операция на аденом на хипофизата

  • 20 394
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
здравейте!

моля да ми препоръчате добър неврохирург в софия за операция на аденом на хипофизата.на първо време за консултация и ако се наложи и операция.много съм притеснена!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Професор Бусарски в Медицинска академия в София. Единстненият най- добър на тези операции. Споделям ти го от собствен опит.

# 2
  • Мнения: 15
alessina , кога си правила операция?опиши ми по -подробно ,ако ти се говори за това.какви бяха симптомите и защо се наложи операция?много ме е страх от операцията.

# 3
  • Мнения: 1 030
       Професор Бусарски в Медицинска академия в София. Единстненият най- добър на тези операции.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 768
а защо ти се налага операция? твоят микро или макроаденом е? ако е микро мисля че много рядко се стига до операция. аз имам микроаденом и си го нося вече 3 години откакто разбрах и не ми е създавал проблеми /да чукна на дърво/

# 5
За мен много добър неврохирург и като цяло екипа е този на доц.Маринов в Медицивска академия.Преди две години ми направиха операцията не съм им дала нито лев, а идваха дори в събота и неделя да ме видят как съм.Много съм доволна винаги са били усмихнати и любезни.Звездица и моето беше микроаденом, но отиваше към по-горната граница.Предпочетох операцията, защото иначе ми се предлагаше и лечение с хапчета, от които щях да имам много странични ефекти, които ми се сториха ужасни.Затова реших изобщо да не опитвам лечение с тях.Операцията ми я направиха през носа, така че нямам белези по главата.Много е бързо възстановяването.Ако искаш аз мога също да ти разкажа подробно.

# 6
Може да ми пишеш и на лични какво по-точно те интиресува.

# 7
  • Мнения: 15
някой чувал ли е за д-р Кръстев в Пирогов - завеждащ неврологично отделение.той също правел операции на хипофизата.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
kalas, забравих да добавя че като лежах в болница за 1 ден се запознах с една жена на която са й направили такава операция през носа и тя каза че я е направил проф Бусарски. след такава операция за съжаление няма гаранция /доколкото разбрах/ че няма да се появи отново аденом и трябват периодични изследвания -ЯМР и пр.
tatlej4e, учудвам се че направо си прибягнала към операция, сега има ново поколение лекарства-достинекс е едно от тях, при които няма почти никакви странични ефекти /при мен нямаше странични ефекти/ и се взима 1 или мах 2 пъти седмично Peace от тези лекарства се смалява аденома или поне не расте. а ти имаше ли главоболие, световъртеж и пр. като симптоми?

# 9
  • Мнения: 15
здравей звездица ,
аденома е с размери 13мм , но не ме боли глава,само малко ми се подуват очите и ми е гадно на погледа.стойностите на пролактина паднаха десет пъти надолу,защото от шест месеца пия бромокриптин 2х1 на ден и предполагам , че страничните ефекти са от лекарството.сега ще правя ЯМР за проверка на състоянието и ще се реши дали ще правя операция.мисля че ще е по-добре може би да се оперирам за да свършат веднъж тези мъки.много се страхувам, но почти съм се настроила за това.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
здравей калас,
аденомчето ти май си е голямичко, моето е 5,6/6,7 или нещо подобно, твоето е двойно повече, може би затова имаш проблеми.
Искрено ти желая аденома да е намалял и да не се наложи операция Praynig
а защо не са ти изписали достинекс? аз го пих и нямах странични реакции.
каквото и да решиш ти желая успех и ако мога с нещо да помогна с удоволствие ще го направя, само пиши Simple Smile

# 11
Мили4ка не се засхва6тай с операция.Тя 6те ти навреди доста пове4е от медикаментозното ле4ение.Аз от 1година имам диагноза аденом на хипофизата с големина 4мм(по малък е твоя,но това няма зна4ение).Пих бромокриптин 6месеца,даже успях да збременея но като разбрах 4е съм бременна спрях бромокриптина и направих спонтанен аборт,за съжаление(не е трябвало да го спирам).От 7 месеца пия ДОСТИНЕКС,идва ми нормално. НИКОГА НЕ СЕ ПОДЛАГАЙ НА ОПЕРАЦИЯ-това е съвет от мен.А ако все о6те не ти се вярва пи6и ми на e-mail 6те ти дам тел на доцент Андреева,която се занимава само с пролактиноми.УСПЕХ.По6тата ми е rogi78@abv.bg

# 12
  • София
  • Мнения: 2 768
rogi, здравей!
моля те кажи ми установено ли е че спонтанния аборт се дължи на това че си спряла бромокриптина. аз съм бременна в момента за 3ти път и не пия нищо. първия път имах също като теб спонтанен аборт или по-точно мисед но след това никои не каза че това със сигурност е причината. втория път износих нормално без да пия НИКАКВИ медикаменти за пролактинома и  се чудя дали това е правилния подход. сега пак съм бременна и до този момент не съм взимала нищо също.... кажи ми ако със сигурност са ти установили че това се дължи на пролактинома какви точно изследвания си направила?
благодаря ти предварително

# 13
  • Мнения: 15
здравейте ,
много благодаря на всички за подкрепата и милите думи.на 16 октомври съм на ЯМР и тогава ще се разбере къкво ще правя .стескайте ми палци.ще ви пиша какво е положението .
успех на всички!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте ,
много благодаря на всички за подкрепата и милите думи.на 16 октомври съм на ЯМР и тогава ще се разбере къкво ще правя .стескайте ми палци.ще ви пиша какво е положението .
успех на всички!
стискаме палци всичко да е наред и да не се наложи операция  Praynig и непременно да пишеш

Общи условия

Активация на акаунт