KASHA OT SIRENE - KAK SE PRIGOTVIA?

  • 5 657
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 480
izvininqvam se za latinicata, no ne znam kak da q smenq na tozi pc.

vyprosyt mi e kak da napravq sirena ka6a na malkiq? predi na detskata kuhnq v bg davah i toi mnogo q obi4a. ot skoro gotvq i vyob6te ne sym naqsno kakvo to4no sydyrja - osvn sirene, sol i bra6no ... v kakvi syotno6eniq, ima li zapryjka ?
blagodarq na otzovalite se !

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Не съм правила такава, но ме заинтригува питането ти и намерих това:

КАША ОТ СИРЕНЕ - ТОПЛА

изкиснато бяло сирене
масло - доста
мляко - малко
лют червен пипер
ким
яйце
резен кромид

Сиренето се размачква много добре и се слага в разтопеното масло да се стопи. Това трябва да стане бързо, за да не изпръхне сиренето. Добавя се червен пипер и ким, долива се мляко и когато тръгне към кипене, се чуква яйцето и се разбърква докато се стегне. При оттеглянето от огъня, с пресата за чесън в кашата се изстисква сока на няколко резена кромид лук.

Поднася се гореща в купички, заедно с топъл бял хляб, маслини и тънко червено вино или дори ракия. Отделно, салата от домати.

Яде се с вилица.

# 2
  • Мнения: 1 352
За съжаление мерките са ми на око.
Слагаш на котлона малко вода да заври. В една чаена чаша сипваш студено прясно мляко, прибавяш брашно да стане рядка каша и разбъркваш добре. Когато водата заври добавяш млякото с брашното и бъркаш докато стане рядка каша. Накрая прибавяш натрошено обезсолено сирене и масло. Може в млякото да сложиш малко сол. Много лесно и бързо става.

# 3
  • Мнения: 3 480
mnogo vi blagodarq !!!
mislq, 4e vtoriqt variant e tozi, koito mi trqbva!
pyrviqt e prekalno pikanten za dete po-malko ot 2g Simple Smile)
vse pak - blagodarq za otziv4ivostta!!!

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
mnogo vi blagodarq !!!
mislq, 4e vtoriqt variant e tozi, koito mi trqbva!
pyrviqt e prekalno pikanten za dete po-malko ot 2g Simple Smile)
vse pak - blagodarq za otziv4ivostta!!!
Да, така е. Но защо пък да не я има рецептата и за възрастни? Както виждате тя става подходящо мезе за ракийка или винце.

# 5
  • Мнения: 337
Аз я правя по малко по-различен начин,в тефлонов тиган слагаш най-напред само брашното и го бъркаш,докато се поопече и стане тъмно златисто,след това го махаш от котлона и добавяш вода,бъркаш непрекъснато,за да не стане на топчета(трябва да е по-рядка каша),връщаш на котлона и пак бъркаш,докато се посгъсти,слагаш масло и сирене и готово.

# 6
  • Мнения: 1 352
По същия начин горе-долу се прави и пиле фрикасе за бебешорите. Месото се сварява предварително. Нарязва се много ситно. Бульона от пилето се слага да заври, към него се прибавя нарязаното месо. В отделна купичка се разбърква кисело мляко с един жълтък и брашно. Тази смес се прибавя към пилето като се бърка непрекъснато.

# 7
  • Мнения: 3 480
MNOGO VI BLAGODARQ!
MNOGO POLEZNI RECEPTI!!!

# 8
  • Мнения: 4 202
Не съм правила такава, но ме заинтригува питането ти и намерих това:

КАША ОТ СИРЕНЕ - ТОПЛА

изкиснато бяло сирене
масло - доста
мляко - малко
лют червен пипер
ким
яйце
резен кромид

Сиренето се размачква много добре и се слага в разтопеното масло да се стопи. Това трябва да стане бързо, за да не изпръхне сиренето. Добавя се червен пипер и ким, долива се мляко и когато тръгне към кипене, се чуква яйцето и се разбърква докато се стегне. При оттеглянето от огъня, с пресата за чесън в кашата се изстисква сока на няколко резена кромид лук.

Поднася се гореща в купички, заедно с топъл бял хляб, маслини и тънко червено вино или дори ракия. Отделно, салата от домати.

Яде се с вилица.


Мнооооого апетитно звучи, май ще го пробвам довечера  Grinning

# 9
  • в къщи
  • Мнения: 467
Aз ще пробвам рецептата на apoklistika Peace

# 10
  • Мнения: 382
аз я правя така: слагам олио на дъното на тигана да се сгорещи(около 4-5 суп.лъж.олио),после слагам брашното(по 1 суп.лъж.брашно,заравнена, на човек-или толкова лъжици брашно за колкото порции(хора) ви трябва),разбърквам и изчаквам да стане златисто,после 1 каф.лъж.червен пипер и доливам с вода веднага,като бъркам непрекъснато(сгъстява се много бързо).Водата може да я мерите-по около 200гр на порция.Бъркате кашата на тих огън ,докато стане лека и започнат да излизат балончета,и тогава изсипвате предварително раздробеното сирене,объркано с 1-2 яйца и щипка сол.Количеството на сиренето е 1 чаена чаша.но може и повече,кой както му харесва.Разбърквате енергично за да стане кашата хомогенна,а в същото време внимавате сиренето да не стопи много и това е-може да сервира.Аз я обичам така ,без подправки,но може и малко чер пипер,млян,за вкус да се сложи.А ако приготвите и крутони с чубрица и сол към кашата,може да си оближите пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт