Помощ -Кървене в 13-та седмица!

  • 1 513
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам нужда от съветите ви, виждам че сте много компетентни....Много се вълнувам, защото сестра ми, която обожавам, чака бебе...Но през последните 2 седмици кърви... Ходи на доктор, бебето расте, каза че първоначално плацентата не се е била закрепила добре и бебчо като мърдал, затова кървяло....Вчера, като е била на консултация, доктора й е казал, че плацентата се е закрепила....Но сестра ми продължава да кърви...Когато за пръв път стана това, започна да пие хапчета против контракции и още ги пие....Къде мога да прочета повече по темата? Много се притесняваме, да потърсим ли мнението на друг специалист? Имате ли координати на някой запознат с темата?
Страшно ще съм благодарна, ако ме насочите
Поздрави,
Криси

# 1
  • Мнения: 1 753
пусни си търсачката!!! Има много теми по въпроса!

Успех на сестра ти - това което аз знам е - да лежи, да не се мърда много-много и да си слуша лекаря!   bouquet

# 2
  • Мнения: 278
Здравей, Криси, когато бях в 12 г.с. също имах кървене, поне док. го наричаше така, въпреки, че при мен беше кафеникаво. Казаха, че съм имала отлепване на плацентата и лежах в МД няколко дена, там ми биха но шпа и прогестерон, за задържане. После трябваше до края на 4-ти мес. да съм внимателна и да лежа в къщи. В 16-та седм. се повтори процедурата, но тогава аз не исках да лежа в болницата, защото се заклех да лежа в къщи и идваше една позната док. да ми слага инжекциите. От тогава не съм имала такива проблеми.

Имам приятелка, която първите 3 мес. кървеше и нея не я пускаха от болницата. Мисля, че и вашият случай налага хоспитализация. Проверете още едно мнение на док. Успех!  Peace

# 3
Много ти благодаря, Веничка!
Тя е много темпераментна и не може да стои на едно място, пък и след 2 седмици ще се женят и сега вълненията са големи Laughing

# 4
  • Мнения: 417
Никое кървене не е нормално.Така и аз получих кървене и ми казаха-цветна бременност а то било отлепване на плацентата #CrazyДа бъде внимателна да пие лекарства за задържане и най-вече да си смени лекаря.Лека бременност Hug

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Задължително трябва да лежи. В такива случаи докторът казва - ставане само то 00. При мен имаше кървене 2 месеца, но сега слава богу всичко  е Ок, но пазих легло до 4-я месец. Успешно бременеене и желая  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 941
Криси, задължително идете и на друг специалист. Може да се наложи хоспитализация, да се включи на системи, ако не спира кървенето. Координати вземете от Здравния справочник. Аз съм ходила при Мазнейкова, а на консултации в Шейново. Няма да ви върнат, ако отидете. Успех!

# 7
  • Мнения: 3 089
да успокои малко топката с тая сватба, това ще кажа аз. не си представям как си стои кротка докато някой й избира булчинския букет или воала, например. но пък 2-седмично кървене си е доста сериозна работа. да потърси друго мнение и ако трябва да влезе в болница без да се фъчка много. иначе може да се окаже омъжена и вече не-бременна.
в момента и аз съм на алтернативен болничен режим, така да се каже. имам бебе, чакам друго, имам кървене и болки, но не мога да вляза в болницата заради детето. в момента ми бият но-шпа 3п/д и прегнил 1п/4 дни. това не може да замести болничното лечение, но все е нещо. най-важното, освен лечението, е спокойствие и пълна почивка.
успешна бременност!

# 8
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Това е доста сериозно,така,че направо на доктор.Горещо ти препоръчвам д-р Жекова от Окръжна болница-София.Тя е завеждащ родилно отделение там и е много добър специалист.Има и частен кабинет на "Дондуков",а в болницата може да я намерите всеки ден до 14.00ч.

# 9
Много съм ви благодарна на всички мами - бъдещи и настоящи, да сте живи и здрави,трогната съм от бързата реакция...
Приятна вечер!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 893
 и аз имах кървене още първите седмици и много се притесних
оказа се раничка на шийката на матката.
доктора ми препоръча спокойствие и почивки
задължително идете пак на преглед а не е лошо и на друг лекар за второ мнение!
успех    Peace

# 11
  • Мнения: 69
Аз имах кафяво зацапване в 11г.с и лежах 20 дена ходих само до тоалетна.Слава богу всичко засега е наред , но се иска лежане, лекарства и спокойствие.

# 12
  • Мнения: 601
Кажи на сестра ти .че бремеността и е проблемна щом кърви и че трябва да лежи.Пожелай и лека и безпроблемна бременност Peace

# 13
  • Мнения: 14 133
Кажи на сестра ти .че бремеността и е проблемна щом кърви и че трябва да лежи.Пожелай и лека и безпроблемна бременност Peace
Да потърси и консултацаия с друг специалист. И малко да поотложат сватбата, ако трябва. Сега най-важното е бебето!!!

# 14
  • Мнения: 578
Аз също имах кървене и то се появи две седмици след като забременях. Отидох в спешен кабинет и там нищо не ми казаха, освен че ми предписаха фолиева киселина. То е ясно, че от нея кървенето не спира, а и не е безпричинно и затова отидох в друга болница. Наложи се да остана там под наблюдение и освен но-шпа пиех и утрогестан - хормонални таблетки, които помагат при задържането. При мен причината беше хематом, който за няколко дни изчезна и повече нямах проблеми поне в това отношение, но сполед мен лекарското наблюдение е задължително.  Ако продължава да настоява да я хоспитализират....Поне аз така постъпих. Дано всичко се оправи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт