Педиатърът: да се кърми възможно най-дълго

  • 643
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Говорих с педиатъра си тези дни по принцип за захранването... Показах му табличката Introducing solids to baby, обсъдихме менюто... При следващото си посещение той сподели, че се е консултирал с "водещи специалисти от страната"  Mr. Green и "последните тенденции" били да се кърми изключително възможно най-дълго  Grinning , дори и след 6 месеца, ако детето се развива добре, разбира се. От това, което съм прочела тук, се препоръчва захранване след 6 навършени месеца, като проблем би бил хемоглобинът... Нищо не пише за още по-късно захранване  newsm78  Аз съм човек, който по принцип проверява дадена информация от поне още един източник  Mr. Green  Затуй питам: какво мислите по въпроса? Какво още трябва да знам?

Благодаря
   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 521
Ами тук(Германия) не се прави рутинно иzследване на хемоглобина на 6 месеца...такова може да го иска лекаря, ако предцени, че бебето е бледо, отпуснато, раzдраzнително и т.н...по принцип повечето момичета кърмят до 6 месеца и после zапочват да zахранват(щото им писва), но можеш да го направиш спокойно и на 8_10 месеца...лично нашият педьо каzа да иzчакам да минат горещините и тогава да zахранвам, така че до 7месеца бяхме на кърма и 2_3 лъжици пЮре да му опита вкуса Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 3 092
Аз също съм за късното захранване. LaughingОстава ми само да убедя педиатърката  си па ако не успея здраве да е пак ще си  захраня щерката късно, защото съм убедена в предимствата на това.В библиотеката на форума има много хубави статий за това как и защо това е необходимо.Така ще се сдобиеш с много повече информация-доколкото разбрах за това питаш какво още трябва да знаеш. newsm78
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 422
Казвай бързо къде е този педиатър. Laughing
Сега по темата , според мен по твоя преценка.Ако детето след 6-я месец си наддава добре можеш да изчакаш още малко.Но е добре да му даваш по няколко лъжички за запознаване с храната(поне ще си въвела някои храни за този период). Peace

# 4
  • Мнения: 438
Ако детето след 6-я месец си наддава добре можеш да изчакаш още малко.Но е добре да му даваш по няколко лъжички за запознаване с храната...
Peace Напълно съгласна съм с подобна схема, разумна и щадяща е - аз самата я приложих, а Борис е с атопичен дерматит (препоръчва се късно и много внимателно захранване) и съм доволна. Има смисъл да отлагаш повече началото на захранването и ако съвпадне с някоя настинка, никнене на зъб или някакво друго неразположение. Иначе най-спокойно може да го запознаваш с вкусовете от началото на 7-я месец (просто трябва да внимаваш какво му дваш, но това е друга тема, по която има достатъчно материали). Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 568
Аз също съм чела, че се захранва бебо към 6 месеца, а също че детето само показва кога е готово за захранване. Ако проявява видим интерес към храните и ти дърпа хляба от ръката, значи моментът е дошъл. Също пишеше да направиш тест с няколко лъжички каша, дали има рефлекс за поглъщане на твърди храни. Ако след няколко давания продължава да избутва храната навън, значи не е готово.

# 6
# 7
  • Мнения: 942
Аз също съм за късното захранване. LaughingОстава ми само да убедя педиатърката  си па ако не успея здраве да е пак ще си  захраня щерката късно, защото съм убедена в предимствата на това.В библиотеката на форума има много хубави статий за това как и защо това е необходимо.Така ще се сдобиеш с много повече информация-доколкото разбрах за това питаш какво още трябва да знаеш. newsm78
Успех Peace

Peace И аз също съм за късното захранване и аз трябва да убеждавам педито.По твоя въпрос:погледни в библиотеката има доста инфо по този въпрос Peace
Блаже ти че си попаднала на такъв педиатър Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 211
Мисля, че повечето които посещават този форум са за изключителното кърмене и късното захранване. Намерила си читав педиатър. Можеш да му се довериш. Изчети обстойно материалите от библиотеката, както са те посъветвали момичетата.

# 9
  • Мнения: 11 818
Води се по бебечето, то ще ти покаже най-добре кога! Имаш ли кърма - няма да има проблем. Ние лично се захранихме на 6 м. и 6дни, но реално дъщеря ми прояде чак в края на 9-тия месец, дотогава  се запознавахме с различни вкусове. Успех!

# 10
  • Мнения: 3 760
Добър педиатър!  Laughing
За още по-късното захранване - аз съм за! Бебка не пожела да се захрани на практика до 9 навършени месеца (, че сега яде, ама поне опитва от време на време). Изглежда и се чувства добре. Не се притеснявам  Grinning

# 11
  • Мнения: 941
Добър педиатър!  Laughing
За още по-късното захранване - аз съм за! Бебка не пожела да се захрани на практика до 9 навършени месеца
  и моята така, но това не и пречеше да се развива чудесно, сега яде почти всичко,
моята педиатърка всеки път когато и споделя че не ще да яде нищо тя ме успокояваше че едно кърмаче, когато се развива добре, наддава, весело е, и тн,  до една година на практика няма нужда от друга храна

Общи условия

Активация на акаунт