Много ли закъснявам със захранването ???

  • 672
  • 13
  •   1
Отговори
Момичета, много съм притеснена !  CryВече повече от 20 дни дъщеричката ми, която е на почти 8 месеца е само на лечебна Хумана, защото има инфекция на стомахчето. Тя е от късно захранените (на навършени 6 месеца), като до сега е яла само морков, картоф, тиква и оризова каша, но без да съм замествала хранене. Много съм притеснена за това, дали тази лечебна Хумана осигурява всичко необходимо на детенцето ми и има ли опасност от анемия като почти месец вече не е яла нито АМ, нито нещо друго. Ако сте изпадали в подобна ситуация, ще ви бъда много благодарна да споделите от опит. Благодаря ви !  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 564
а доктора педиатър или гастроентеролог какво казва по въпроса?

# 2
При втората консултация (на 5 септември) педиатъра, който ни назначи Хуманата каза да продължаваме с нея докато спре разстройството и след това да смесваме равни части Хумана и АМ. Но Вики два дни няма разстройство и аз тъкмо решавам да смесвам млеката и.... отново пак разстройство. И продължавам да давам отново Хумана. Дали е възможно да е от зъбките (от скоро ни мъчат), вече не знам, но утре пак отивам, защото ще се пукна от притеснение !!! #Crazy

# 3
  • Мнения: 7 803
може да е от zъби, но при вас от какво е смятам, 4е смао лекар може да прецени. опитай с друг лекар

# 4
  • Мнения: 765
 Мисля , че няма от какво да се тревожиш засега . Ние сме вече 3-та седмица само на лечебна хумана , а от 2 дни сутрин давам диетична попара - без захар и масло . Днес говорих с педиатър-ката си и тя ми каза че постепенно мога да въведа пиле например - варено , без тлъстини и подправки . Никога не съм давала риба , свинско , яйца и някои други зеленчуци и плодове и също се притесних , че закъснявам с въвежданетио им , но засега при нас е по-важно да стабилизираме стомаха - предполагам , че и при вас е така . Ние лежахме 8 дни в болница , тъкмо мислех че всичко е вече наред и от вчера сме пак с разтройство , и аз като теб вече не смея да дам никаква друга храна , освен лечебната , дори млякото и е лечебно без лактоза, но доколкото разбрах няма смисъл да бързам да захранвам наново , докато детето не е добре . Това от което то има нужда е да стабилизира стомаха си  . Успех !

# 5
  • Мнения: 5 103
Не разбрах какво общо има късното захранване с инфекцията?

# 6
  • Мнения: 765
Не разбрах какво общо има късното захранване с инфекцията?
Мисля че жената се притеснява , че детето не е захранено още и като е прекъснала захранването за толкова дълго ще трябва да започва отначало , което си е горе долу така .  Peace

# 7
Барабалекс, много ти благодаря за подробната информация,   bouquetнаистина малко се успокоих, че нещата не са чак толкова страшни. Мимка, инфекцията няма нищо общо с късното захранване на детето ми. Моите притеснения са, както е казала и барабалекс, че захранването ни беше прекъснато от това заболяване, което продължи дълго и въвеждането на храните изостава много във времето.

# 8
  • Мнения: 4 358
Изобщо не се притеснявай, че захранването изостава!
Моят син имаше АБКМ и въвеждах новите храни много бавно. При засилване на обривите е бил дни наред само на лечебно мляко.
По-важното в момента е да овладеете инфекцията и да успокоите стомаха, а това може да отнеме седмици. После ще мислиш за захранването.

# 9
  • Мнения: 8 917
Не се притеснявай за "изоставане" в захранването и успех в борбата с инфекцията Peace  bouquet

# 10
Благодаря ви много, момичета !!!  bouquet  bouquet  bouquet Вече съм наистина по - спокойна. Hug

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Роси, и аз да ти кажа да не се притесняваш от този факт. Ние бяхме почти месец само на Лечебна Хумана и след изследванията всичко беше ОК, дори хемоглобина, който му спадна заради обезводняването/ заради разстройство/ се беше качил и беше от 110 на 126.  Ние лежахме също в болница, но за 5 дни. От предния вторник, та до сега пак е на Лечебна Хумана, защото ни повтори вируса, но този път не разстройство, а повръщане.
Съвета ми е да започнеш лека полека да смесваш млеката. А, за твърди храни самото дете ще ти покаже. Например Борис не искаше да яде нищо освен млякото. Така го карахме почти месец както вече казах и после изведнъж прояде.  Wink
Успех ви желая и дано скоро се оправите!  Hug  bouquet

# 12
Много благодаря на всички ви !!!  bouquet Днес ходихме на лекар и ни изписаха безлактозно мляко. Трябва да го пием около 2 месеца, докато се стабилизира стомахчето. Бавничко ще въвеждаме и пюренцата и кашичките. Благодаря на всички за отзивчивостта и се радвайте на весели и здрави дечица !!!  bouquet

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Само имай предвид,че безлактозното мляко запича после и трябва навреме да се обърне внимание.И аз бях оставила малката на АЛЛ 110(дано не бъркам името) и в един момент я запече.Като спре разстройството може много бавно да се захрани детето!Успех и да сте здрави!

Общи условия

Активация на акаунт