На каква възраст купихте истинско колело

  • 1 388
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Питам за сина си , който е на 1г и 4 месеца. Мислех, че е още малък, но вчера видяхме пред блока детенце на неговата възраст имаше колело. Истинско, не триколка с дръжка за бутане. Имаше помощни колела все пак , но моя син просто се влюби в това колело и си тръгнахме с рев.

Искам да му кипим и ние, но не зная кога ще се научи да го кара. Кога вашите деца се научиха да въртят педалите и да карат колелото?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мила, синът ми имаше колело още за първия си РД. Силия все още не успява да достига педалите, въпреки че постоянно се опитва да го кара  Laughing

# 2
  • Мнения: 329
На 1,3 месеца му купих ме триколка ,но се научи да я кара на 2,6 месеца, защото до тогава неможеше да достига педалите.но иначе се придвижваше с крачета и много си играеше с него.

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
по моя опит 3-4 год. е добра възраст зависи от детето. Но ако наистина искаш да се научи да кара колело, трябва да е без помощни колелета и в продължение на седмица някой да търчи зад детето докато се научи да пази рвновесие. Слагането на помощни е като използването на проходилката - фалшива сигурност и опора, която е трудно да махнеш после.

# 4
  • Мнения: 819
За 3-тия и рожден ден,бързо се научи, с помощни,разбира се. Но просто не знам как ще ги махнем, изпитва ужас, когато се наклони колелото.

# 5
  • Мнения: 22 782
На 3 одини и малко,но му беше малко трудно да го кара.Сега е на 3,7г и е спец.Триколка му купихме на 2,5г и все още си я кара.Пълен комплект Crazy

# 6
  • Мнения: 15 619
Синът ми беше на 2 години, когато му купихме триколка. На 4 години получи истинско колело с помощни колелца, и едва тази година се научи да го кара без тях /сега е на 6 години/.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
На 3 години триколка и още миналата година исках да му купим истинско колело, но успяхме чак тази година, когато е на 5г.

# 8
  • Мнения: 953
На нас ни подариха сега на рождения ден, върти педалите но с кормилото трудно се оправя.

# 9
  • Мнения: 7 837
Самуил "кара" триколка вече няколко месеца. Крачетата му още са къси и не стига достатъчно педалите, но си го "кара" и вече е доста бърз  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 030
Струва ми се малък за истинско колело,на първо време може триколка зет да се успокои.Моята принцеса се качи на триколка на 3годинки,истинското колело без помощни го купихме след 5годинка.Вече ти си преценяваш ситуацията.Успех! Joy

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Миналата година и подариха триколка - тогава беше на 2г. Сега уж се учи, но и по-добре да се вози. Като гледам другите деца - на 3г. вече си карат колела, но само с помощни.

# 12
  • Мнения: 7 376
                      И двете ми дъщери на 3 години караха колело без помощни.На 2 г 6 м караха с помощни без проблем,свалихме ги и за 0 време се справиха със задачката.  bouquet

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На година и половина, но не го кара още- страхува се .........

# 14
  • Мнения: 891
На 3 години и купихме колело, сега е на 4 год. и половина, но още сме с помощни колелета

Общи условия

Активация на акаунт