Да го спра ли от яслата?

  • 774
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Тръгнахме на 18.09 и е един голям КОШМАР. Сутрин едва го оправям, защото иска да гледа детско филмче на компа или нещо друго да прави, не закусва, мрънкоти .... отиваме в яслата и само като влезем почва рев /първият ден зарева като го хвана госпожата за ръка и го вкара вътре/. 4 дни ходим и с всеки изминат ден е по-зле. Казват ми, че през цялото време реве - оставям го с рев, вътре реве, взимам го с рев. Не може да спи у дома, постоянно плаче, иска да го нося ... детето е стресирано. Знам, ще кажете че е прекалено малко времето, ами ако това го притеснява психически?! Мисля си дали не е по-добре да го спра, но пък толкова ми се искаше да ходи ....

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Защо го даваш толкова малък?

# 2
  • Мнения: 5 577
Анита, съжелявам, че нещата при вас са се развили така.  Cry
Опитай още една седмица, аз мога да ти дам някой съвети, ако искаш.
Нали и Иван тръгна сега от 18.09 и се справя повече от добре (да не казвам голяма дума).

# 3
  • Мнения: 1 722
Ох, много ми е притеснено. Донякъде очаквах да стане така, защото е много привързан към мен. Но от друга страна се надявах, че като види децата ще се зарадва.  Cry

# 4
  • Мнения: 253
Според мен е по - добре да изчакаш още малко преди да вземеш окончателно решение.
И при нас беше нещо подобно. Водехме го с рев - вземахме го с рев, в къщи постоянно беше до мен, а вечер се събуждаше и пак идваше при мен. Но след около месец отивахме с голямо желание при децата в яслата  Grinning
Трябват ти търпение и железни нерви  Peace

Успех   bouquet

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Защо го даваш толкова малък?

Наистина - защо? На работа ли ще се връщаш?
Моя приятелка имаше същият проблем, но детето й беше около 2.5 години и беше ужасно палав. А при вас как стоят нещата?

# 6
  • софия
  • Мнения: 555
Извинявам се предварително, че съм толкова рязка и крайна, но в резултат на правилното отглеждане в тях сина ми изкара двустранна бронхпневмония на 2,4 г. като усложнение от изкарана скарлатина и всяка зима щом се застуди започваше страхотно кашляне, от което не можеше да спи. Благодарна съм на д-р Мариян Иванов, че ни спаси от кошмара.
Та по темата:

Не вярвам яслите да са се променили от как моето голямо момче ходи на тях (тръгна на 1,4г) така че не ми опонирайте че това е било доста отдавна.
Но при условие, че майката/бабата/бащата или който и да е друг не е принуден по финансови съображения да тръгне на работа и може да гледа детето до 2,5г.-3г. (когато повечето детски ги взимат) не виждам смисъл да се ходи на ясла, защото
1. там са 25(поне) деца за "уж" 3 възрастни, но те много рядко са и трите заедно. и нали се сещате как мокрото дете ще бъде забелязано и преоблечено в навалицата.
2. зимата надуват яко парното вие съответно водите детето навлечено и то там се изпотява, което води до настинка и т.н. картинката може да е с ужасни последици
3. децата не се извеждат извън сградата, при добро време висят като малки паячета по решетъчни балкони.
4. повечето деца, които са в яслата са на родители, които са принудени да тръгнат на работа и рядко могат да си позволят болничен, т.е. водят децата полуздрави като ръскуват здравето не само на своите, но и на чуждите деца. и не ме апострофирайте, че госпожите връщат такива деца. аз лично имам колежка, която дава подаръци на госпожата, за да дава антибиотика на щерка й - това без коментар.
5. не дай си боже да закъснеете малко след 17:30 - детото стои тъжно и жално цялото навлечено и ако таз дето трябва да е дежурна до 19 часа бърза за някъде започва да го тормози - ей на виждаш ли забравиха те и т.н. и т.н.
6. Всяко следващо поколение е по-кекаво от предишното и по-болнаво. яслата не е място където вашето дете ще може да расте здравои усмихнато, защото там цари казармен режим инак г-жите няма как да се оправят с толкова много деца. А децата са различни и искат индивидуален подход и най-вече разбиране каквото само близък човек може да даде.
сигурно бих се сетила и много други неща, ама трябва да помагам в подвързване на учебници.

все пак това си е вашето дете и вие най-добре знаете как да се грижите за него. единствено бих ви посъветвала
За бога майки не го давайте на ясла.

# 7
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Можеш ли да питаш дали не можеш да оставаш с детето там, да видиш какво точно го кара да реве непрекъснато?
Ако ти разрешат да ходиш няколко дни поне за час-два да сотаваш в групата, да свикне малчо.

# 8
  • Мнения: 7 362
Извинявам се предварително, че съм толкова рязка и крайна, но в резултат на правилното отглеждане в тях сина ми изкара двустранна бронхпневмония на 2,4 г. като усложнение от изкарана скарлатина и всяка зима щом се застуди започваше страхотно кашляне, от което не можеше да спи. Благодарна съм на д-р Мариян Иванов, че ни спаси от кошмара.
Та по темата:

Не вярвам яслите да са се променили от как моето голямо момче ходи на тях (тръгна на 1,4г) така че не ми опонирайте че това е било доста отдавна.
Но при условие, че майката/бабата/бащата или който и да е друг не е принуден по финансови съображения да тръгне на работа и може да гледа детето до 2,5г.-3г. (когато повечето детски ги взимат) не виждам смисъл да се ходи на ясла, защото
1. там са 25(поне) деца за "уж" 3 възрастни, но те много рядко са и трите заедно. и нали се сещате как мокрото дете ще бъде забелязано и преоблечено в навалицата.
2. зимата надуват яко парното вие съответно водите детето навлечено и то там се изпотява, което води до настинка и т.н. картинката може да е с ужасни последици
3. децата не се извеждат извън сградата, при добро време висят като малки паячета по решетъчни балкони.
4. повечето деца, които са в яслата са на родители, които са принудени да тръгнат на работа и рядко могат да си позволят болничен, т.е. водят децата полуздрави като ръскуват здравето не само на своите, но и на чуждите деца. и не ме апострофирайте, че госпожите връщат такива деца. аз лично имам колежка, която дава подаръци на госпожата, за да дава антибиотика на щерка й - това без коментар.
5. не дай си боже да закъснеете малко след 17:30 - детото стои тъжно и жално цялото навлечено и ако таз дето трябва да е дежурна до 19 часа бърза за някъде започва да го тормози - ей на виждаш ли забравиха те и т.н. и т.н.
6. Всяко следващо поколение е по-кекаво от предишното и по-болнаво. яслата не е място където вашето дете ще може да расте здравои усмихнато, защото там цари казармен режим инак г-жите няма как да се оправят с толкова много деца. А децата са различни и искат индивидуален подход и най-вече разбиране каквото само близък човек може да даде.
сигурно бих се сетила и много други неща, ама трябва да помагам в подвързване на учебници.

все пак това си е вашето дете и вие най-добре знаете как да се грижите за него. единствено бих ви посъветвала
За бога майки не го давайте на ясла.
          И се забравила да пишеш ,че в яслата "ядат" живи дечица. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Можеш ли да питаш дали не можеш да оставаш с детето там, да видиш какво точно го кара да реве непрекъснато?
Ако ти разрешат да ходиш няколко дни поне за час-два да сотаваш в групата, да свикне малчо.

На мен ми позволиха да остана в групата.Думите на сестрата бяха - "Трябва да му спечелим доверието!"Сядах там накрая(като изпъдено псе  Mr. Green), но Борко се чувстваше добре. Намалявахме престоя ми в групата и накрая просто не влязох. Е ревеше, но се успокояваше.След 4 месеца ясла доживях "Чакай ме малко,сега тъкмо играя...."

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо го даваш толкова малък?
Нямаш ли възможност да го гледаш?

Ох, много ми е притеснено. Донякъде очаквах да стане така, защото е много привързан към мен. Но от друга страна се надявах, че като види децата ще се зарадва.  Cry
Малък е да се радва на другите деца. Това общо взето става в детската градина.

# 11
  • софия
  • Мнения: 555
didia
много благодаря за подсещането  bouquet

# 12
  • Мнения: 416
Аз бих го спряла категорично.

# 13
  • Мнения: 253
......
2. зимата надуват яко парното вие съответно водите детето навлечено и то там се изпотява, което води до настинка и т.н. картинката може да е с ужасни последици
3. децата не се извеждат извън сградата, при добро време висят като малки паячета по решетъчни балкони
.....

 Ами аз го оставям с блузка с къс ръкав или тънка блузка с дълъг ръкав. Това не е проблем  Naughty
 В нашата ясла изкарват децата, когато е хубаво времето и не " висят " по балконите   bouquet

# 14
  • Мнения: 6 206
Не вярвам яслите да са се променили от как моето голямо момче ходи на тях (тръгна на 1,4г) така че не ми опонирайте че това е било доста отдавна.
Но при условие, че майката/бабата/бащата или който и да е друг не е принуден по финансови съображения да тръгне на работа и може да гледа детето до 2,5г.-3г. (когато повечето детски ги взимат) не виждам смисъл да се ходи на ясла, защото
1. там са 25(поне) деца за "уж" 3 възрастни, но те много рядко са и трите заедно. и нали се сещате как мокрото дете ще бъде забелязано и преоблечено в навалицата.
2. зимата надуват яко парното вие съответно водите детето навлечено и то там се изпотява, което води до настинка и т.н. картинката може да е с ужасни последици
3. децата не се извеждат извън сградата, при добро време висят като малки паячета по решетъчни балкони.
4. повечето деца, които са в яслата са на родители, които са принудени да тръгнат на работа и рядко могат да си позволят болничен, т.е. водят децата полуздрави като ръскуват здравето не само на своите, но и на чуждите деца. и не ме апострофирайте, че госпожите връщат такива деца. аз лично имам колежка, която дава подаръци на госпожата, за да дава антибиотика на щерка й - това без коментар.
5. не дай си боже да закъснеете малко след 17:30 - детото стои тъжно и жално цялото навлечено и ако таз дето трябва да е дежурна до 19 часа бърза за някъде започва да го тормози - ей на виждаш ли забравиха те и т.н. и т.н.
6. Всяко следващо поколение е по-кекаво от предишното и по-болнаво. яслата не е място където вашето дете ще може да расте здравои усмихнато, защото там цари казармен режим инак г-жите няма как да се оправят с толкова много деца. А децата са различни и искат индивидуален подход и най-вече разбиране каквото само близък човек може да даде.
сигурно бих се сетила и много други неща, ама трябва да помагам в подвързване на учебници.

все пак това си е вашето дете и вие най-добре знаете как да се грижите за него. единствено бих ви посъветвала
За бога майки не го давайте на ясла.
това са пълни глупости, поне за яслата, на която ходи детето ми
Нито едно от изброените не важи при мен.
Навремето може и да е било така в някоя калпава ясла, но вярвай ми ако това става с моето дете няма да стоя и да гледам.
Твърдя, че детето ми е прекрасно гледано и си вярвам. Simple Smile
Две от четирите жени, които са в групата на сина ми са уникални. За мой късмет винаги едната е на смяна.
И кога разбрах, че е в сборна група - в деня, в който го взех с мръсна уста и блуза.
Никога преди или след това не е било, така че да не изреждам и шест точки и аз. Stop

Общи условия

Активация на акаунт