Мрънчо Мрънков

  • 1 945
  • 32
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Мрънчо Мрънков всъщност е Калинчо - на 2 г. и 4 месеца.
Става сутрин и почва да рИве: "Искам бонбонкииииииииииии". Ама с отварянето на очите буквално.
Нощем се събужда и реве: "Искам да пиша" (примерно). В колата мрънка: "Искам не знам си какво...". ВСЯКО негово изречение започва с думата "Искам"... всяко. И мрънкане яко. И в това се изразява нашето общуване основно - той: искам, а аз се опитвам да обяснявам, че не може да иска нон стоп и да отклонявам разговора в друга посока.
Някой да даде акъл к'во да го правя тоз' юнак?

# 1
  • Мнения: 5 877
хаха, мога само да ти разкажа смешка от семейната история:

Брат ми беше така - "искамискамискамискам" до припадък (на родителя). И майка ми един ден му изнесе лекция: "Стига с тази думичка "искам". Вече си достатъчно голям, за да научиш думичката "трябва"".

Отговорът на брат ми:
- ТРЯБВА да ми купиш сладолед!!!

# 2
  • Мнения: 7 263
Като стане не 3 и половина ще му мине  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Тогава почва друга фаза - споко - нормално се развива детето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 491
Ама това е моя бре! На 2 г и 2 месеца е.
Последния път "победих" с мълчание. Бяхме двамата в колата и го оставих да се нареве и натръшка. Не знам дали е правилно, ама обяснения не помагат. Започнах спокойно да обяснявам, а той изпадна в още по-тежка истерия. И така - навика се, после го обърна на молба и почти пред вкъщи вече му беше минало. Отвличането на внимание в повечето случаи също не помага. Посреднощ как да му отвличам вниманието -  та той спи и иска  newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ние пък и викаме "бръмбар - мрънбар". Номера с мълчанието и при нас действа.

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Най-ме дразни с бонбоните. Баща му сутринта му натика пакетче бонбони в ръката в 7 часа, за да млъкне. Лошо ми стана.
Аз съм желязо, но околните не могат да издържат и му пробутват нещо, за да млъкне. Ужас някакъв. Добре, че има сродни души наоколо.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
О, и Таня е така - непрекъснато иска, не мога да и отклоня вниманието изобщо. И най-лошото е,че не само иска бонбони например, ами иска от онези сините с незнам какво си и не признава други бонбони - с всичко е така. Реве посред нощ - Искам сокче - веднага и давам, защото съм приготвена и тя ревва - не от това шише, ами от онова с мечо - ужас някакъв. Ако някой има лек за това ще му бъда много благодарна   bouquet

# 7
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Боже,ама то си е кошмар.Ние все още не викаме искам,ама постоянно хленчим и ревем с пълно гърло и съзлзи пускаме като не постигаме своето.И аз обяснявах,ама не действа само се нервира повече и се изпъва като струна.Ще пробвам с мълчание и игнориране.

# 8
  • Мнения: 365
дъщеря ми е на близо 3 и макар и вече положението да не е толкова зле колкото преди, все още продължава с мрънкането. лошото е, че дори и аз да се старая да съм последователна винаги се намира някой, който да не издържи нам рънкането и истериите и тя така се научава, че ако реве достатъчно дълго, ще получи каквотот иска.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Малката е "искам", но не в степента, в която брат и е "не искам това, друго искам" или пък "нищо не искам" #Cussing out!!!
Обяснявам, обяснявам и като няма ефект  ЧАКАМ ДА ИМ МИНЕ  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 406
аха , нищо ново под слънцето... само дето при нас е "искам искам" нещо си-  Grinning 2 пъти за по- голяма тежест, или дребния мисли, че е една дума

# 11
  • Мнения: 2 768
Моята Мрънка Мрънкова е почти на 7!  bowuu

Като кажа "не може" започва с "мааааамооооо", "мооооля теееее", "ама иииискааааам"
Не мога да дам съвет, понякога съм пас, понякога не издържам и я овиквам.  Embarassed Но като цяло съм твърда, ако положението позволява, намирам компромисен вариант.
Анде, голям смях, развесели ме  Joy

# 12
  • Мнения: 816
Еха, какви страхотни неща искаш синчето ми Mr. Green Добре и аз ги искам, хайде сега да идем да видим къде ли има нещо скрито из холадилника, може пък и да намерим това което искаш!
Едно парченце сиренце се е скрило еди къде си, вътре май има някое малко бонбонче. А може и да има нещо друго....


Няма смисъл от обяснения. На тази възраст детето иска тук и сега веднага и точно това. Или му го предлагаш, след като сте се договорили да си изяде напр. закуската, или след като си е прибрал играчките или отменяш темата.
  bouquet

# 13
  • в гората
  • Мнения: 1 486
дъщеря ми е на близо 3 и макар и вече положението да не е толкова зле колкото преди, все още продължава с мрънкането. лошото е, че дори и аз да се старая да съм последователна винаги се намира някой, който да не издържи нам рънкането и истериите и тя така се научава, че ако реве достатъчно дълго, ще получи каквотот иска.

И мен най-ме дразнят лабилните околни. И роднините, които казват: "ами, глезен си ни е." И му подават пакетчето с прословутите бонбонки. Омагьосан кръг. #Crazy

# 14
  • Мнения: 14 133
О и у нас има такъв, който хленца и мрънка понякога за всякакви дреболии.

Общи условия

Активация на акаунт