Как да направя дома ни безопасен за бебчо?

  • 625
  • 6
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте!
Понеже се пренасяме в старото ни, ново жилище /не живяхме там 4 месеца/ и всичко ще редя и пренареждам наново, реших да ви попитам, а вие - мамите с по-големи деца, да споделите своя опит? Решила съм да купя стандартните обезопасители - прадпазители за контакти, врати, шкафове, но сигурно има много неща, на които опитът учи. За какво да внимавам и какво да не пропусна? newsm78
Благодаря на отзовалите се!  bouquet

# 1
Здравейте,
Мога да споделя от опита с двете ми  деца,че освен обезопасеността на материалните неща /контакти, ел.уреди,водни кранчета, ръбове на предмети.../  около нас е много важна и битовата химия с която поддържаме дома и себе си обслужваме. Защото всичко се поема от кожата ни при допир с почистените повърхности или детето може да открие бутилките и ужас, ужас...или при вдишваме отделен газ и това остава в организма ни и толкова тежки увреждания предизвиква впоследствие... Изпитах го на гърба си ... Моят дом е със 100% растителна защита , която ни обгрижва и обгръща и е много изгодно икономически когато тръгнем да мислим за здравето си и това на нашите деца...  По електронен път си поръчвам франко дом професионални продукти за обгрижване с Авторска Марка Amway по   Международният проект  VEBSO /въвежда в домовете и изгражда навици в хората, с помоща на икономически стимули, да се грижат за здравето на децата си, близките си , своето../  Аз също съм от провинциален град , но съм със мислене на гражданин на света..Ако Ви интересува ми пишете на staneva_varna@abv.bg личен контакт 0887501383 Благодаря , че ми отделихте от Вашето време ! Усмихнат и слънчев ден!

# 2
  • Мнения: 25 447
Оле, боже!  ooooh! (Това по адрес на горния пост.)
Иначе - да, всякаква химия да се вдигне на високо и недостъпно място - почистващи препарати, лекарства, козметика...
Всякакви по-ценни или чупливи неща - също. Техниката ако е възможно, също да се вдигне нависоко. Всякакви режещи предмети, запалителни материали...
Ох, каквото и да те съветваме, все нещо ще остане неприбрано, затова очите ти трябва да са на 8, че да са живи и здрави малките ръчички, ама все ще се докопат до нещо забранено...  Laughing
И не се престаравай в чистенето - почистващите препарати и дезинфектантите такива алергии причиняват, че... Остави детето да си изгради естествен имунитет, стерилната среда води само до проблеми по-късно.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Заключалка за хладилник да не пропуснеш Mr. Green
Купих Super block или нещо подобно на Чико- голяма работа ми свърши и все още де. Преди това няколко пъти намирах хладилника само притворен, защото Нели е търсила нещо вътре.

# 4
  • Мнения: 1 311
Освен, че трябва да направиш дома си безопасен за детето, трябва да предвидиш и сигурността на дома ти от детето. Книгите, които не са детски - на височина, където не могат да се стигат или много плътно подредени една до друга. В ниските кухненски шкафове - само пластмасови купи и т.н. или метални тенджери/тави/ тигани, които освен да дрънчат друго не може да им се случи (но пък много хубаво дрънчат  Laughing). Всичко ценно прибрано в недостъпни шкафове. Внимавай с подочистачки и прочие, защото с тях  може прекрасно да си бутне нещо на главата и от по-голяма височина. Дискове и т.н. - любима играчка, която после не става за нищо, та спаси ги и тях някъде ...

Ние живеем на доста висок етаж и по тази причина (но това като се научи да отваря балконските врати) сложихме райбери, започнах да си заключвам външната врата, прозорците през които се проветряваме са с мрежи.

Лекарствата (дори и уж безобидните) възможно най-далече и високо от любопитните детски ръчички. Не е сложно, ти си познаваш детето най-добре, на мен ми беше (и все още е) отвратително като отида на гости на майка ми и да започна да и подреждам къщата - например да махна възможно най-големия нож от кухненската маса.

# 5
  • Мнения: 8 917
Погледни тук, за да не го научаваш от собствен опит Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127880.0

# 6
  • Мнения: 448
Ние "пожертвахме" мокрото, изкарахме мивката, купихме един стилаж от белите тип магазински и всичко там.Лекарства, алкохол, препарати.Постоянно е заключено.Там слагам ютията дори шоколадовите бонбони,ние сме вече на 3г и една кутия от тях също е опасна.Перфектен гигантски тайник.А и ядки, кафе, леща и други дребни, кръгли и задавящи.

Общи условия

Активация на акаунт