За празниците

  • 696
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 093
Да ви попитам, празнувате ли празниците на дьржавата в която живеете. Вече идва Октомври и се сетих че Halloween наближава. Преди не се интересувах много, разбира се купували сме бонбони и сладки, когато се е сьбирало, но до тук ни беше участието. Сега когато имаме дете, нещата се променят и трябва да бьдем по активни, защото искаме Криси да свиква с и обича тукашните традиции. Проблема е че на мен и сьпруга ми е неприсьщо да обикаляме по чуждите кьщи и да си искаме бонбони( имам предвид като придружители). Halloween е голям празник за децата тук, можеби се радват на него повече от Коледа. Дори гледам че по магазините продават вече костюми и родителите копуват. За това седя и си мисля, какво да направим за да не се чустваме така чужди кьм този празник. Какьв е вашия опит в тази област и кои празници не харесвате?

# 1
  • Мнения: 3 491
Тръгнат ли ти децата на градина или училище, не може да не празнуваш Хелоуин. Grinning За мене това е най-пищният празник тук. Аз не съм много сръчна, но тази години сме се навили на саморъчно направени костюми, а вече идва време и за декорации и дома, за ходене по фермите след някоя и друга седмица. Абе хубаво е. Нашето сурваки всъщност е също ходене по къщите. Няма нищо неудобно, да не говорим, че някои хора се натъжават, като не идват деца да им тропат по вратите. Според мене обаче ако детенцето ти е още бебе и ти самата не се чувстваш особено комфортно с този празник, можеш да се поскатаеш и просто да се заредиш с малко лакомства за самия ден. Не знам дали бебетата усещат настроението по Хелоуин, някои от тях даже се плашат.

# 2
  • Мнения: 198
ооо,разбирасе,4е празнуваме!щом става въпрос за веселба,децата няма как да изпуснат Laughing
пък и в градинката също ще празнуват,което ме подсеща Thinking да тарся костюм4е !
миналата годинка алексис беше малка тикви4ка...

# 3
Моята дашетря е на 3 г и 3 месеца , но миналта година като тръгна на nursery school беше Октомври (значи е била на 2 г и 4 месеца - beshe Cinderella, разбира се Simple Smile и за Halloween имаха party - една седмицa сигурно - в зависимост кое дете посеshтaва кой ден school-а .. та обshtо взето цяла седмица празник .. всички учителки, дирекtорката на school-а, лелички, деца.. с костюми ... имало е снимки, пенси, рисунки, бонбони .. бе кеф Simple Smile А една смешна случка : докато бях бременна и идват на вратата хлапета да си искат бонбони - аз съм много по тази част - въобshte празници по каквто и да е повод обичам, особено пък щом ще има детски смях и лакомства... и идват хлапетата и аз обикновенно им давам те да си вземат колкото искат - не 2 бонбона ми по 2 шепи са взимали, но нали точно това е идеята Simple Smile И идва едно малко сладко момченце (може би на 3 максимум ) облечено като Дракула... и аз му казвам вземи си , happy Halloween, the usual ... и за чао му казвам: "You are so cute !!! Simple Smile " ... То ме гледа гледа и ми отвърна: "I am NOT SUPPOSED TO BE CUTE, i am SUPPOSED TO BE SCARY!!!!" И ядосано си тръгна ...ооps  Shocked  Embarassed Laughing hahaha

# 4
  • Мнения: 636
Що е празник, все празнуваме  Joy
Специално за Халоуин: преди хич не го отчитах като празник. Миналата година бях бременна по това време и за пръв път украсих и раздавах бонбони на децата от квартала. Мечтаех си някой ден да наглася моето детенце подобаващо  bowuu Е, сега вече имам тази възможност  Hug И вече имаме костюм!
За обиколките, смятам да обиколим само приятели, за случайни къщи няма да ни стигне време  Joy

# 5
  • Мнения: 369
 Тоз празник Халоуин и на мен ми е малко чужд. Сигурно ще започнем да го празнуваме като малката тръгне на градина или на училище и там с всеобщата еуфория  Party . Иначе досега не сме раздавали бонбони, никой не е идвал  Tired. Но пък и засега нямам мерак да й купувам някакъв специален костюм. Докато за Денят на благодарността винаги се събираме в семейството, което ни посрещна тук и го отпразнуваме подобаващо .  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 427
И аз като децата при вас май обичам Хелуин повече от Коледа.И страшно вълнение пада около приготовленията за него,дълбаем тикви,правим фенери ,украсяваме с разни спрей-паяжини,свещи навсякъде,гримове.Е'до цели костюми не стигаме,но и без това го докарваме.Принципно тук се празнува ВсиСвети и досега италианците не са го празнували.В последно време обаче се осинови тенденцията да се празнува и все повече млади хора го отбелязват.Има и много които се цупят и казват че това не било техен празник и т.н.,но аз не намирам нищо лошо да се празнува.Колкото повече фести,толкова по-добре,а и хората се забавляват,събират се заедно,веселят се.Ние все го празнуваме в един Пъб в центъра на Торино,където се събираме с разни приятели чужденци- англичани,датчани и ирландци.Има и много канадци,австралиици,ново зенландци,шотландци,но най много са американците.Предимно студенти или разни преподаватели,хора на изкуството...атмосферата е наистина неповторима в това заведение.
Иначе местните празници са като тези в България Коледа,Великден,1 май.Празнуваме ги като се събираме семейно по религиозните или с приятели се организирват излизания по националните.
А по принцип ,в Italy се организирват страшно много карнавали и децата нямат търпение да се маскират и да отидат с родителите си да празнуват парадите по улиците и да хвърлят конфети Simple Smile.
В близост до нас пък се провежда един карнавал при който участниците в карнавала се замярат с портокали.После виждаш разни младежи покрити със покрити от синини лица Joy.В началото много ме шокираше,но след това заключих че ако се забавляват да си насиняват очите,тяхна си работа hahaha.

# 7
  • Мнения: 1 630
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 714
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing

и ние така  Peace
малко разногласия имам със свекито по отношение на Бъдни вечер (тяхната Виджилия), защото ще предизвикам не семеен, а родов скандал ако не отидем у тях на вечеря, та сме при тях на вечеря, разбира се постна, но аз вмъкнах обичая с питката, разпоредих се за нечетния брой на ястията (въпреки че са постни спагети и варени картофи, а не чушки с боб и т.н.)  Wink
За Великдените, кеф, празнуваме 2  Peace
Детето се е научило чудно да използва разминавките и повторенията на празници. То не беше Санта Лучия, Натале, Нова Година (съответно подарък от баба и дядо в бг), Бефана ...
Абе празници да има ...  Peace

# 9
  • Мнения: 5 475
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing

и ние така  Peace
малко разногласия имам със свекито по отношение на Бъдни вечер (тяхната Виджилия), защото ще предизвикам не семеен, а родов скандал ако не отидем у тях на вечеря, та сме при тях на вечеря, разбира се постна, но аз вмъкнах обичая с питката, разпоредих се за нечетния брой на ястията (въпреки че са постни спагети и варени картофи, а не чушки с боб и т.н.)  Wink
За Великдените, кеф, празнуваме 2  Peace
Детето се е научило чудно да използва разминавките и повторенията на празници. То не беше Санта Лучия, Натале, Нова Година (съответно подарък от баба и дядо в бг), Бефана ...
Абе празници да има ...  Peace

Съшото положение е и у нас!  Wink Peace

# 10
  • Мнения: 2 093
Лол!!!, всички тук сте в много празнично настроение. Аз направо се почуствах като сухар в сравнение с  вас. Аз сьщо много обичам празниците, но Коледа е номер 1 за нас. Може би когато Криси порасне и започне да разбира повече и нас ще ни обхване духа на  Halloween, но за тази година не планираме да правим нищо особено.

Общи условия

Активация на акаунт