За епидуралната упойка?

  • 507
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
На мъжа ми му предстои лека операция с епидурална анестезия. Има ли някакви противопоказания от рода на високо кръвно или нещо друго при поставянето на такава упойка?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 023
Мисля, че няма, но не съм специалист, говоря от личен опит. Аз раждах с епидурална анестезия, а имах повишено кръвно от бременността. По принцип зная, че за всички видове упойки се прави тест за алергии. Пожелавам ти всичко при мъжа ти да мине леко и успешно.

# 2
  • Мнения: 8 505
Противопоказания и усложнения

Провеждането на епидурална анестезия е недопустимо при състояние на еклампсия, нарушено съсирване на кръвта, гнойни кожни рани на гърба, сепсис, травми на главния и гръбначния мозък, високо вътрешночерепно налягане, мигрена, алергии към използваните анестетици.
Относителни противопоказания се считат заболяванията на нервната система, при които е наложително да се направи допълнителна консултация с лекар.
Какви усложнения могат да възникнат?
1. Главоболие. Обикновено се появява на първия до третия ден след раждането като резултат от повреждането на твърдата мозъчна обвивка и  изтичането на гръбначно-мозъчна течност в епидуралното пространство. Може да продължи една до две седмици, понякога се наблюдава и шест седмици. Лечението включва режим на легло, успокояващи и обезболяващи средства, кофеин.
2. При нарушение на стерилността при манипулацията може да се появи възпаление на мястото на инжекцията, епидуралното пространство, кората на гръбначния мозък.
3. При вливането на основната доза препарат вместо в епидуралното пространство в гръбначно-мозъчния канал пациента може временно да загуби способността да се движи. Това усложнение не трае дълго.
4. При вливане на основната доза препарат в кръвоносен съд може да спадне артериалното налягане и да се наруши работата на сърцето.
5. Появяването на алергични реакции към лекарствата също са нежелан резултат.
При правилно проведена анестезия усложнения има рядко.

Източник:http://www.bg-mamma.com/site/content/view/366/70/

# 3
  • Мнения: 4 414
мен са ме оперирали с епидурална упойка. доколкото знам, се нарича така заради мястото, където се поставя, а веществата могат да са различни. аз нямах проблеми, но много оперирани с такава упойка около мен повръщаха, имаха главоболие и др. подобни. мисля, че просто трябва да се направи тест за поносимост към конкретната упойка.
стискам палци на мъжа ти, всичко да мине добре  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря ви, момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт