинката.

# 4
  • Мнения: 178
И аз мисля че са лимфни възелчета, които се увеличават при настинка. И моето детенце имаше такива топченца и педиатърът ни каза че са лимфни възелчета (беше болничък).

# 5
  • София
  • Мнения: 4 019
И на мен ми прилича на увеличени лимфни възли.Дъщерята имаше след една хрема-отшумяха от само себе си за няколко дни

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви !

# 7
  • Мнения: 3 146
Може и да е масно топче, което се разкарва с масажи (2-3 седмици)

# 8
  • Мнения: 81
Другия вариянт е ,скъсано мускулче,,,,не е страшно.отминава само или с масажи,ако си държи главичката леко извартяна на една страна...това е.Моето момче имаше такава вътеутробна травма ,мина му с 10 нагревки....касмет!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви за отзивчивостта!Оказа се увеличен лимфен възел,вероятно причинен от никненето на зъбките.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: StaM
Благодаря ви за отзивчивостта!Оказа се увеличен лимфен възел,вероятно причинен от никненето на зъбките.


Имай предвид само, че доста бавно се прибират. Горе прочетох за дни, но в повечето случаи откарва повече...да не се притесняваш!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Flash*
Цитат на: StaM
Благодаря ви за отзивчивостта!Оказа се увеличен лимфен възел,вероятно причинен от никненето на зъбките.


Имай предвид само, че доста бавно се прибират. Горе прочетох за дни, но в повечето случаи откарва повече...да не се притесняваш!


Благодаря за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт