Помогнете!

  • 844
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Искам да се посъветвам с вас. Токущо си взех изследванията TSH 4.33 при норма 0.27-4.2. От малка имам видимо уголемена щитовидна жлеза. Ходих на ендокринолог и първият път ми поставиха диагноза Хашимото и ми изписаха Ел тироксин или нещо такова, но започна да ми прилошава и да имам сърцебиене, въпреки че дозата ми беше под минималната. Направиха ми второ изследване и -всичко в норма. Ендокриноложката ми каза че сигурно има грешка в изследванията и прекратихме лечението. Направих още две изледвания през 6 месеца и нищо. Но сега не мога да си обясня този резултат. А искаме бебе и се притеснявам. Моля помогнете със съвет.

# 1
  • Мнения: 4 324
Погледни в "Проблемно забременяване и рискова бременност" има доста теми за проблемите със щитовидната жлеза и зачеването.

# 2
  • Мнения: 553
Щом всички изследвания с изключение на първото са ти в норма, сигурно е било грешка. Не го мисли толкова много. А дори и да имаш Хашимото, пак не е невъзможно да забременееш, само ще трябва по време на бременност да се следи много внимателно TSH.

# 3
  • Мнения: 83
Консултирай се с д-р Катя Тодорова от Майчин дом.

# 4
  • Мнения: 235


 Здравей,

 аз имах подобен проблем, само че TSH ми беше под нормата. Веднага ми лепнаха диагнозите и ми дадоха да пия хормони. Аз, обаче реших да изчакам. След седмица пак си направих изследвания, всичко беше наред. Сега си ги правя на 6 месеца за по-сигурно. Проверявай си ги и ти и успех в бебеправенето.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Навремето, преди да забременея с големия ми син, също ми бяха"лепнали"диагнозата Хашимото. Колко сълзи излях, защото според лекарката трябваше да изчакаме с бебеправенето. Но пък на своя глава ние си сътворихме едно хубаво бебче. Единственото различно беше, че забременях и изкарах бременността си на фона на 50 мг. Ел- Тироксин. Нищо страшно и опасно. Когато забременях с малкия, първото нещо след теста за бременност бяха изследванията на хормоните. Така че смело и успех и потърси и второ мнение за гушата, може да е еутироидна струма, която не се нуждае от лечение.

Общи условия

Активация на акаунт