Как да я накарам да яде?

  • 385
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Малката на 1.3г. отказва да яде с лъжичка,като е затворила   устата и не ще.Какво ли не направих,вече само на челна стойка не застанах,та дано хапне поне един път от супата ,попарата,кисела и т.н,което и взимах от млечната кухня.
Спрях да взимам храна от там,защото я изхвърлям,цяла недокосната.
Започнах да и приготвям храната в къщи, еми не ще и това си е.
Тя още от самото начало си беше претенциозна към храната  и едвам съм я приучила на режим на хранене.И известно време всичко беше ок,докато не отидохме на почивка без нея.Оставихме я при свеки.Като се върнахме,тя ни каза,че малката е яла само АМ и вафли!? и неискала друго.побеснях #Cussing out
Беше и развалила целия режим.
Моля ви кажете ми какво да правя,за да я науча да се храни нормално?
Не ми се ще да я оставя да гладува,защото става нервна и не спира да плаче,докато не и дам АМ.При опит да и дам нещо друго,започва страшен рев,изпъване,започвам да я залъгвам и ако успея да и дам да лапне тя моментално го изплюва и аз се отказвам.
Ако можете да ми дадете съвет,ще ви бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не ти се ще, но я остави няколко пъти хубаво да изгладнее и ще прояде. От циркове, насилване и преследване с лъжицата само ще загубите и двете  Peace

# 2
  • Мнения: 334
Блонди благодаря ти за отговора. bouquet
 Малкия звяр яде сутринта в 8.00 до сега/преди да заспи/не пожела да хапне нищо.Сложих я гладна да спи като се събуди ще видим резултата.
 Макар че доколко си познавам инатчето нищо няма да постигна,ама вече се навих да опитам.
Стискайте палци да ми издържат нервите.

# 3
  • Мнения: 27 524
Злояди деца не се раждат. Те стават такива от две предпоставки - ранно захранване и насилване. Няма дете, което да се остави да умре от глад - рано или късно ще поиска да яде. От теб зависи кога и как. Спираш сладките неща, предлагаш нещо - не го иска - прибираш го и НЕ  предлагаш друго. След известно време пак предлагаш и така. Просто никакво насилване и ще стане, не бой се, и да постои гладна няколко дни, нищо няма да й стане  Peace

# 4
  • Мнения: 334
Блонди още веднъж благодаря ти   bouquet
Толкова съм притеснена,защото тя си е слабичка,честно изпитвам угризения да я оставям гладна.
Не съм я захранила рано. Но проблемите ни започнаха точно от захранването,по съвет на педито я захраних с плодово пюре.Постепенно взех да включвам зеленчуково и местно.
Но тя въобще не искаше да яде пюрета. Само плодовите.
Бях се видяла в чудо.
Записах я на млечна кухня - беше на около 10 месеца-трудно,но привикнахме на режим и детето си изяждаше всичко.
Но сега,отказва да яде всичко,което и давам с лъжичка,дори и десертите.

Общи условия

Активация на акаунт