? към самоосигуряващите се мами

  • 459
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Става въпрос за един документ, който ми искат от Социалните, но ... и те не знаят откъде да го взема. Документът е Удостоверение за брутните доходи през последните 12 месеца при условие, че се самоосигурявам и ми трябва, за да послужи за получаване на детските надбавки.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Данъчна декларация и хонорар сметки (ако имаш такива за тази година) - това при положение, че имаш доходи от граждански договори. Иначе подобно удостоверение трябва да ти се издаде от фирма, но при положение, че си била на тр. договор. Ако такъв нямаш ти трябват всички документи за доход през този период.
Ако си била регистрирана към бюро по труда от него също можеш да вземеш документ за периода, в който си била към тях.

Това е от мен , за друго не се сещам в момента newsm78

# 2
  • Мнения: 357
Аз се самоосигурявах по ЕГН и булстат, като подавах декларацията за детските, за моите доходи декларирах осигурителния си доход, при мен 220 лв. Това деклариране се състои в един хвърчащ лист, на който пишеш Долоподписаната.... Декларирам следните доходи за периода.... и си изброяваш дохода за всеки отделен месец, подписваш се, ако имаш печат слагаш го и готово! За по-сигурно говори със служителите в Социално подпомагане.

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Аз се самоосигурявах по ЕГН и булстат, като подавах декларацията за детските, за моите доходи декларирах осигурителния си доход, при мен 220 лв. Това деклариране се състои в един хвърчащ лист, на който пишеш Долоподписаната.... Декларирам следните доходи за периода.... и си изброяваш дохода за всеки отделен месец, подписваш се, ако имаш печат слагаш го и готово! За по-сигурно говори със служителите в Социално подпомагане.

Да това е идеята, но като декларираш дохода не ти ли искаха към декларацията да приложиш и съответен документ?
Ако ли не още по-лесно, но да не се заядат? newsm78

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз се самоосигурявах по ЕГН и булстат, като подавах декларацията за детските, за моите доходи декларирах осигурителния си доход, при мен 220 лв. Това деклариране се състои в един хвърчащ лист, на който пишеш Долоподписаната.... Декларирам следните доходи за периода.... и си изброяваш дохода за всеки отделен месец, подписваш се, ако имаш печат слагаш го и готово! За по-сигурно говори със служителите в Социално подпомагане.

Да това е идеята, но като декларираш дохода не ти ли искаха към декларацията да приложиш и съответен документ?
Ако ли не още по-лесно, но да не се заядат? newsm78

Изобщо не изискват документ за доход, защото декларирайки и подписвайки се под определени данни ти сам си носиш отговорност. В случай, че се установи от органите на Дирекция Социално подпомагане, че си декларирал неверни данни / което става обикновено след сигнал от трето лице и е много хипотетичен случай /, то ти дължиш връщане на получените суми със законната лихва към тях.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Хм, а в част то месеците би трябвало да съм получила болничен за бременност и раждане и първото майчинство. Още не съм - до сега се балтах в морето от бюрокрация в НОИ, но мисля, че би трябвало да станеследващия месец да ми изплатят всички болнични накуп + 160 лв. майчинство.
За тези доходи от НОИ ли да искам документ? От кой отдел точно? И пак ли така се казва- "удостоверение за брутен доход"?

Общи условия

Активация на акаунт