Отбиване

  • 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Много ви моля, майки кърмачки, а може би трябва да кажа бивши кърмачки, да споделите тук как отбихте детенцето си. Става въпрос не толкова за бебенца, колкото за малко пораснали деца. Моето е на 1г. и 4 м. и изглежда отбиването ще е голям проблем, а аз не искам да е така. Все още мога да я кърмя, но ако стане така, че тръгна на работа, ще трябва да прекъсна. А не ми се иска да я отбия отведнъж, а постепенно. Дори и така обаче пада голям рев, а това не мога да го понеса дълго време.
За протокола - кърмим се доста интензивно през деня, през нощта също.

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
ти като тръгнеш на работа няма ли да можеш сутрин и вечер да я кърмиш? ако ще можеш какъв е проблема?

# 2
  • Мнения: 6 243
Не мога да ти споделя личен отпит за отбиването, но за това, което пишеш:
Цитат
ако стане така, че тръгна на работа, ще трябва да прекъсна
мога да те уверя, че едното не пречи на другото. Аз работя откак дъщеря ми е на 6 м. - сега е на 2 г. и 4 м. Не съм спирала да я кърмя. Ако ми се налага или прости имам желание, отсъствам от града за ден, два, като се върна - продължаваме с кърменето. Ако тръгването на работа е основния проблем, който те кара да мислиш за отбиване - не се безпокой. Няма да имаш никакви проблеми.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И аз ще следя темата (ако се развие). Искам поне да намаля кърменията, да я отуча от заспиване само с цица, от сучене нощем - ей такива неща. Т.е. малко да си облекча режима, да и оставя сученето само " за разкош"  Grinning, а не за основно ястие.
А за колко време минава напрежението в гърдите при преминаване на двудневно кърмене примерно (сутрин и вечер) ? Да цедя ли за облекчаване денем?

# 4
  • Мнения: 3 089
аз премахвах мноого плавно кърмене. и под мнооого плавно имам предвид точно това - по едно за 3-4 седмици. напрежение никакво не съм имала в гърдите, слава богу. а като си спомня до скоро какво чудо беше, чак не мога да повярвам. бях същински гейзер. като се има предвид, че пак съм бременна и то с проблемна бременност, мился, че съвсем навреме се справих с отбиването. но пък и детето не е толкова голямо като вашите. вероятно пристрастеността при петрае е била в по-малка степен.

# 5
  • Мнения: 3 929

А за колко време минава напрежението в гърдите при преминаване на двудневно кърмене примерно (сутрин и вечер) ? Да цедя ли за облекчаване денем?

Аз тръгнах на работа, когато синът ми стана на 5 месеца. Гледаше го една моя приятелка. Понеже се кърмими на поискване, вечер го кърмех, ако се събуди. Сутрин винаги е кърмен. Цял ден е при гледачката, после го кърмех вечерта, като си го взема. В начлото коло месец се цедях 2 пъти в работата, после започнах по един път, а е имало случаи да не стигам до цедене, защото няма напрежение в гърдите. То от само себе си намалява. Колкото повече намаляваш кърменето, толкова намалява и напрежението и необходимостта от цедене.

# 6
  • Мнения: 636
Не мога да ти споделя личен отпит за отбиването, но за това, което пишеш:
Цитат
ако стане така, че тръгна на работа, ще трябва да прекъсна
мога да те уверя, че едното не пречи на другото. Аз работя откак дъщеря ми е на 6 м. - сега е на 2 г. и 4 м. Не съм спирала да я кърмя. Ако ми се налага или прости имам желание, отсъствам от града за ден, два, като се върна - продължаваме с кърменето. Ако тръгването на работа е основния проблем, който те кара да мислиш за отбиване - не се безпокой. Няма да имаш никакви проблеми.
Мисля си, че ще трябва да прекъсна, защото работата ми е на смени и е невъзможно детето да има някакъв режим на кърмене при това положение. Не мога единия ден да я кърмя само сутрин, а на следващия ден - само вечер. Е, друго е, ако имам нормално работно време, но случаят не е такъв. Освен това с тази работа ще трябва да отвикне да заспива на гърда, а това е голям проблем. Всъщност това е май най-големият проблем.

# 7
  • Мнения: 636
И аз ще следя темата (ако се развие). Искам поне да намаля кърменията, да я отуча от заспиване само с цица, от сучене нощем - ей такива неща. Т.е. малко да си облекча режима, да и оставя сученето само " за разкош"  Grinning, а не за основно ястие.
А за колко време минава напрежението в гърдите при преминаване на двудневно кърмене примерно (сутрин и вечер) ? Да цедя ли за облекчаване денем?
Аз не се цедя от 4 месец някъде. Вярно, че имам на моменти напрежение в гърдите, защото и сега понякога суче много, понякога по-малко, но това отминава от самосебе си. За колко време? Може би за ден-два.

# 8
  • Мнения: 473
Ооо не сепритеснявай- детенце ще си изработи статегия Laughing
Първите дни ще му е трудно определено, но после ще си свикне че когато теб те няма няма и мляко и се заспива без никакъв проблем.
При нас така стана че аз започнах работа когато Мартин беше на една година. Тогава сучеше безразборно- когато и където си поиска по много. Баба му го гледа - първите дни се носиха и приспиваха на ръце, след около месец свикна и на обяд си ляга в неговата стая, в неговото легло и иси заспива безпроблем. Но прибера ли се аз - ела да видиш какво става - сучене до откат.
Ако не искаш да отбиваш се остави детето да те води.
Успех ви пожелавам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт