Използвате ли микровълнова фурна за приготвяне и претопляне на пюрета?

  • 4 243
  • 55
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Моят бебчо е едва 3 месеца и ни е рано със захранването, но от сега искам да съм наясно дали  мога да използвам микровълнова фурна за приготвяне и претопляне на пюретата и размразяване на зеленчуците. От някъде ми бяха казали, че не се препоръчва използването й при малки бебета. За мен като домакиня този уред е много удобен, но не е ли вреден за бебчо? Моля, пишете дали използвате микровълнова фурна!  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 669
Използвам я за всичко- от преваряване на вода и шишета, претопляне на храна, приготвяне на кисели и кремчета,размразяване на вече приготвени и съхранени във фризера пюрета...
Не бих могла да се оправя без нея- преди време нещо се скапа старата и докато мъжа ми донесе вечерта нова, за 4 часа бях като болна и с вързани ръце #Cussing out
Незнам дали е вредно , и да си призная не ме интересува много ,много- че то в днешно време какво не е вредно newsm78  bouquet

# 2
  • Мнения: 554
Аз използвам микровълновата за всичко! От стерилизирането на шишетата до взренето на зеленчуците за малката. Не мисля, че е вредно. Трябва да се внимава с температурата на храната след изваждането й по печката понеже топли неравномерно . Аз просто много хубаво тазбивам след това млякото или пюрето и задължително го опитвам преди да го дам на бебка.

# 3
  • Мнения: 3 042
Използвахм я още откакто Злати беше бебе. Първо топлех водата за млякото, когато се налагаше, след това топлех и всички храни /пюрета............./.

Навремето, когато щерката беше бебе и нямах МВ всяко притопляне ставаше много бавно, а някой неща ми беше невъзможно да стопля на котлона /нишесте например/.

Сега при малкият с МВ всяко притопляне е хем лесно, хем бързо. Така, че изобщо не съм си помисляла да не използвам МВ.

# 4
  • Мнения: 1 190
Използвам я!

# 5
  • Мнения: 5 183
Не съм готвила в микровълновата, а и за преваряване ползвах друго, но определено топлех храната за сина ми в нея и пртодължавам да го правя.

# 6
  • Мнения: 27 524
За всичко можеш да я ползваш  Peace

# 7
  • Мнения: 1 284
много я ползвам Hug

# 8
  • софия
  • Мнения: 555
да използвам я. само трябва да внимаваш защото храната се претопля неравномерно и трябва добре да я разбъркваш

# 9
  • Мнения: 742
да използвам я. само трябва да внимаваш защото храната се претопля неравномерно и трябва добре да я разбъркваш

 Peace Не ми се мисли ако я няма smile3516

# 10
  • Мнения: 46 482
Да, всеки ден  Grinning
Опасно е само, ако не си разбъркала хубаво, тогава може да се изгори, иначе нищо му няма  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз не готвя в микровълновата, но претоплям в нея.
Ето една много интересна тема, в която се изписаха много "За" и много "Против":

За или против претоплянето на храна за бебето в микровълнова?

# 12
  • Мнения: 7 803
да използвам я. само трябва да внимаваш защото храната се претопля неравномерно и трябва добре да я разбъркваш
то4но  Peace

# 13
  • Мнения: 5 103
Ползвам я а всичко Peace

# 14
  • Мнения: 240
Използвам я и то редовно.Въпреки че имам уред за затопляне на шишета и бурканчета, много по-лесно ми е в микровелето. Hug
Никога не съм си помисляла да спра да я ползвам , а и не мисля , че е вредна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт