изтичане на секрет година след спиране на кърменето..?

  • 12 150
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Та ето какво ме притеснява.. аз много малко кърмих детенце - около 3 месеца...
Сега е на година и 3.. а аз забелязах, че като си стисна зърното, се появява капка подобна на кърма течност.. много странно... мислях, че отдавна трябваше да е минало това?
Попринцип не съм пила никакви хапчета за спиране на кърмата, просто намаля постепенно, беше крайно недостатъчно за бебка и си минахме на адапте...

Случвало ли ви се е подобно нещо????

# 1
  • Мнения: 985
Да, случвало ми се е и ми обясниха, че е на хормонална основа. Нямам представа къде е истината, защото тогава имах и друг, по-голям здравословен проблем за решаване, та покрай него уж оправихме и този мой дефект, но...сега пак съм така. А не кърмя от много години вече. Дали имаме повод за притеснение?

# 2
  • Мнения: 8 917
Знам за жени, които години след спиране на кърменето са имали секрет....било нормално Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 673
  Айде стига бе??? newsm78

# 4
вече 4 месеца не кърмя но и аз съм така и честно казано смятам да ида на лекар

# 5
  • Мнения: 437
хм,.. нормално? на мен ми звучи доста странно... но пък от друга страна не чувствам дискомфорт, нямам някакви оплаквания и притеснения, но пък не ми се струва нормално ....
ако отида на лекар, най-много да ми набута да пия някакви хапчета за спиране на кърмата... което не ме кефи.. а и пак си е странно.. каква кърма, какви пет лева, та аз не кърмя от година!

# 6
  • Мнения: 2 274
   Аз не помня на мен колко време след като спрях да кърмя продължи да ми прокапва по някоя капка, но не се притеснявах, защото свеки ми беше казала, че 2 -3 години след като спряла да кърми като си стиснела зърното изтичал прозрачен секрет като коластра!

# 7
  • Мнения: 858
Проблема е хормонален и затова отговаря мисля,че ми обясни лекарката сега ще сбъркам сигурно жлеза намираща се в мозъка и често се случва при нарушение на хормоните жени които дори не са раждали да започнат гърдите им да отделят кърма .Аз мисля,че трябва да отидеш на лекар и със сигурност ще ти предпишат едно от онези лекарства за спиране на кърмата те влият именно на тази жлеза и за стабилизирането на отделянето на хормона отговорен за отделянето на майчиното мляко!

# 8
  • Мнения: 2 220
Това проблем ли е? На какво влияе, че чак хапчета за спиране на кърма? Аз не кърмя от няколко седмици и още се появяват капчици, но е рано за притеснение.

# 9
  • Мнения: 520
Голямата си дъщеря кърмих 6 месеца , а после още година и половина имах същото нещо, което описваш. Всички около мен ме успокиха ,ч е и при тях е било така. Сега кърмих 3 месеца , но вече нищо не ми изтича, а проверявах, щото помня как беше преди. Не мисля, че е нещо притеснително Peace

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И на мен все още ми изтича секрет, като детето ми е на 1.4, а съм кърмила има няма 10 дни! За сега не съм се притеснила особено! Пък ето, днес бях на гинеколог и въобще и през ум не ми мина да питам newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 11 692
Аз имах бистър секрет /не кърма/ 2 години след като спрях да кърмя голямото ми дете!Така се панирах,че беж на доктор!
Предполагам,че е на хормонална основа,но аз знам,че от 3-6 месеца след спиране на кърменето трябва да се посети мамолог!Ако искаш отиди,хем ще се успокиш,че нищо ти няма! Успех!

# 12
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Sestra mi rodi predi 3 godini i vse o6te go ima tozi problem. Da,na hormonalna osnova e. Ima6 visoko sadarjanie na prolaktin. Az li4no pih Dostinex za spirane na karmata i sega vsi4ko e OK.

# 13
  • Мнения: 417
При мен този проблем възникна 7 г. след кърменето и затова въобще не го свързах с кърмене а си помислих,че е нещо друго. ooooh!Отидох на мамолог и той ми каза ,че е на хормонална основа и нищо не ми предписа. #Crazy

# 14
  • Мнения: 437
Благодаря момичета Simple Smile
Като гледам какво сте споделили.. засега стигам до извода, че не е нещо за което трябва да се притеснявам, така че засега не мисля да предприемам някакви мерки..  Hug

Общи условия

Активация на акаунт