Петна от варицела - с какво да мажа?

  • 3 071
  • 4
  •   1
Отговори
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мили мами, помагайте Praynig!
Синът ми изкара варицела, но вече 20-ти ден има още корички, а там, където са паднали остават грозни розови петна и дупчици...при условие, че не е разчесал нито една пъпка.
Вие с какво мазахте после, за да се изхрани кожата и да се заличат?

Живо ме интересува, защото от онзи ден и аз съм с варицела, при условие, че съм я карала на 3 години и е сигурно...голям съм карък Cry...а имам огромен брой пъпки навсякъде /особено по лицето/ и продължават да излизат...притеснявам се какви ли белези ще ми останат, щом детската кожа се възстановява толкова бавно, какво остава за възрастен човек...

Предварително ви благодаря  bouquet!

# 1
Хич не се притеснявай! Аз също я карах, когато бях на 23 и лекарката ми само се смееше- от години не била виждала толкова тежък случай! Имах голеееми мехурчета навсякъде! Бъди търпелива, поне 4-5 месеца ти тряват, за де се заличат напълно белезите. Аз не съм се мазала с нищо след това, но ако ще ти е по-спокойно купи си каквото и да е мазило за белези. Е, вярно останаха ми 2-3 дупчици, но нищо не е. Аз вече се бях примирила, че завинаги ще остана като калинка Joy Joy А при децата е наистина много по-лесно. Детенце ще бъде съвсем добре, не се съмнявай. Стискам ти палци да я изкараш вазможно най- безпроблемно, че аз имах едни температури и други още по- неприятни екстри  Joy

# 2
  • Мнения: 2 700
Мажи с Мадеказол. Започни веднага при сина ти и мажи докато не изчезнат. А на теб леко боледуване, от личен опит ти желая малък сърбеж!

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мелинда, Соларис - благодаря за бързите отговори  bouquet!
Имам Контрактубекс - мисля,че даже е по-добър от Мадеказола...
А иначе ми е трети ден и вече нямам температура, дано да не вдигам повече...а за сърбежа - ужас, но пия капки фенистил, та оправям някакси положението...но пак е голяма гадост!На никого не го пожелавам!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Дерматикс - по скъп е от Контратубекса, но това е "най-революцинното откритие" за сега.
Дъщеря ми я изкара преди месец.На гърба беше осеяна и аз много се тревижих да не й останат тези розови петна, но почти се изчистиха.На личицето сега мажем с Дерматикс - има няколко белегчета още, но мисля, че няма да останат.

Общи условия

Активация на акаунт