Отговори
  • Мнения: 2 427
Искам да ви попитам,изпитвали ли сте някога чувство на вина затова че живеете по-добре от други хора,особенно от тези които са ви близки и обичате?Не мога никога да се почувствам щастлива изцяло от нещо което в нормални ситуации би трябвало да носи удоволствие в живота,защото непрекъснато мисля за многото хора които също така биха желали да имат това или онова,но не могат да си го позволят.Непрекъснато се измъчвам с тези неща и се чувствам ужасно противно понякога. Confused

# 1
  • Мнения: 3 367
не; мисля че всеки има избор и възможност да направи това което иска, "желая" не помага много-иска се работа,зор,компромиси и може и да стане исканото;
**
вярвам че на човек трябва не да му се дава риба,а да се учи как да я лови;
помагам на болни доколкото мога,това ми е работата,но отново-стремя се да им давам способи да се оправят сами;
**
живеем "по-добре"защото плащаме цената за това,не защото еи така се е случило ,та вини по повода нямам

# 2
  • Мнения: 3 423
Не. Това не е провинение.
Имам право да живея така, както живея.
Тоя Хауърд на аватара ти много хубав, бре.
Да не би на него да му е било някога неудобно за нещо, а?
Имам колеги, датски журналисти, които живеят
много по-добре от друг колега от една южноафриканска
държава, който нямаше вкъщи дори течаща вода,
а се замиваше в някакъв леген. Но беше щастлив.
Пък датчаните, ако и да подрънкваха злато в джобовете,
все мрънкаха, че им малко, а пиячката скъпа. Та знам ли.

# 3
  • Мнения: 7 803
не никак. аz иzбрах пътя си. нека те иzберат своя и ако техния е по добър няма да им zавиждам

# 4
  • Мнения: 1 467
Не, не се чувствам виновна за нещо, което съм постигнала съвсем сама, с рискове, с адски много работа, нокти и зъби. Помагам, доколкото мога, но не съжалявам младите хора в България, които киснат по сергиите или магазините за дрехи по главната улица - тях определено не ги съжалявам. Най-много ми е мъчно за пенсионерите, няма по-тъжна гледка от тях.

# 5
  • Мнения: 636
Не, ни най-малко. Мъчно ми е, че понякога се дължи на това, че нямат възможности на развитие, а не че са мързеливи.
Както аз живея по-добре от някои, така и някои живеят по-добре от мен  Wink По тази логика трябва да завиждам на вторите  newsm78 , или те да реват за мен  Joy . Аз просто им се възхищавам и се опитвам да се уча от техния успех.

# 6
  • Мнения: 239
Не, и аз не изпитвам вина че съм постигнала, това, което съм или не съм, то си има съответна цена. Любими хора и роднини никога не са ме карали да се чуствам виновна за нещо, но пък имах една позната, която не пропускаше повод да ме накара да се почуствам виновна, че на нея не и върви в живота, а на мене безкрайно ми е провървяло. Вече не се виждаме...няма смисъл...

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Не. По-скоро тайно завиждам на по-добре живеещите  Blush

# 8
  • Мнения: 6 390
Не, не изпитвам вина за начина по който живея!!!
И аз не си позволявам всичко което желая, така че не сме кой знае колко различни  Wink

# 9
  • Мнения: 11 307
Вече не!
Всяко нещо с времето си. Сега гледам само себе си. Който иска, прави възможното, за да постигне желанието си.
Насила хубост не става.

# 10
  • Мнения: 7 605
Вина не. Неудобство да, понякога, примерно спрямо баба ми която е с 70 лв пенсия, след като толкова години е работила и е гледала 3 деца  Sad Иска ми се тя да може да живее по достойно и правя каквото мога по въпроса, т.е. помагам финансово, но това не реШава вси4ките проблеми.
Спрямо приятелите си никаква вина, никакво удобство (но иzпитвах такова когато бяхме деца, аz живеех на zапад и имах вси4ко, а те..... Sad ). Всеки сам реШава как и къде живее, донякъде, а имам и приятели в БГ които живеет по добре от мен. Нека  Wink

# 11
  • Мнения: 6 167
не, стандартът ми не се различава драстично от този на обкръжението ми в бг.
( изключвам пенсионерите около мен). гворя за братовчеди, приятели
имат хубава работа , развитие и позиции, печелят доста добре и определено си позволяват пътувания, например, за които аз засега само мечтая.
според мен българия отдавна не е това запуснато, безпреспективно място, което е беше преди.
това, което отличава живота тук е по-голямото спокойствие, че съм част от стабилна среда и система, която няма утре да се разпадне. ю
виж, затова ми е мъчно - че приятелите ми трябва нон стоп да са в голям стрес и напрежение пред променящите се вски ден ситуации.
а за пенсионерите - грижа.

 Peace

# 12
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Не, но и близките и приятелите ми никога не са ми давали повод да се почувствам виновна за начина, по който живея. Още повече, че нищо не ми е паднало от небето и не може да се каже, че тъна в разкош и удоволствия.
Но както аз живея по-добре от някои хора, така и други живеят по-добре от мен, такъв е животът...

# 13
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Аз не мисля, че живеем много по-добре от близките ни в БГ.
Всичко си има добра и лоша стана, аз мога спокойно да има завиждам, че са сред свой, а те могат да си мислят, че живеем в охолство само заради факта, че работим в чужбина ... а дали настина е така ..........?
Само, че всички забравят моментите в началото, борбата е себедоказването, цялото усилие и дори унижението ...
Ако на някой му се струва, че да да си извън родината си е лесно, лесни пари и прекрасен живот, ооо колко е заблуден..
Няма лесни пътища, не лесен и избора да си тук или там..

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 11:53 от ivalex

# 14
  • Мнения: 7 914
Не, не изпитвам вина....

Живота на всеки един от нас се определя от редица взети решения... Много от тях се взимат самостоятелно и всички си имат последици...Не мога да чувствам вина поради взети/невзети решения! Peace

Общи условия

Активация на акаунт