Има ли фея детето ви?

  • 1 214
  • 15
  •   1
Отговори
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това е въпросът. Има ли фея детето ви? Тя вид помощничка ли ви е? Налага ли се да и правите профил? Налага ли се да измисляте убедителни истории? Забрявяте ли за нея и как оправдавате липсата на бонбон или друг подарък от феята?
Нашата Фея я заех от Реза Mr. Green Всъщност започнах да губя връзката със сина ми и ми стана много трудно да общувам с него в един период. Феята ми е помощник и по- лесно прокарвам иначе скучни нравоучения. Странното е, че синат ми е на възраст късна за поява на Феи, но имах чувството, че цял живот е мечтал за нея. Тя го награждава, когато направи нещо хубаво-прибере си играчките, или не хленчи през деня, а ми отговаря на въпросите внимателно. Тя го гледа и преценява дали е бил добър. Нещо като Дядо Коледа в пола Mr. Green (еманципация) Понеже напоследък не се сещаше да търси какво има в кутията на феята( Нашата фея има кутия, където оставя подаръците и наградите, кадето и оставяме писмата специално писани за нея и подаръците за нея), та понеже не проверяваше и аз не слагах нищо. Вчера се сети и провери- съотвентно - нямаше нищо, а той наистина е станал едно слънце напоследък. Та се наложи да измислям, защо я няма феята и колко е заета(забележете моля ви се колко тъпо го измислих) да помага на Дядо Коледа за играчките?!? Разбира се последва въпроса"Че той няма ли си джуджета", на което ловко отговорих, че тя чете писмата от децата, а джуджетата правят подаръците Joy hahaha Joy Много е вероятно версията да претърпи провал някъде по трасето.
Интересно ми е дали този вид лъжа е редно да се поддържа и дали го възприемате като лъжа? То и приказките не са истински, но ползата от тях е ясна. Аз също виждам полза от нашата фея, но не знам до кога ще ми издържат версиите  Mr. Green
Опишете и вашите феи. Много би ми било интересно.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 12:38 от yosarian

# 1
  • Мнения: 5 877
Имаме си джудже... то живее в едно ъгълче в детската градина и докато тя спи следобед, й оставя по нещичко в шкафчето.

Същото джудже оставя подаръците преди Коледа, всеки ден по нещо мъничко в номерирано джобче.

Не съм го използвала за възпитателни цели (освен основната, да направим по-приятно ходенето на градина). Като забравя да пъхна нещо в шкафчето й, казвам, че джуджето е болно и ме е помолило днес да й купя бонбон вместо него. Съгласна е.

# 2
  • Мнения: 1 134
Нашата фея дойде естествено, след филмчета от типа на Пинокио, гледане на звезди  и на ... стенописи в храма. Спонтанно дъщеря ми реши, че звездите са феи, а също така и ангели.
Така, че нашата фея помага на Бог, гледа ни какви ги вършим, прави чудеса, помага ни и т.н.
Честно казано от голяма полза ми е. Laughing Дано не се пенсионира скоро Laughing

# 3
  • Мнения: 3 211
Имаме си джудже... то живее в едно ъгълче в детската градина и докато тя спи следобед, й оставя по нещичко в шкафчето.

Същото джудже оставя подаръците преди Коледа, всеки ден по нещо мъничко в номерирано джобче.

Не съм го използвала за възпитателни цели (освен основната, да направим по-приятно ходенето на градина). Като забравя да пъхна нещо в шкафчето й, казвам, че джуджето е болно и ме е помолило днес да й купя бонбон вместо него. Съгласна е.
Това е страхотна идея, кога оставяш подаръчето и какво е? Бонбон, играчка? В нашата градина по цял ден си вземат разни работи от шкафчето и, ако го оставя сутринта, ще го види. Или, може би мъжът ми като я взема, да оставя предварително Thinking
А по въпроса за феята, не се бях сетила досега. Аз разказвам истории за царя и царицата, които живеели във високата кула на 10-я етаж и имали дъщеричка принцеса Габриела, като я не слушала понякога, правела еди какво си, но после почнала да слуша и т.н. След скарване вършат добра работа.
Но феята е един вид награда за добро държание, разкажете по-подробно за ситуациите в ежедневието, в които ги използвате.

# 4
  • Мнения: 5 877
Подаръчето го мушвам аз, докато уж ровя да го намеря.

Ами някаква дреболийка е - банан, шоколадова калинка, разпечатана картинка, пластелин, балон, гумичка, шнола...

има много "printable' проекти, от тях понякога разпечатвам... ако нямам време за друго, една нарисувана в тролея рисунка също върши работа - динозавърка с пачка и панделка танцува балет, да речем  Crazy
или "динозавър яде моливи, мислейки ги за солети, а децата в детската градина му се смеят"  Laughing


Не оставям ценни работи в шкафчето, само резервни гащи и панталонки.

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Имаме си джудже... то живее в едно ъгълче в детската градина и докато тя спи следобед, й оставя по нещичко в шкафчето.

Същото джудже оставя подаръците преди Коледа, всеки ден по нещо мъничко в номерирано джобче.

Не съм го използвала за възпитателни цели (освен основната, да направим по-приятно ходенето на градина). Като забравя да пъхна нещо в шкафчето й, казвам, че джуджето е болно и ме е помолило днес да й купя бонбон вместо него. Съгласна е.
Това е страхотна идея, кога оставяш подаръчето и какво е? Бонбон, играчка? В нашата градина по цял ден си вземат разни работи от шкафчето и, ако го оставя сутринта, ще го види. Или, може би мъжът ми като я взема, да оставя предварително Thinking
А по въпроса за феята, не се бях сетила досега. Аз разказвам истории за царя и царицата, които живеели във високата кула на 10-я етаж и имали дъщеричка принцеса Габриела, като я не слушала понякога, правела еди какво си, но после почнала да слуша и т.н. След скарване вършат добра работа.
Но феята е един вид награда за добро държание, разкажете по-подробно за ситуациите в ежедневието, в които ги използвате.
Преди време нашата фея идваше всяка сутрин. Синът ми намираше по нещичко в кутията на феята- една стара кутия от пури Embarassed Аз казвах- ААУ ти си бил страхотен вчера щом феята ти е донесла подарък. Подаръците са като тези които е описала Анда. Децата не са комерсиални и се радват на всичко. Около първи юни разиграхме много сладка игра. Той искаше тротинетка, а тя не влиза в кутията. Мислих какво да направя и оставих бележка в кутията. Нещо от сорта,  че ще има приключение и той ще трябва да търси съкровището си. Бележката беше написана повече да ме подсеща как точно е сценария, но си беше съвсем истинска. Написана със злантен молив и украса. В нея пишеше, че трябва да отвори шкафа за обувки и да намери първото съкровище. Там имаше друга бележка и бонбонки ПЕЗ. Голяма радост. В новата бележка пишеше да потърси в голямата си кола другото съкровище. Бързо тича до голямата кола. Там пак бележка и моливи май му бях оставила. На бележката пише да погледне в гърдероба и каквото си хареса негово си е.  Grinning В гардероба - така желата тротинетка. Wink Преди няколко дни като се сети отново за феята и искаше да му купя една книжка с шаблони. Нямах възможност в момента и му казах, че ще пишем на феята. Писахме и и тя му прати писмо, че четири дни трябва да събираме по два лева, а в кутията тя уж му беше оставила два лева начален капитал hahaha Аз като му откажа нещо винаги е голямо мрънкане, но щом феята е казала така- Закон! Започвам да ревнувам Mr. Green Та събрахме парите и отидохме да си купим книжката със шаблоните. Такива неща прави нашата Фея. Дано се включи Реза да разкаже за тяхната.

# 6
  • Мнения: 5 877
Ха, много готино. Поздравления!!! И джуджето ще го науча на тези номера...

# 7
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Не, нямаме си фея.
Едва ли е вредно, но защо се налага да има измислен медиатор между родителя и детето. Когато се държи добре, я хваля аз, а не феята. Когато изисквам нещо, го правя по обективни причини, а не защото феята/някой друг така иска.
Иначе за игра, създаване на тръпка - одобрявам. Фенка съм и на тематичните феи - на зъбките, на сънищата...Идват, изпълняват си задълженията и беж да ги няма. А така да въведа някой извънземен, който постоянно да следи дали детето е добро, идва ми много. То човек да не може да си направи някоя пакост Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
тинки, цвета няма нужда от друга фея, една й стига! Wink
съгласна съм с теб по отношение на (не)нуждата от посредник между родителите и децата, когато става дума за похвала или изискване.

това обаче не означава, че си нямаме "вълшебства" - целта им е забавление, внасяне на приключенски елемент, удоволствие от фантазирането.... разбира се, децата ми са наясно, че става дума за измислици и страхотно се забавляват от факта, че и ние с баща им можем да съчиняваме вълшебности и глупости....

# 9
  • Мнения: 863
на мен идеята ми харесва,но засега е малко неприложима при нас май-много сме малки засега
но за по-нататък-защо не...само се притеснявам,че ще ми липсва последователност в цялата тази игра newsm78

# 10
  • Мнения: 3 034
Ние си имаме не една, а няколко феички и няколко елфчета.Обикновено са три феички - Марена ги вижда и ми описва с какви рокли и какви коси са. Те танцуват много хубаво, понякога оставят подаръчета, понякога- не, но винаги я успокояват вечер. През нощта пък се появяват елфчетата, преди време около 2-годишната и възраст сънуваше кошмари, будеше се и изпадаше в едни истерии - беше страшно. Тогава се появиха елфчетата, които ми даваха едно вълшебно мънисто, слагахме го под възглавницата и то улавяше лошите сънища и и пращаше елфчета да сънува. Напоследък по-рядко се сеща за тях...

# 11
  • Мнения: 1 113
Лили няма фея , но пък има мама-вълшебница. Когато искам да я възнаградя за нещо, изваждам бонбон от ухото й, когато сме на някоя полянка, си духвам в ръката и фокус-мокус препаратос - оттам излиза калинка, когато косата й се заплете, правя вълшебна вода и хоп - гребена вече не скубе (за това, последното, вече ме разконспирира, защото и госпожите й мокрели косата с вода и пак ставало, без да казват вълшебните думички). Ей такива си ги измислям, но напоследък ми става трудно, защото тя е доста наблюдателна, а и вече не е толкова наивна.
Това, за бележките с препратка, много ми хареса и може би ще го пробваме Grinning

# 12
  • Мнения: 6 243
Синът ми няма фея, но пък си има джудже. Вече е голям и номера с джууджето е по-скоро майтапчийска игра между нас двамата, но като беше малък, джуджето беше пръв помощник в трудни моменти - основно за дискретно изнудване го използвах. Джуджето се казва "Мърморко" и е голям досадник - непрекъснато занича от някой ъгъл, но като разбере, че се опитваш да го откриеш, изчезва. Ако не си послушен, джуджето може да те изтропа на Дядо Коледа, а може и да ти спретне някой лукав номер. (ако на Иво му се случеше нещо не по вкуса му, винаги се сещаше, че Мърморко го е подредил за някой стар грях). В общи линии угрозата да те види оня малък шпионин Мърморко и да те изтропа на дядо Коледа доста добър ефект имаха върху синковеца, като се разбеснее. Не знам дали е много възпитателно, ама и сега като има нужда, му казвам, че Мърморко наднича от прозореца, той се захилва и спира с магариите.

# 13
  • Мнения: 3 405
Фея не, но има робот-пазител-дух, все по-рядко се появява. Това е, защото вече е почти голям.
Въображаемият приятел Легльо от 3-4 годишната му възраст остана в забвение, дори не се сеща, че е "съществувал". Grinning

п.с. Сладка Хапка ме подсети, че като беше 3 годишен, по Коледа, му казах, че джуджето на Дядо Коледа наблюдава през прозореца, и ако го види непослушен ще спре всичките подаръци за него. А той авторитетно ми отговори:
- Не искам повече подаръци! Joy

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нашата фея официално я пуснахме ваканция лятото.
Аз се поуплаших по едно време ..позамислих се дали не попрекалявам с тая фейска история и лека-полека и дадохме игнор...ОБАЧЕ...тя нали се появи миналата коледа...тогава носеше подаръци всеки ден от 1-ви до 24-ти декември..и сега като си говорим за зимата, снега и коледа получавам запитвания на лична основа "Мамо, феята нали ще дойде пак?"
Та..явно все още има нужда детето:)
Ще и пишем на феята да се появи..имам усещането, че няма да ни откаже:)))

Дано пак да и действа така ранобудно-скачащо-от-леглото-при-първи-сигнал-от-родител сутрин....че това е голяма мъка...това ставането сутрин не е хора, че и за хорове дори не е!

Общи условия

Активация на акаунт