Детето и капките алкохол

  • 1 352
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Детето ми е на две годинки и когато понякога свекитата го вземат,много обичат да му дават да си опитва от бирата и виното.На мен никак не ми е приятно и непрекъснато правя забележки от които на тях не им е приятно и се сърдят.Как да им обясня,че не е полезно на детето да се дава алкохол?В мое присъствие не смеят да му дават.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 759
Може би трябва да подходиш направо, без увъртане. След време и цигари ще му предложат. Шегувам се.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Погледни тази тема:
Пият ли децата ви алкохол

Преди в реме в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата" обсъждахме въпроса с алкохола и децата. Може би ще намериш някои аргументи за твърдоглави свекита.  bash

# 3
  • Мнения: 78
Мисля , че е излишно да им обясняваш вредата от алкохола.Всеки разумен човек е наясно.Бъди твърда - това си е твоето дете и трябва да се гледа по твоите правила, дори и това да не им харесва. Все пак става въпрос за изграждане на вредни навици

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кажи им, че има опасност да свикне с вкуса на алкохола и като порасне да се алкохолизира.
За всяка възраст има подходящи храни и напитки, но алкохола не е подходящ за никоя възраст, най-малко пък за дете.

# 5
  • Мнения: 4 629
Кажи им направо, че за теб е неприемливо да се дава на детето ти алкохол (независимо дали е в твое присъствие или не). Дано да те послушат и да се спрат  Praynig

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Aз съм се убедила, че колкото и да обяснявам, ефектът е нула. Не им увират главите и т'ва е. Аз бих им казала, ако още веднъж разбера, че сте му давали, няма да го пускам при вас. Малко съм крайна, но така е по-добре. Алкохолът е вреден за възрастните, пък какво остава за малкото детско черно дробче.

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 382
Подкрепям мнението на Лиляна. Мисля, че има случаи, когато с обяснения не става. При нас беше подобна ситуацията по отношение на шоколадовите вафли давани на едногодишно дете. Другите уж са послушни, но веднъж бабата на мъжа ми тайничко беше й дала вафла. Разкрихме я лесно, мъжа ми й се накара, а аз реших, че детето повече няма да остава насаме с нея по никакъв повод. После не сме имали подобни проблеми поне за сега.
Мисля, че е добре ако и мъжа ти те подкрепя. Вижда ми се по-подходящо той да им скръцне със зъби, а не ти да се превръщаш в лошата снаха, която само се вманиачва от 2-3 капки алкохол.

# 8
  • Мнения: 5 577
Офф, и аз съм против но е невъзможно.  Sad
Като пие мъжо бира не може да не даде на малкия да пробва, Ъпсурд - то са ревове, истерии.
Иначе вино и концентрат не.

# 9
Цитат
zdraveite!az pak sam za,tova ba6tata da dava na deteto alkohol!i na nego sa mu davali ot malak ama da ne mislite 4e toi pomni ne6to?!samo moze da prekratite edni nenuzni revove i isterii!Nie na sina ni mu davame vseki pat dokato tatkoto pie bira po 6 glatki ot vreme na vreme!ni6to mu niama na deteto!neka da stava zdrav i razumen maz!taka 4e uveriavam vi,davaite na deteto si bira ili pak vino kolkoto si iska!
здравейте!аз пак съм за,това ба6тата да дава на детето алкохол!и на него са му давали от малък ама да не мислите 4е той помни не6то?!само може да прекратите едни ненужни ревове и истерии!Ние на сина ни му даваме всеки път докато таткото пие бира по 6 глътки от време на време!ни6то му няма на детето!нека да става здрав и разумен мъж!така 4е уверявам ви,давайте на детето си бира или пак вино колкото си иска!
-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 14:22 от Ellypr

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
zdraveite!az pak sam za,tova ba6tata da dava na deteto alkohol!i na nego sa mu davali ot malak ama da ne mislite 4e toi pomni ne6to?!samo moze da prekratite edni nenuzni revove i isterii!Nie na sina ni mu davame vseki pat dokato tatkoto pie bira po 6 glatki ot vreme na vreme!ni6to mu niama na deteto!neka da stava zdrav i razumen maz!taka 4e uveriavam vi,davaite na deteto si bira ili pak vino kolkoto si iska!


Ти си луда, струва ми се, че нещо не си добре май #Crazy

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 382
zdraveite!az pak sam za,tova ba6tata da dava na deteto alkohol!i na nego sa mu davali ot malak ama da ne mislite 4e toi pomni ne6to?!samo moze da prekratite edni nenuzni revove i isterii!Nie na sina ni mu davame vseki pat dokato tatkoto pie bira po 6 glatki ot vreme na vreme!ni6to mu niama na deteto!neka da stava zdrav i razumen maz!taka 4e uveriavam vi,davaite na deteto si bira ili pak vino kolkoto si iska!

Пухана, некоректно е към останалите потребители да се пише на латиница. Горе в дясно има едно бутонче КРЕДОР. Натискай него ако нямаш друга кирилица на клавиатурата.
Бих ти го пратила на лична бележка, но гледам, че не си регистрирана, а вече на второ твое мнение попадам на латиница.  Sad

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
zdraveite!az pak sam za,tova ba6tata da dava na deteto alkohol!i na nego sa mu davali ot malak ama da ne mislite 4e toi pomni ne6to?!samo moze da prekratite edni nenuzni revove i isterii!Nie na sina ni mu davame vseki pat dokato tatkoto pie bira po 6 glatki ot vreme na vreme!ni6to mu niama na deteto!neka da stava zdrav i razumen maz!taka 4e uveriavam vi,davaite na deteto si bira ili pak vino kolkoto si iska!
Сега може да му няма, но след време... Пораженията се проявавят след години- преди всичко върху черния дроб и мозъка, но и върху останалите органи... Последствията са всеизвестни. Ако мислите, че така ще стане здрав и разумен мъж сте в огромна заблуда.
И недей да уверяваш другите майки в такива глупости. Ако питаш мен- подобна безотговорност и немърливост към здравето на детето е направо престъпна... ще пие алкохол колкото си иска! ooooh! Луда не, ами пълна откачалка! Crazy

# 13
  • Мнения: 442
мисля че пухана се шегува нещо  newsm78 в противен случай... не знам   ooooh!

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
мисля че пухана се шегува нещо  newsm78 в противен случай... не знам   ooooh!

Хихи, в противен случай е забравила да си изпие хапчетата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт