Варненки, препоръки за трудова борса?

  • 13 339
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мами от Варна, я дайте съвет за трудова борса. Аз съм се ориентирала към Зенит, Инфомаркет и Старт, но искам да си сведа избора до една. Не мога в момента да се регистрирам и в трите - излишни пари нямам.
 Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Аз съм доволна от Поликонтакт, сега незнам как са, но май беше безплатно за търсещите работа  newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Едно време все в Старт се регистрирах - сякаш имаха по-интересни обяви от другите, а и бях чувала, че наистина ти търсят работа, а не само създават илюзията за такава.

Обаче сега мога да кажа, че Зенит също си вършат добре работата, оттам ни намериха хора за фирмата. А със Старт се изпокарахме, защото били казали на кандидатите, които наехме на работа, че фирмата-работодател ще поеме таксата им, а изобщо не бяха сключили договор с нашата фирма....малко на мошеничество понамирисва.... но не и за кандидатите, де....

# 3
  • Мнения: 518
В никакъв случай Старт - била съм там - да, любезни са, търсят ти работа, ама от такава работа трябва да се бяга като дявол от тамян...Точно от там попаднах на първото си работно място, от което ни пазя никак добри спомени!!
Поликонтакт- и там съм била - информация и отвън, и отвътре имам...Не си струва...
Най-големия смях, давам пример със себе си : когато търсех работа минах и през тях, говорих с  1 пикла, която се пънеше да ми прави интервю, само че то беше всичко друго, но не и интервю...Била съм на какви ли не интервюта,бизнессещи и др., но този "разпит" беше направо ровене в личния живот на човека...Не ми хареса отношението и че действат тромаво...Освен това, за да стигнеш до истинска среща с работодател, първо минаваш през техните т.нар интервюта и после те преценявали кога и къде да те пращат за вече истинско интервю с работодател..
Лично аз по сериозните предложения за работа ги намерих и проучих, чрез съответните сайтове в интернет! И съм много по-доволна!Да не говорим всъщност, че така намерих работа!!
Но ако държиш да е трудова борса, опитай със Зенит и Информаркет- дано ти помогнат!!
Успех с работата!!

# 4
  • Мнения: 166
Я чакай, сега ми е паднало да си изкажа горчивия опит от една варненска агенция!
Агенция за човешки ресурси "Старт" - Добър ден! В началото на 2004г. се регистрирах там като търсеща работа. Икономист съм по образование, но работех без договор съвсеееем друга работа и естествено си търсех нещо по-добро. Отидох там и ми се стори, че агенцията направо са я отворили заради мен - такова отношение, такова разбиране, такова....лицемерие! След два месеца шефката ме повика и изяви желание да работя за нея. Съгласих се да пробвам, имах необходимите данни - приятна външност, добро социално излъчване и разните там компютърни грамотности. Само някои неща трябваше да се ошлайфат. Като примерно да вдигаш телефона с ентусиазъм и усмивка, дори майка ти да е умряла предния ден, да говориш с артикулация като по телевизията, все едно ти си на интервю, да се правиш на любезен и социално ангажиран, като в същото време възприемаш човека отсреща като комисион, който ще вземе агенцията, ако му намери работа и т.н. Признавам - отличен психологически подход! Евала на тая жена! Отделно да ви светна ли как се пускат обявите - едни и същи, след проучване на това какво го няма другаде, промяна в названието на длъжността и границите на заплатата! Това ми се струва, че се отнася до всички подобни фирми. Значи аз започнах пробно там, отрепвах се от работа от 9 до 20 часа - с една измъчена в края на деня усмивка, без психическата възможност да слушам и реагирам на нещо след това, абсолютно против собствената си ценностна система, с компромиси със съвестта и поведението си като цяло - пълен ужас! И трябваше да слушам как останалите момичета като зомбирани говореха, че нямали право да грешат, защото кои били те, че да провалят бизнеса на тази толкова възвишена дама!!! Която всъщност не ми плати и един ден от работата ми там! След около месец САМА, по обява във вестник си намерих страхотна работа. Напуснах с вътрешно удоволствие, но бях достатъчно любезна да уведомя предварително. И пари не взех - от тази, възвишената, с отношението към изпадналия в нужда... Принципно нямах право да издавам тайните на агенцията, само че ако имах договор - пък аз нямам, така че благодаря на възможността, която ми предостави, да си кажа на място истината за "СТАРТ"!

# 5
  • Мнения: 518
Я чакай, сега ми е паднало да си изкажа горчивия опит от една варненска агенция!
Агенция за човешки ресурси "Старт" - Добър ден! В началото на 2004г. се регистрирах там като търсеща работа. Икономист съм по образование, но работех без договор съвсеееем друга работа и естествено си търсех нещо по-добро. Отидох там и ми се стори, че агенцията направо са я отворили заради мен - такова отношение, такова разбиране, такова....лицемерие! След два месеца шефката ме повика и изяви желание да работя за нея. Съгласих се да пробвам, имах необходимите данни - приятна външност, добро социално излъчване и разните там компютърни грамотности. Само някои неща трябваше да се ошлайфат. Като примерно да вдигаш телефона с ентусиазъм и усмивка, дори майка ти да е умряла предния ден, да говориш с артикулация като по телевизията, все едно ти си на интервю, да се правиш на любезен и социално ангажиран, като в същото време възприемаш човека отсреща като комисион, който ще вземе агенцията, ако му намери работа и т.н. Признавам - отличен психологически подход! Евала на тая жена! Отделно да ви светна ли как се пускат обявите - едни и същи, след проучване на това какво го няма другаде, промяна в названието на длъжността и границите на заплатата! Това ми се струва, че се отнася до всички подобни фирми. Значи аз започнах пробно там, отрепвах се от работа от 9 до 20 часа - с една измъчена в края на деня усмивка, без психическата възможност да слушам и реагирам на нещо след това, абсолютно против собствената си ценностна система, с компромиси със съвестта и поведението си като цяло - пълен ужас! И трябваше да слушам как останалите момичета като зомбирани говореха, че нямали право да грешат, защото кои били те, че да провалят бизнеса на тази толкова възвишена дама!!! Която всъщност не ми плати и един ден от работата ми там! След около месец САМА, по обява във вестник си намерих страхотна работа. Напуснах с вътрешно удоволствие, но бях достатъчно любезна да уведомя предварително. И пари не взех - от тази, възвишената, с отношението към изпадналия в нужда... Принципно нямах право да издавам тайните на агенцията, само че ако имах договор - пък аз нямам, така че благодаря на възможността, която ми предостави, да си кажа на място истината за "СТАРТ"!
Люсил, благодаря за инфото!! Hug
Това потвърждава и моите подозрения, и личния ми опит!!Добре, че сама си хванах интереса в ръцете!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Въпросната шефка на Старт е всеизвестната (както разбирам) Наталия Кирова. Да, любезна е, владее може би до съвършенство телефонния етикет (има ли такава дума?  Mr. Green), даже съм разговаряла с нея по телефона сега като търсехме хора за нашата фирма, и на живо съм я виждала....Ама според мен не е чак толкова съвършена, ето, издъни се с нас... и с други предполагам също, ще й тръгне една слава... ooooh!

Била казала на момчетата, които наехме на работа, че фирмата ще плати комисионната (поне те така твърдят на един глас), тя първо се опита от тях да вземе паричките, естествено не стана, тя започна нас да ни тормози по телефона всекидневно - ама, алоу, да си пидписала договор с фирмата?! На нас беше ни казала, че комисионната ще си платят кандидатите, когато обявихме при тях че имаме свободни работни места ...Изобщо...

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Лично аз по сериозните предложения за работа ги намерих и проучих, чрез съответните сайтове в интернет! И съм много по-доволна!Да не говорим всъщност, че така намерих работа!!
Но ако държиш да е трудова борса, опитай със Зенит и Информаркет- дано ти помогнат!!
Успех с работата!!

 Peace
като достатъчно компютърно грамотен човек имам регистрации и CV-та в www.jobtiger.bg, www.jobs.bg и www.ITJobs.bg. Все още получавам оферти от заинтригувани работодатели.

# 8
  • Мнения: 547
Аз съм доволна от Поликонтакт, сега незнам как са, но май беше безплатно за търсещите работа  newsm78
И на мен преди десетина години оттам ми намериха работа.
Тогава помня, че искаха половин заплата комисиона от работника. Сега, доколкото съм чувала, пари вземат само от работодателя...

Офф - Светленце, и тебе май оттам те пратиха  Grinning

П.П. електронните борси са също добра алтернатива. Преди няколко месеца мъжът ми за малко да си смени работата точно по обява, която получих от jobtiger.bg

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами да, вместо да си давате парите на разни трудови борси, търсете си работа през Интернет!!! От вкъщи, дето се вика, седейки във фотьойла и пиейки кафе.  Joy

Аз сегашната си работа така я намерих.

# 10
  • Мнения: 2 784
Два пъти съм си намирала работа чрез Зенит. Сега смятам да карам компютърни курсове при тях и пак при тях да си търся работа. Е, вярно даваш там, колко беше 1/4 май от първата заплата, но поне са коректни и действително вършат работа.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
. Е, вярно даваш там, колко беше 1/4 май от първата заплата, но поне са коректни и действително вършат работа.

Доколкото разбрах, вече нее така. По новия закон (не го знам обаче) трудовите борси нямали право да вземат пари от търсещите работа, а сключват договори с фирмите-работодатели и вече от тях взимат пари за намирането на работници.

# 12
  • Мнения: X
. Е, вярно даваш там, колко беше 1/4 май от първата заплата, но поне са коректни и действително вършат работа.

Доколкото разбрах, вече нее така. По новия закон (не го знам обаче) трудовите борси нямали право да вземат пари от търсещите работа, а сключват договори с фирмите-работодатели и вече от тях взимат пари за намирането на работници.
Мдам, абсолютно вярно!

# 13
  • Мнения: 643
Да питам и аз, не че съм от Варна, но все пак......... А при записване в борсата таксата от 15лв, или колкото е там сега вземат ли я? Защото и аз забелязах в последно време, че пише почити на всички обяви от борси: Всички разходи са за сметка на работодателя!

# 14
  • Мнения: 2 784
. Е, вярно даваш там, колко беше 1/4 май от първата заплата, но поне са коректни и действително вършат работа.

Доколкото разбрах, вече нее така. По новия закон (не го знам обаче) трудовите борси нямали право да вземат пари от търсещите работа, а сключват договори с фирмите-работодатели и вече от тях взимат пари за намирането на работници.
Ами още по-добре, стига пък работодателите да не ти ги удържат после от заплатата. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт