Какво кенгуру ще ми препоръчате?

  • 631
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здравейте
Гледах вчера едно кенгуру на Бертони ,става и за новородено има една приставка с цип за главичката и като порасне се маха и бебчето дотогава се носи в легнало положение.Някой ползвал ли е такова?Пепорчайте ми нещо ,но да не е много скъпо  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 896
Можеш да си ушиеш слинг...Ще ти излезе мах.5-10 лева.
Пусни в търсачката [слинг] и ще излязат доста теми, в няколко от тях има инструкции за шиене.
Аз имам слинг Maya Wrap - За него ти трябват две метални халки и едно парче плат 90/220, няколко тегела и това е. 
Предимството на слинга пред кенгуруто е, че е по-лек и че по-дълго можеш да носиш бебето без да те заболят рамената, защото тежестта се разпределя по целия гръб - аз в началото бях с кенгуру на Chicco, с облагалка за глевичката в легнало положение, към 2-3 месец ми ушиха слинг, който ползвам и досега.






Има и модел без халки - Дидимос, с плат дълът около 4 м, в зависимост от височината на носещия го.



Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 14:47 от Гуш

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Ако,все пак решиш да си купиш кенгуро ти препоръчвам това ,което е за новородени т.е с твърд гръб и подложка за главичката Peace.Моя съвет намери от някой просто да пробваш да ли на детето ще му хареса,защото Божидара е на  близо четири месеца,но като го види реве и не иска да стои в него.

# 3
  • Мнения: 5 370
Имах кенгуро на Макси Го-Го-много добро нещо, много яко експлоатирано, с твърд гръб и възможност да се слага детето в 2 посоки. Имаше си и лигавче също. Обявила го бях за продан във форума и въобще не се "опря"-даже имаше няколко кандидати. Препоръчвам го! Peace

# 4
  • Мнения: 446
А можете ли да ми обясните как точно да си направя слинг.В коя част точно се зашива и тн.

# 5
  • Мнения: 1 101
Имам кенгуру на Chicco, купихме го още преди малкият да се роди. Ползвам го вече 3 месеца нон-стоп, с твърд гръб e и е удобно на детето  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
А можете ли да ми обясните как точно да си направя слинг.В коя част точно се зашива и тн.

В тази тема има подробни инструкции и снимки как се шие.
С две думи - купуваш си парче плат, нека е хубаво здраво хасе, 220/90, и 2 железни халки с диаметър 7- 8см, за 1.50 лв. от магазините за шивашки материали. Подгъваш краищата отвсякъде, и после действаш според картинките по-долу.
Като е готов слинга ходиш ей  при тая леличка и нейния сладък Карл, да ти покаже как да си носиш хлапчо в слинга...





Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 23:40 от Гуш

# 7
  • Мнения: 1 000
Ние сме с Чико Гоу......страшно удобно е ....има си лигавник....и бебо може да се носи обърнат към теб....а като порастне и с гръб към теб.
Купихме си го от форума.....за 20 лева...

# 8
  • София
  • Мнения: 752
Аз имам Isys на  Bebe comfort и съм много доwолна...много е стабилно и много лесно се поставя детето в него, а когато сме с кола и ниама столче, просто от качам горната част и детето ляга в коленете ми. Това им е сайтът http://www.bebeconfort.com

Общи условия

Активация на акаунт