Алергия ли е ?

  • 959
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Въпросът ми е, дали алергия може да се прояви само с обрив по дупето и никъде другаде. Беба е основно на кърма, захранихме се 6-я месец. Почти нищо не иска да яде, нямаме едно заместено кърмене, предлагам и какво ли не, но тя си стиска устата и нищо не иска да погълне. Може да се излъже малко хляб и сиренце и малко плодово мляко, но като казвам малко значи парченцето да е с размерите на монета от 1лв. С всеки изминал ден става по-зле, не знам какво да я правя. Това, което ми направи впечатление е , че на 2 пъти много яко се изприщи по дупето и то изведнъж / сменям и често памперсите и не я държа наакана / и се чудя дали е възможно да е някаква алергия? Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
Това само лекар може да каже със сигурност.Лошото на алергиите е,че се доказват много трудно-може да е от определена храна,от комбинация от храни...
На мен на първо четене ми дойде наум именно подсечено дупе-честата смяна на памперса не е гаранция,че не може да се подсече.

# 2
  • Мнения: 495
и аз залагам на подсечено дупе  Peace
оставяй я без памперс примерно за 5-10 мин, сменяй го често, мажи я с подходящ крем

# 3
  • Мнения: 1 942
Води и дневник какво яде и така ще засечеш дали зачервяването е от храна. Ники ми прави същия проблем към жълтък, затова го давам рядко и по малко.
Но много малко ядете ...  newsm78 А колко яде ако е в компания с други деца или я храниш навън или си играете? 

# 4
  • Мнения: 559
Не знам, не ми се вярва да е подсечено, до сега не ми се е случвало и дупето не е само зачервено, а има и малки пъпчици в кръг около ануса. Може и да бъркам, но според мен има връзка с киселото мляко данон Активия, за вторият път съм сигурна, че го яде. Но иначе плодовото го хапва и не се обрива. Да не би да е от бифидуса  newsm78 А що се отнася до хигиената, памперсите ги сменям често, ползвам либеро, и я мажа непрекъснато от както се е родила всеки път като я преобувам. За хапването пробвах какво ли не и пред деца и аз ям пред нея и всички се правим на шутове и какво ли не. Дори не иска и да опита, стиска устата и ме блъска, ако пък реши да опита , хапне в най-добрия случей няколко лъжички и пак почва да ме блъска и да иска да става. Аз го отдавам на зъбите, но до кога?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 300
.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 09:16 от караконджул

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На лекар. Кожен обрив е много трудно да се диагностицира по интернет, телефон и др. Трябва да се види от специалист

# 7
  • Мнения: 559
Благодаря на всички, заведохме беба на лекар и установи, че е непоносимост към храна и каза да следя какво яде и ни изписа едно мехлемче.

# 8
  • Мнения: 4 392
Когато дъщеря ми пи за първи път антибиотик, дупето и се подсече ужасно. Не можеше да седи на него и я разнасях на ръце няколко дни. ooooh! Обадих се на педиатъра и го попитах да не би да е някаква алергия ( съмнявах се, че е към въпросния антибиотик), а той каза, че ако е алергия, трябва да има обрив и другаде. Това не било достатъчно.
За мен това беше много нелогично, защото знам, че някои деца реагират така, когато са яли портокали, например, но .......докторът си е доктор. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 456
и аз мисля,че трябва да има обрив и другаде, но щом лекари са казали, значи така трябва да е.

# 10
  • Мнения: 4 392
и аз мисля,че трябва да има обрив и другаде, но щом лекари са казали, значи така трябва да е.

Всъщност аз го казах малко иронично, но както и да е! Wink

Ще се радвам да чуя компетентно лекарско мнение. Знам, че има медицински лица във форума. Grinning  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 106
Напълно е възможно според мен.
Това лято дъщеря ми за пръв път опита ягоди, хапна 1 ягодка и след 1-2 часа дупето и беше цялото в пъпки. Без памперс е, така че не е подсичане, пък и никога не се е подсичала, междувпрочем.
Направих експеримента още 2-3 пъти, за да бъда напълно сигурна и все същото - малко след като е изяла дори 1 ягода, дупето и става в пъпчици.
Затова идеята за дневник е много добра, така ще "хванеш" най-лесно храната "злосторник"  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт