Вече трета седмица реве...

  • 644
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Вече трета седмица реве,като трябва да го водим на градина.Най-драматично е като трябва да излиза от къщи и като пристигне в самата градина.после казват ,че спира,но как да им повярвам?Сутрин още със ставането се започва:"Днеска няма да ходя на градина!"
А пък като го взимаме от ДГ и го попитаме :"Утре искаш ли ходиш ли на градина?"-отговорът е "Да" и обещава,че няма да реве.
моля ,ако има подобни случаи,завършили с добър край-пишете ми,че вече се замисляме да го спираме от ДГ...не искаме да го травмираме зорлем

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Вики беше така. Миналата година рева до Декември. Непрекъснато бяхме с уговорки, преструваше се на болен и т.н. Поддържах тесен контакт с учителките му и те ми казваха че буквално 4, 5 минути след като влезе се успокоява и си играе с децата, яде и спи нормално. Това ме успокои и устояхме.
Сега реве като го взимам от градина, непрекъснато имаме уговорки да го взема последен и да ходи пръв.
Питай госпожите как се справя, те ще те посъветват какво да правиш и повече търпение, ще стигнете и вие да не иска да си тръгва  Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 224
Здравей!
И моя син вече трета седмица плачи всяка сутрин, даже все по-силно и по-отдалече. И на мен ми казват, че след секунди се успокоявал. Аз вярвам /иска ми се/, че е така. Вчера ми казаха че прави бели, което означава, че вече се е поуспокоил. Според мен ще продължи да си плаче и занапред. Трябва да свикна с това, въпреки  че ми е много мъчно.

# 3
  • Мнения: 2 673
   Аз като оставях дъщерите в градината, също ми казваха, че спират. И, така е ..защото една приятелка работеше там и ми е казвала...Понякога съм ги съжалявала, и ако има кой да ги пази, са оставали у дома..Но си спомням, че реваха цял месец в началото!!!

# 4
  • Мнения: 525
Големият ми син цяла година не можеше да свикне и плачеше.Няма страшно,ще свикне.

# 5
  • Мнения: 1 877
Абе то ,че ще свикне,ще свикне...,но дали няма да му се отрази на психиката? Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз имах същия проблем в началото. Дъщеря ми плака два месеца. След това дойде лятото и я спрях - не видях смисъл да продължава в сборни групи, с други госпожи. Тогава проведох няколко разговора и с двете госпожи и с директорката на градината. Според тях проблеми през деня нямало... но не съм очаквала да ми кажат друго. По-големия проблем според мен беше, че детето доста се промени - вечер не искаше да си играе, беше доста отпуснато и мълчаливо (иначе устата й не млъква); в градината стана агресивна (което също не е характерно за нея). След известно време се оплака, че една от лелите в градината я биела по крачетата, защото плачела. Не знам и това колко е било вярно, защото понякога си измислят какви ли не причини, за да не ходят, но бях склонна да й повярвам. Доста трудно, но й намерих друга градина, като там изрично предупредих за случилото се в предишната. Там също имаше период на свикване - може би 3-4 седмици, но беше значително по-лек. За това съм благодарна изключително много и на двете й госпожи.
А опитвала ли си да го прилъжеш с някаква награда? Например ако не плаче 2,3,5 дни ... ти знаеш какво харесва детенце...

# 7
  • Мнения: 5 877
виж дали има конкретна причина - някоя от учителките и лелите да е казала нещо, някое дете да го е ударило...  опитай се да разбереш ЗАЩО не иска да ходи на градина.

Ритуалът сутрин също помага - нещо интересно, което да се случва по пътя (четене на книжка в тролея, писане с тебешир по пътя, носене на нещо,което да покаже на децата). Всяка сутрин й купувам бонбон, който оставям под езика й на раздяла. И самата раздяла може да си има ритуал - в нашия случай практикуваме пляскане на дланите горе (high five).

Ако има детенце от групата, което живее наблизо, кооперирайте се да ходите заедно. Тази сутрин ходихме заедно със съседчето и нямаше никакво хън-мрън, хванаха си се за ръчичка и влязоха.

Но най-вече наистина го разпитай защо не ще.

# 8
  • Мнения: 2 000
Митко рева първите 3 месеца като тръгна на ясла. Обаче постепенно си свикна и сега вече ходи с голям кеф.

# 9
  • Мнения: 1 134
Има много случаи с добър край. Нашият е такъв, а беше също толкова драматично положението в началото.
Има доста написано по темата - потърси, за да се успокоиш.  Peace

# 10
  • Мнения: 809
Ние тръгнахме се желание на градина, след това - рев. Днес сме за трета седмица и всичко е наред.  Затова пуснах тема. Ако искаш я проследи. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=125682.0
Успех в адаптацията!  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 877
Сърдечно благодаря на всички,които ми писаха! Grinning
Надявам се и ние да го преодолеем този критичен период... Praynig

# 12
  • Мнения: 1 835
Наложително ли е да ходи на детска градина? Ако има кой да го гледа, не мисля, че е полезно за детето - никой не реве  от хубаво. А за свикването - ще свикне - човек и на бой свиква.

Общи условия

Активация на акаунт