До мамите кърмачки,изкарали гадния вирус (повръщане и диария)

  • 5 655
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Мами,имам спешна нужда от помощ  Sad От снощи насам не съм спряла да повръщам,лекарката ми предписа Деган,но в листовката чета че не е подходящ за кърмачки.Много ме е страх да не се обезводня и да ме вземат в болница  Tired За сега имам кърма,но всичко което изпия или изям го повръщам.Малката също е с повръщане,но и давам Натриев Цитрат и прахчета и за сега положението при нея е по-добро.Като изключим това че тази сутрин вдигна Т  Thinking
Въпроса ми е:Какво пихте вие против повръщане?
Извинявам се ако има вече такава тема,но не ми е добре и нямам време да ровя назад.
Приемам всякъкви съвети.Предварително ви Благодаря   bouquet   bouquet   bouquet

# 1
  • Мнения: 600
Галче, имало някакви хомеопатични свещички, които се поставяли в д-то. Снаха ми ги ползваше за малкия, не знам дали стават за възрастни, но може да питаш в аптеката. Не им знам името, но ако питаш в аптеките те сигурно ги знаят. Започваха с В, но не помня. Дано ти е от полза. Успех и стискам палци  Peace Praynig

# 2
  • Мнения: 6 243
Свмещичките се казват "Вомитусхийл" (Vomitusheel). Доколкото съм чувала, имало ги и в друг вариант - на капки, не е нужно да си купуваш свещички непременно.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Вомитусхил, на капки. Става за деца и възрастни, на упътването е посочено в какво количество.

# 4
  • Мнения: 46
преди по малко от месец и мен ме хвана вируса.повръщах ,разтройство и температура. аз пих  натриев цитрат и спрях да повращам.много ми помогна.
  на мен педито ми каза да не вземам деган ,че преминавал в кърмата.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Този Вомитусхил го пиех, докато бях бременна /втория месец/,страхотно ми действаше. Peace

# 6
  • Мнения: 385
Аз също го изкарах!  SickКомпот от кайсии първоначално по-малко, за да не го повърнеш-по 1 лъжичка на 10-15 мин., това за да не се обезводниш. Също може и глюкоза от аптеката-това е за укрепване, тъй като всичко връщаш, пак по 1-2 лъжици на 1-2 часа. Не се притеснявай, ако кърмата ти намалее, поставяй бебчо по-често на гърда. Моята кърма страшно много намаля от вируса, но след няколко дни я възстанових с процедури-чайчета, топли компреси и т.н. Успех!!!  bouquet

# 7
  • Мнения: 942
Вомитусхил, на капки. Става за деца и възрастни, на упътването е посочено в какво количество.
И мен той ме оправи Peace

# 8
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз бях с вомитусхил,Деган(ампули)- дават го при раждане и натриев цитрат.
Но бях толкова зле че бях на система. До болница не стигнах, защото имам позната която ми включи системата и останах на грижите на тати!

Бързо оздравяване!

# 9
  • Мнения: 1 353
Пиех Деган през бременността и за това не сметнах, че е проблем като кърмя, но ти като се притесняваш не го взимай. Яж солети и сухар и ще ти мине бързо. Мен ми предписаха и Смекта, тя била освен за разстройство и за гадене, не знам...

# 10
  • Мнения: 3 457
аз се разминах без лекарства само с парацетамол -беше ме старх да пия друго заради кърмата

Общи условия

Активация на акаунт