как да се справя със смученето на палеца

  • 1 364
  • 26
  •   1
Отговори
Мили мами,кажете ми как да отуча дъщеря ми от смучене на палците!Тя е на 4 мес. и заспива само с палец.Биберона го отказва.Аз го давам,а тя се сърди,започва да плаче и няма заспиване,като го махна,намира си палеца и до 2мин. е заспала.Страх ме е да не си деформира зъбките ,ако продължи така,въпреки че и с биберона може да ги изкриви.Знам ,че от биберона рано или късно ще се отучи,но палеца може да го смуче и до 10годишна възраст.Имате ли такъв проблем и как смятате да се справите с него,или как сте се справили?

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,това за което се сещам веднага е,една играчка за палче.Тя като ръкавичка и се слага на ръчичката,друго за което се сещам,е някакъв горчив гел,който се маже на пръстчетата.Целта е само детето да се откаже да си смуче палчето.Това е за което се сещам.

# 2
  • Мнения: 245
мои познати са опитвали всякакви варианти- горчиво, люто, но не помага. и моят син е така. на 4 месеца му се подаде първото зъбче. трябва да ти кажа, че тои не обича нито биберони, нито дъвкалки. само с пръстчето си масажира венчетата. първо ми заспиваше с пръста в устата, а сега го суче насън. биберон не е лапвал от 4- месечна възраст, пие вода от магическа чаша и от чаша, ако се наложи. купих му преди 10- тина дни от тия дъвкалки с айс гел. ами човекът си дъвче само дръжката. не се тревожи за зъбките, и аз се притеснявах, но с или без биберон, пръстче и каквото ти дойде на ум нямаш гаранция какви зъбки ще има. по- спокойничко я давай  newsm10

# 3
  • Мнения: 1 104
Брат ми беше същия, смучеше си полеца до около 1 или година и полувина. Слагахме му ръкавици, мазахме пръстчето с какво ли не и нищо не ни помогна.Просто в един момент спря да го прави. Тогава майка ми много се притесняваше да не му се изкриви захапката, но не - има идеална захапка и здрави зъби сега, когато е на 17.
Предполагам, че и при вас ще отмине  с времето.Но пробвай да слагаш нещо на пръстчето.

# 4
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
и дъщеря ми си смучеше палеца,ето как я отучих аз:слагах и ръкавички и тя не можеше да си намери палеца,и след това и тиквах бибата в устата,отучи се за няколко дни и после и махнах ръкавичките и тя не го смучеше,но сега няма отказване от биба,дано да съм ти помогнала! Hug

# 5
  • Мнения: 245
спокойна съм, че всичко ще е наред, защото ние също сме смукали- било пръст, било биберон... едва ли някоя от нас продължава да го прави. ще си призная една малка тайна. майка ми купи на Миш биба и той не си я поиска. имаше много интересна форма и ми стана любопитно какво е да си смучеш биберон. ами оказа се малко гадничко  moresmile

# 6
Благодаря ви ,много.Искрено се надявам да се отучи.Каквото зависи от мен,ще опитам да направя.Предполагам,че с повече търпение ,ще я отуча по някакъв начин.Дано да успея.

# 7
  • Мнения: 559
При нас се появи същия проблем някъде към 3-я месец и  много се притесних защото аз съм си  смукала пръста до 7 годишна възраст / да отбележа, че имам правилна захапка и прави и добре подредени зъби /. Това което предприех за да я откажа беше да и махам ръчичката постоянно като си лапне палчето и когато я слагах да спи и слагах от тези памучните ръкавички / които са за новородени / на ръчичките. Това продължи някъде около месец и след това престана да си смуче палчето. Биберон залъгалка не сме смукали. Успех и дано скоро се откажете от пръстчето   bouquet

# 8
  • Мнения: 245
споки Simple Smile твърде мъничка е. сама ще си се отучи Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 381
И при нас имаше такъв период-непрекъснато си смучеше палчето, а залъгалки отказваше категорично.Отказа се сама, от самосебе си.

# 10
  • Мнения: 489
  Ние не заспивахме без палец в устата. Сам се отказа, може би защото имаше ве4е няколко зъба и сигурно се е ухапал Laughing Не съм му давала биберон залъгалка, 4е после няма оту4ване. 

# 11
  • Мнения: 245
И при нас имаше такъв период-непрекъснато си смучеше палчето, а залъгалки отказваше категорично.Отказа се сама, от самосебе си.

и аз съм на това мнение- всяко нещо с времето си! макар на едното му палче да има доста сериозна прищка

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако я кърмиш , оставяй да заспива на гърдата, друг вариант е  да и даваш да смуче твоята ръка вместо пръстчето си

# 13
  • Мнения: 161
Най-добре се опитай да я отучиш сега-ще е много по-лесно отколкото след време.И се опитай да не замениш  пръста с биберона,че после и него ще отказвате сума време.Слагай и ръкавички /ако ги сваля ги пришии към пижамката/.Добре е да са от малко по-груб плат,за да не и е приятно и да смуче тях.Ще се подлудиш няколко дни #Crazy,но после тормоза е по-голям.Моята дъщеря смука до 2год.Прилагах и какви ли не методи/а уж съм специалист в областта Joy/ ,но беше голяма мъка докато откажем пръста.А тя го засмука още от първият ден след раждането.Убедих я че не трябва да смуче,но навика е много силен.Милата,за да не смуче пръста и да не го връзвам спеше с ръцете под дупето и се стряскаше непрекъснато.Беше кошмарно Rolling Eyes
По принцип се счита,че до 2год трябва да се ликвидират всички вредни навици и дори да се е получила деформация на захапката,тя ше се коригира сама.Не винаги е така обаче.Успех !  bouquet

# 14
  • Мнения: 245
тук можем да поспорим с теб.аз си смуках пръстите до 8- годишна възраст. майка ми е мед. сестра и аз вместо да си чета приказки, се ровех в нейните учебници. имаше случаи на изникнали зъби по небцето. тогава се стреснах и спрях. но моята захапка си е напълно нормална. може нищо да не смуче детето и пак да има проблем. и аз искам моя човек да го отбия, но той не обича дъвкалки, всякакви има из къщи, но не ще и не ще smile3512 . само в пръстчето си намира утеха. така е и преди да заспи. налапа го, когато беше на 4 месеца и половина, дотогава переше ръце из въздуха и го гонеше с уста. сега като му дръпна пръста от устата и той гледа да се присленчи към него. пълен ужас, но няма какво да се направи Sad

Общи условия

Активация на акаунт