какво ще ме посъветвате?

  • 9 873
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте,
предстои ми пътуване в чужбина със самолет и тъй като в близките години не ми се беше налагало да пътувам с такъв вид транспорт, пък и нещата като изисквания по летищата доста се промениха, та питането ми е, тъй като вкъщи не е останал нито един читав куфар, мога ли да си спретна багажа в обикновен сак от тия дето си ходиме с тях на море? От друга страна, тъй като там ще съм на официална среща, туй сакче, няма ли да бъде малко не по протокол?

# 1
  • Мнения: 6 167
здравей,
много се смях на терзанията ти Mr. Green
много си мила и сладка.
ако знаеш хората с какви торби , сакове и откровени недоразумения се качват на самолетите ще ти падне шапката. не всичко е модерни пластмасови и алуминиеви куфари  Wink

спокойно можеш да отидеш с непретенциозен сак , в крайна сметка функцията му е да ти носи багажа, не да те 'представя'. а пътя му е от летището до хотела, после вадиш тежката артилерия. Wink

това, обаче, което бих те посъветвала е да си намериш катинарче и ключе за сака, за да си го заключиш, или да ти го опаковат на летището (6 лв).
или и двете. багажа се премята и хвърля, и е важно да не се скъса.
бих го опаковала. ако летиш за Щатите обаче със сигурност не приемат опакован багаж, но за Европа няма проблем.

Аз напоследък си опаковам куфара и после той си е чистичък и неповреден. Много практично  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 194
Здравей, тъй като и ние напоследък с мъжа ми се налага да пътуваме със самолети си купихме една чанта (не много голяма, но с твърди страници) и сме много доволни. Струваше 65 лева от магазина за чанти в Хит Хипермаркет в Младост. на някаква италианска фирма Enzo Nori..
става и за пътуване до морето през лятото, а има и колелца с дълга дръжка.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 610
Lennie много добре ти е отговорила
и аз щях да те посъветвам да си сложиш катинарче на циповете и много добре да си опаковаш сака срещу скъсване, че знаеш ли как ги мятат - може да ти излезе чантата с разпиляно съдържание, примерно с въженце, така правят ората от село наше  Mr. Green
или пък по-удачния вариант - на летището срещу 6 лева
и хич ама никак да не ти пука с каква чанта си, стига да е здрава и да ти е удобна
чужденците и с възглавниците си под мишница пътуват

# 4
  • София
  • Мнения: 1 419
И не слагай чупливи неща вътре - ако знаеш докато ги закарат до самолета колко падат по пътя:) Не са толкова строги изискванията - освен ако не пътуваш за Англия или САЩ. В Европа е ок - аз винаги пътувам с ръчен багаж - понеже моите пътувания са за по 3 дни, и няма проблем до 10кг. А аз си нося и пила, и пинсета и запалка винаги в мен Simple Smile Само лаптоп може да те накарат да го покажеш. Приятно пътуване Simple Smile

# 5
  • Мнения: 920
Аз веднъж посрещах чужденец, който пристигна с 2 големи найлонови плика - от тези от магазина, ама по-луксозните.

Общи условия

Активация на акаунт