Помощ! Бълхи...

  • 1 886
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Живеем в къща на първия етаж. Имаме двор, в който влизат безстопанствени котки, просто прескачат оградата...От известно време имаме бълхи на двора и вкъщи. На двора пръскахме със спец.препарат, който се слага в пръскачки. Вкъщи пръскахме с Райд, но ефектът беше временен. Някой справял ли се е с такъв проблем, как, с какво се пръска, къде се пръска вкъщи. Страх ме е от отровите, бебка е само на 4 месеца..

# 1
Ай каква болна тема...

Аз звънях в ХЕИ, тогава се запознах с един лекар... беше ми много странно, но се оказа, че само доктор има правото да извършва такива дейности по обработването....

Аз имах същия проблем, но последния ми беше с хлебарките. Бяха плизнали навсякъде. Една сутрин се събудих и просто видях как една лази по мъжа ми към лицето му. Това беше капака!

Човека дойде, за 10 минути и оттогава вече повече от година не съм видяла гад у нас, а на стълбището на входа има. Не мога още да повярвам, че мога да стъпвам боса по земята в апартамента без нещо да изхрупа под мен Sick #Crazy smile3511 smile3550

# 2
  • Мнения: 525
Само пръскане не помага,защото като излезеш навън пак може да те сполети.Преглеждай дрехите на детето по подгъви и шевове.Най-лесно се хващат като се наплюнчиш пръстите.

# 3
  • Мнения: 552
Може да ви се стори тъп въпрос, но как разбирате, че става дума за бълхи? Аз на моменти имам такива съмнения... ние също сме в къща - но котки могат да стигнат само до терасата, виждала съм само една там всъщност... Мисля, че може и да си въобразявам, защото не съм ги виждала... а и не знам как трябва да изглеждат, ако изобщо се забелязват с просто око  Confused
При нас или има някакви насекоми, които ме хапят (а комари вече няма), или съм развила някакви алергии... въпросът е кое от двете  Sick
Добре поне, че на детето абсолютно нищо му няма... вероятно, ако са бълхи, биха нападали и него? или...  #Cussing out

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 10:31 от indian rose

# 4
  • Мнения: 1 030
Бълхи съм, защото ги хващам по себе си и по леглото

# 5
  • Мнения: 552
Бълхи съм, защото ги хващам по себе си и по леглото
Не съм се усъмнила, че при вас е така, щом казваш... въпросът е при нас какво е  Confused

# 6
  • Мнения: 58
Миличка, може и бълхи да са- не всеки хапят. На мен и голямата ми щерка ни стават големи пъпки от бълхите, а мъжът ми и бебка не ги хапят. 
 

# 7
  • Мнения: 552
Миличка, може и бълхи да са- не всеки хапят. На мен и голямата ми щерка ни стават големи пъпки от бълхите, а мъжът ми и бебка не ги хапят. 
 
Уф... Ама как да ги изтребвам, като дори не съм сигурна какви животни са  #Cussing out

# 8
аз викам частна фирма,която работи с Швейцарски препарати, действат 1-год. ползвам услугите им вече 3 год. и съм много доволна

# 9
  • Мнения: 525
Бълхите скачат много бързо и е трудно да ги хванеш.Обвивката им е твърда и се убиват като се "пукат" с нокти.Странично сплескани са.Ухапаното е розово петно с червена точка в средата.

# 10
  • в къщи
  • Мнения: 467
и ние имахме същия проблем.Напръсках с Райд,но действа само 1месец,после пак се появиха,пак напръсках и така.Сега има някакво затишие,но докога ли? newsm78

# 11
  • Мнения: 1 030
Сигурно и в съседите има, защото ние пръскахме навън в двора и след няколко дни пак се появиха...

Общи условия

Активация на акаунт