Месно пюре всеки ден?

  • 1 909
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Днес бяхме при педито и тя каза от 6 месец всеки ден да ядем месно пюре. Аз знам, че се редуват, но тя каза всеки ден месно. После каза, че Наталия й се вижда бледичка и може да има анемия. Тогава свързах нещата - вероятно иска с месното да си навакса липсите, но правилно ли е това?

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 23:19 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 186
Аз давам през ден но за вашия случай щом така казва педито значи е така Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Скоро трябва да направите изследване за хемоглобин и други нещица и тогава ще разберете.Така само от тена как ги слагат тези диагнози.Аз давах месно през 2 дни,но от днес сме на кухня и там не знам как ще е .

# 3
  • Мнения: 8 917
Аз ги редувах - ден МЕСНО, ден БЕЗМЕСНО Peace

# 4
  • Мнения: 702
Ние сме на кухня, а там почти всеки ден или супата, или второто е с меСо.

# 5
  • Мнения: 90
И на нас така ни каза педито, а сме на 5 месеца и направо ни каза да се захранваме с месо, защото зелечуковите причинявали анемия и тем подобни... Всеки ден сме на месни пюрета, а те първа се захранваме  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 46 438
На 6 месеца ви се полагат изследвания, включително Хемоглобин. "Вижда ми се бледичка" мога да кажа аз или ти, но лекар? Twisted Evil

За месото ти си реши, аз не бих дала толкова рано. Давам от 9-ти месец всеки ден.

# 7
  • Мнения: 7 803
давах всеки ден от 7ми месец

# 8
  • Мнения: 27 524
защото зелечуковите причинявали анемия и тем подобни

дрън дрън  Crazy

Месно давам всеки ден, но от 8-ми месец  Peace

В АМ и кашите има предостатъчно желязо за нуждите на детето  Peace

# 9
  • Мнения: 90
Всяко дете си има своите нужди на нас така ни препоръчаха, защото сме по едни за възрастта си така,че всеки си причинява и слуша педито си евентуално.

# 10
  • Мнения: 355
На 6 месеца ви се полагат изследвания, включително Хемоглобин. "Вижда ми се бледичка" мога да кажа аз или ти, но лекар? Twisted Evil



Даде ни направление, но още не сме направили изследванията. Тя обаче вече реши, че всеки ден трябва да ги давам.



В АМ и кашите има предостатъчно желязо за нуждите на детето  Peace

И аз това се замислих - ако от АМ не й стига как ще си навакса от месното пюре като съдържанието на месо в него е малко. А освен това давам по четвърт жълтък през ден.

Въпроса ми е мога ли да навредя на Наталия, ако й давам месно пюре всеки ден?

# 11
  • Мнения: 4 566
НЕ няма да навредиш даже гасроентеролога с който се съветвам за храненето на бебето каза че  е ЗА  местно пюре всеки ден , понеже и аз се притеснявах защото в кухнята дават всеки ден ама само пиле и телешко пак аз искам и уикенда да давам други за разнообразие

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ги редувах - ден МЕСНО, ден БЕЗМЕСНО Peace
Laughing Laughing LaughingМоже пък педиатърката да е имала впредвид месТно, т.е. направено от пловдивски продукти LaughingМоже да е по-различно, я Wink
 Аз също зная, че месо се дава през ден.

# 13
  • Мнения: 8 917
Аз ги редувах - ден МЕСНО, ден БЕЗМЕСНО Peace
Laughing Laughing LaughingМоже пък педиатърката да е имала впредвид месТно, т.е. направено от пловдивски продукти LaughingМоже да е по-различно, я Wink
 Аз също зная, че месо се дава през ден.
Joy Може Mr. Green

# 14
  • софия
  • Мнения: 555
аз знам че местно се дава най-рано месец след захранване с зеленчуково и се редува после със зеленчуковото. освен това в зеленчуците особено зелените - броколи и спанак също има много микроелементи. кофтито е че децата не ги долюбват много много. аз смесвам сирене или безсолна извара към зеленчуковите, за да ги хапват

Общи условия

Активация на акаунт