Мога ли да давам оризова вода на малко бебе?

  • 2 771
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мами, моля ви за помощ. Дъщеря ми е с разстройство от миналия месец, но тъй като надава добре на месец, докторката ми каза че няма проблеми при бебетата изцяло на кърма. От вчера обаче стана направо като жълта водичка. Незная каква е причината, дали причината не е настинка, но пък на цвят е жълто. Затова мога ли да дам оризова водичка на бебе на два месеца и половина?

# 1
  • Мнения: 3 092
Защо не се консултираш с лекаря си?Бях чела някъде че много рядко кърмачетата имат разстройство и ние сме само на кърма -дъщеря ми е имала такива дни и не съм предприемала нищо.Не мисля че щом наддава има проблем.Дали не се тревожиш излишно

# 2
  • Мнения: 329
Моя приятелка имат същия пробел и се дължеше на храните които приема маиката и се предава през кърмата , затова по принцип нрябва да внимаваш с какво се храниш.На мен някой неща ми бяха забранили да ям заради кърменето.Иначе оризова вода може да даваш без притеснения само следи дали акото няма да замирише на ацетон който е признак за обезводняване.Иначе докато кърмих винаги акото ни беше редичко след като включих ме пюрета и каши се сгъсти.

# 3
  • Мнения: 2 673
  Мисля, че не бива да се дава оризова вода, на толкова малко бебе. Акото не е нормално да е като водица. Особено, ако има особена миризма..Може просто да го дразни кърмата, няма страшно, но консултацията с педиатър е задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт