Козе месо

  • 7 657
  • 8
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Дадоха ми вчера козе месо, но има някакъв дъх- не на старо месо, ами на животното Embarassed.
До сега не съм готвила козе, а само ярешко месо и там няма проблеми. Дали има някакъв начин да се премахне тази миризма и дайте предложения какво готвите с това месо.
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 107
мирише защото е старо животно.
Първо изцепи всички възможни ципи и тлъстини от месото - вторите (лойта) миришат най-много.
Най-добрия вариант е да се смеси с друго и направи на кайма.
Друг -  нарежи на дребно и накисни в алкохол + оцет + чесън, дафинов лист - подправки, каквито се сетиш поне за 10-12 часа.
Иначе каквото се готви с ярешко и агнешко - такова и със старото.

А може и на пастърма да си направиш - козята си е деликатес  Laughing Но пак изчисти тлъстините, правиш на ивици - широки 3-4см, дебели около 2см, осоляваш и сушиш не на слънце. Ако решиш да правиш - пак питай

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 10:18 от pep-4o

# 2
  • Мнения: 1 352
И според мен най-добре е на кайма, смесено с друго месо. Такова месо колкото и да го киснеш и вариш не става крехко.

# 3
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Пастърма, ако не знаеш как, задай въпрос.

# 4
  • в къщи
  • Мнения: 467
и аз мисля,че пастърма е най-добре,ако обичате разбира се. newsm78

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Благодаря за предложенията.
Ако не ви затруднавам дайте обяснение как да я направя тази пастърма, че явно няма да го готвя това месо Sad
Понеже вече е във фризера дали няма проблем, че ще бъде размразено? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 106
Знам, че майка ми го кипва във 3-4 води и след това го готви. Накрая уж не миришело вече, ама аз не мога да го потвърдя, защото не мога да го вкуся даже  Confused. Просто не обичам козе и овче месо, независимо как са приготвени.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да го свариш с маточина, босилек ........

# 8
  • Мнения: 22 867
Аз приготвям овче месо така - нарязвам на порции, посолявам, потопявам в олио, после в червен пипер и накрая в брашно. Пека в тава, като заливам с вода. Имала съм гости, които дори не разбраха, че ядат овче месо. Наистина не се усеща никаква миризма. Предполагам, че и козето месо може да се опече така. Ако пък е от стара коза, може да го захлупиш в гювеч и като стане готово, да го запечеш малко без капака.
P.S. Червеният пипер не трябва да е на дебел слой - просто с ръка се овъргалва порцията така, че навсякъде да има от него.

Общи условия

Активация на акаунт