Много ли са 700гр. за 1 месец?

  • 966
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Педито каза, че много сме качили от навършване на пети до навършване на шести месец - 700гр. Много ли са? Колко средно трябва да наддава? А е пораснала и с три см. и на мен ми се вижда нормално. Вие какво ще кажете?

 

# 1
  • Мнения: 7 803
ве4е трябва да наддава по помалко, но не е и прекалено много, а и zависи от об6тото състояние на бебо

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Уф - на тези педиатри все не може да им се угоди ... Sunglasses
Не мисля, че е много. Наблюдавай детето - щом е здраво и жизнено какъв е проблема?

# 3
  • Мнения: 750
Наддава си добре и си расте добре. Другия месец може да наддаде по- малко, а като започне и да шава повече, да пропълзи, наддаването няма да е чак толкова много. Макар на мен тези 700гр ми се виждат много добри. Моята наддаваше до 6-я месец по над килограм. Даже педито ми беше казала да не я храня, че... Mr. Green абсолютна дивотия. Храни си детото, то си знае колко да яде. Това са бебета. То да не е като нас само да се чудим за тая или оная диета.

# 4
  • Мнения: 2 663
Не мисля,че е притеснително.Както казва Incandescent- ако е здраво и жизнено детето  -споко, а и все пак 3 см е порастнала

# 5
  • Мнения: 3 356
Тогава наддавахме по 1.5 кг.  Laughing
Миналия месец 1.1г.-1.2г. -сме наддали 700 гр.
Изобщо не се впечатлявам.

# 6
  • Мнения: 3 116
Много, малко, това е положението Simple Smile

Ние наддадохме 750 грама между 11 и 12 месец, голяма работа. Детето си е точно по нормите в кг, и в ръст по таблиците, здрава е, какво повече му трябва на човек  Hug

# 7
  • Мнения: 748
тия педита понякога говорят колкото да кажат нещо, но не си дават сметка, че само шашкат майките така... Tired
много добре си е наддало детето  Peace
моята беба на 6 м. качи 850гр. и я похвалиха колко добре наддава, така че представи си колко е субективно...  Wink

# 8
  • Мнения: 8 917
Според мен си е напълно в нормата Peace

# 9
  • Мнения: 355
И аз така си мислех, но пак да се посъветвам. Докторката се притеснява да не направим рахит, че от 1 месец сме на 4 капки витамин Д и все не смее да й ги намали. Те май са свързани двете неща - кг. и рахит. Но Наталия се роди 3600гр. и до сега все по 500-700 качва, но тоя месец какво й стана на докторката  newsm78 Миналия 650 гр. бяха идеални, сега 700 са много. Иди я разбери!

# 10
  • София
  • Мнения: 290
Яна от пети до шести качи 300 гр. и казаха, че е добре. Явно си зависи от детето и нормите са доста плаващи. Някои деца ще са по-едри, други по-дребни, както при възрастните.

# 11
  • софия
  • Мнения: 555
меренето не е абсолютно точно, щото бебчето може да не е ходило по-голяма, да е било токущо нахранено...

# 12
  • Мнения: 568
Дори да е много как си го представят педитата това да не храниш детето.
Аз предложих на нашия педатър да му дам бебето вкъщи за няколко дни и да опита той да го държи гладно.

# 13
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Има ли нещо в поведението на детето, та се чудиш  много ли са 700гр. или не?
Синът ми 7-я месец качи 600гр, 8-я 800, 9-я само 170, сега 10-я 800. До сега педиатърката не се е опитвала да ме "убеждава", че е малко или много. Детето е здраво, подвижно. Няма вид на дебело или мързеливо бебе.
Всички таблици, с които сравняват децата ни са от усреднена статистика, а децата ни са уникални, за това не се притеснявай от цифрите, ако няма друго.

# 14
  • Мнения: 48
не се притеснявай моето слънце наддаваше по 1кг-1.5кг на месец докато проходи/10мес./
сега сме на 2г.и тежим около 13кг

Общи условия

Активация на акаунт