Начини за приготвяне на пекано пиле.

  • 8 910
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Днес съм изкарала едно пиле и се чудя как да го приготвя.Мислех да го направя ПАК на грил,но ми се иска да е нещо по-различно.
ВИе сте!!!Давайте идеи.

# 1
  • Мнения: 1 352
Може да го направиш на шише, на сол, в плик.

# 2
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Ако имаш йенска тенджера, ръсиш пилето със сол и червен пипер, слагаш във вътрешността малко повече от половин пакетче масло, наливаш 1 ч. ч. вода и захлупваш тенджерата. Печеш около 2-3 часа на малко по-слаба фурна от умерена. Става месцето като мозък Naughty

# 3
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Извинявай Embarassed, но...ами...Казва се пеЧЕно пиле.

# 4
  • Мнения: 1 489
Извинявай Embarassed, но...ами...Казва се пеЧЕно пиле.
Без коментар.

# 5
  • Мнения: 4 546
пълнено

# 6
  • София
  • Мнения: 35 910
Може да го овкусиш с розмарин /обожавам го .../ Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 9 106

с ориз и гъби;
с ориз и дреболиите на пилето;
с лук и дреболиите с дом. сос;
кашкавал, лук и дреболии

# 9
  • Мнения: 525
В едно предаване Марта Вачкова спомена,че го правела върху едра сол.Някой знае ли как става това?

# 10
  • Мнения: 9 106
В едно предаване Марта Вачкова спомена,че го правела върху едра сол.Някой знае ли как става това?

една приятелка често го прави и хапваме, но лично не съм пробвала. оставяло се пилето на 1 пръст дебелина поне едра сол, като пилето след като е измито е подсушено идеално - иначе поемало повечко от солта  Laughing А иначе си е нормално солено  на вкус (колкото и странно да звучи). Сигурно и някоя от мамите тук е правила, да си признава  Laughing че да сме сигурни

# 11
  • Вече на село
  • Мнения: 569
В едно предаване Марта Вачкова спомена,че го правела върху едра сол.Някой знае ли как става това?

една приятелка често го прави и хапваме, но лично не съм пробвала. оставяло се пилето на 1 пръст дебелина поне едра сол, като пилето след като е измито е подсушено идеално - иначе поемало повечко от солта  Laughing А иначе си е нормално солено  на вкус (колкото и странно да звучи). Сигурно и някоя от мамите тук е правила, да си признава  Laughing че да сме сигурни

Аз! Пилето се осолява нормално със сол и червен пипер, може и черен, кой каквото иска и след това се поставя върху морската сол, която е в подходяща тавичка, така че пилето да не е извън нея. Струва ми се, че солта създава равномерна и по-висока температура newsm78

# 12
  • Мнения: 1 352
И аз съм правила. Казват, че така месото ставало по-сочно. Нищо особено според мен.

# 13
  • Мнения: 5 873
Правила съм печено пиле върху сол-става много вкусно.
Слагам 1 пръст сол(обикновенна) в тавата и поставям намазаното с мазнина и овкусено с подправки пиле,без да соля.Загъвам с фолио тавата и пека около 30 мин-за пиле около килограм.После махам и допичам до червено.

# 14
  • Мнения: 581
С топено сирене и масълце на фурна.

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт