Tyroxin

  • 477
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 272
V4era mi otkriha zaboliavane : Avtoimunen tireoidit (Hashimoto) i ot dnes po4vam le4enie s Tyroxin. Zasega 6te produlja da kurmia,no sum pritesnena kak 6te se otrazi le4enieto na du6teri4kata mi?  Cry Ima li i drugi mami kato men? Kazaha mi i,4e se predava nasledstveno po jenska linia,no v kakuv procent?
Izvinete,no niamam cyrilica!

# 1
  • Мнения: 2 292
По време на цялата бременност ми каzаха да пия фолиева киселина & йод и то не zаради бебето , а zащото йодът в органиzма на майката се иzчерпва много бърzо (трябват реzерви zа 2 ма) и може да се стигне до проблеми с щитовидната жлеzа. По време на кърменето също е добре да се вzима йод , както и други витамини по същите причини. Може пък да е въzможно като спреш кърменето и органиzма ти се въzстанови от цялото натоварване покрай бременност и кърмене да се оправят нещата? Според мен, лекарите си zнаят какви лекарства да предписват на кърмачки, така че не се тревожи zа бебето.

Моя мъж има хипофункция (може би е същото).  И той пие подобно лекарство с йод.
 

# 2
  • Мнения: 3 092
И аз съм така .Пия Еутирокс 0.75 микрограма и кърмя.Ендокриноложката ми каза че може .И аз съм с Хашимото.   Питай твоя ендокринолог и успех! Grinning

# 3
  • Мнения: 329
Не се притесняваи .Аз съм на ЛТироксин още преди да забременея,пих  го през цялата бременост и при кърмене и ще го пия цял живот ,така че не се притеснявай няма проблем.Поне при мен беше така.

# 4
  • София
  • Мнения: 272
Momi4eta,blagodaria vi mnogo za burzite otgovori!
Imate li problemi s tegloto v rezultat na le4enieto s  izbroenite medikamenti?

Общи условия

Активация на акаунт