Гранулин/ветеринарна аптека къде?

  • 26 330
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Искам да купя Гранофорин, който вече се казвал Гранулин и го имало във ветеринарните аптеки. А къде в София има такива?
Открих само една в Надежда и една в Овча купел, но ми е много далече - някъде в центъра или югоизточните квартали да знаете?

# 1
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Чак сега виждам темата ти и реших да отговоря. Гранофорин е лекарство от хуманната аптека и няма нищо общо с пастата Гранулин за ветеринарни цели.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  А защо тогава на мен стоматолог ми е казвал, че си купува Гранофорин-а от ветеринарна аптека? Не знам как се казва там, но е факт, че зъболекарите се снабдяват по този начин.

# 3
  • Мнения: 291
Чак сега виждам темата ти и реших да отговоря. Гранофорин е лекарство от хуманната аптека и няма нищо общо с пастата Гранулин за ветеринарни цели.

Грешиш мила,
Гранулин и Гранофурин са един и същ препарат с почти еднакъв състав. Различават се по следното: Гранофурин съдържа същото като Гранулин плюс Фурацилин и Дикаин. Първото е слаба синтетична антимикробна компонента, която в повечето случаи не е особено необходима да не кажа безполезна. Второто е локален анестетик чиято единствена задача е УЖ да не щипе като се маже. Да, ама пак си щипе. Няма начин.

А що се отнася до пастата - ДА, продава се и такава, която представлява Гранулин с Вазелин. Във ветеринарните аптеки обаче, се продава и течна форма, която е и по-удобна за приложение. Обаче цапа много.
 
Ако проявявате интерес ще публикувам пълния качествен и количествен състав на Гранулина и Гранофурина.
 

# 4
  • Мнения: 408
И аз си купих Mr. Greenза съжаление, даже ми се наложи да го ползвам. При всички случаи е по-ефикасен от всичко, което съм пробвала досега Peace

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен ми казаха, че вече не се произвеждал.........явно за хора не се използва вече, така ли .....само за животни

# 6
  • Мнения: 3 456
Азтова, което купувам от ветринарната като заместител на Грануфорина се казва Грануфарм. много съм доволна,че поне там го има , защото определено помага на дъщеря ми.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз също вчера разбрах, че се продавал във ветеринарните аптеки. Отдавна вече го няма по нормалните. Sad Едно време толкова го използвахме и действаше много добре. Понеже сега съм с болно гърло един колега ми каза, че там го продавали и мисля да си взема. Първо ще го пробвам върху мен а после (ако всичко е ОК) и на Алекс.  Peace

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не споря с никого но според съпругът ми а той е ветеринарен лекар двата препарата Гранофурин и Гранулин са за съвсем различни цели.Грануфарм е друго нещо.

# 9
  • Мнения: 193
Аз се снабдявам с Гранулин от ветеринарна аптека и мога да кажа, че действа много добре! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Мъж ми купи Гранулин - течен от...ветеринарната аптека. Чудя се на кой от двама ни първо да го пробвам.  newsm78 Ами който превари с разболяването.  Laughing Казаха ми, че можело и да се по разрежда ама забравих с какво. newsm78

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
По всяка вероятност концентрацията е различна в двата варианта за хора и за животни. То и един обикновен риванол има разлика в процентното съдържание че гранулина предполагам е различен.

Общи условия

Активация на акаунт