е направо ми писна от тая шумна, прашна и пренаселена София

  • 3 806
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Ей значи от 1 час се опитвам да приспя детето и вселената е срещу мен. Вече мноооого ми писна.
1.съседът ми вече 3 месеца прави ремонт с къртене, бутане на стени, смяна на водопровод и пр. днес си е викнал водопроводчик да му реже тръбите точно между 2 и 4.
2.срещу нас на 3 метра от спалнята има строеж, на който в момента през една пластмасова тръба изхвърлят от 5 етаж строителни отпадъци - парчета от тухла, цимент, пясък и какво ли още не.и това нещо като падне на земята вдига огромен облак прах, а шума е убийствен
3.още два апартамента в блока се ремонтират.
4.на два блока до нас им правят изолации и дупчат с бормашините по цял ден
5.на трети блок до нас правят таванските пмещения на апартамент и е невъобразим шум
6.като тръгна с количката за парка минавам покрай още два блока, на които правят изолация и всичкия прах е върху главите ни щото не им пука че минават хора
7.като отидем в парка, правят някакви жалки опита да събират боклуците с един багер и един камион отпреди войната, които бълват адски дим на нафта и бучат като реактивни самолети. а въпросният боклук се изнася веднъж седмично от едни огромни контейнери, които са от мрежа и вътре боклука ферментира цяла седмица, а имаш възможност и да се наслаждаваш на красотата на този процес, после всичко това струпват на една по-крайна поляна и го извозват кой знае кога.

Ако реша да се спася при наште, няма как, ново 20 - строеж точно срещу тяхната кооперация на етап изкопаване на дупка, и това на улица, на която като малки сме играли федербал и часове наред кола не минаваше, а сега е като Цариградско шосе. в крайна сметка нашите не издържаха, продадоха си апартамента и заминават да живеят на 30 км. от София. Аз също бих заминала, ако на мъж ми работата не му беше тук. И като капак на всичко имам дете, което спи като заек и при най-малкия шум подскача и това след 1 час приспиване. Напарво съм извън кожата си вече, баси гадния град.

# 1
  • Мнения: 489
 Напълно съм съгласна. За съжаление София е най- неподходящия град за семейни с малки деца. Няма спокойствие, мръсно е навсякъде, шумно и пренаселено. В момента в който имаме възможност за работа и реализация в друг град, няма да останем и секунда пове4е. В цивилизованите държави никой не живее в ситито, а в предградията, хората знаят кое е добро за тях.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Разбирам те напълно Confused, нищо не остана от тихите и спокойни улици, на които си играеехме като деца...така ми е мъчно, толкова обичам родния си град...за съжаление не мога да го позная вече

# 3
  • Мнения: 2 309
, нищо не остана от тихите и спокойни улици, на които си играеехме като деца...

Наскоро изведох детето в градинката при нашите, където играехме като малки, нито една катерушка не беше останала, нямаше и една кофа и съответно земята беше осеяна с фасове, хартии, пликчета, кутии от цигари, тук-там презервативи, буквално боклуци до глезените. Пейките-обрасли с шубраци и не можеш да седнеш, и като капак на всичко на улицата пред градинката две коли се удариха, понеже се получава един малък завой и някакъв пикльо с колата на баща си , караше с мръсна газ и цапна другата кола челно. Секунди преди това на същото място минаха няколко деца с колелета, а зад другата кола една майка буташе количка. Бях с баща ми, той отиде да се кара с малкия, но съотвено той му тегли една майна и отпраши нанякъде без един фар.

# 4
  • Мнения: 97
На всички им е писнало! "Расте но не старее" с около 10-15 000 ново-софиянци годишно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Не се учудвам въобще, градинката на Св.  Троица е в същото състояние...преди имаше езеро с рибки, пеики на всяка алея... сега дори чешмичката не работи - махнали са я.
Мръсотия, гамени, наркомани - никакво удоволствие от разходката, едно единствено заведение и то с безбожни цени Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Валентина, явно не си се сблъсквала с такива проблеми, но все пак благодаря за съвета.

# 8
  • Мнения: 1 416
На всички им е писнало! "Расте но не старее" с около 10-15 000 ново-софиянци годишно.
Почна се...  Mr. Green

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Валентина, явно не си се сблъсквала с такива проблеми, но все пак благодаря за съвета.
Едава ли са я подминали, всъщност едва ли има софиянец, който да не се е сблъсквал с такива проблеми.
Просто иска да каже, че нищо няма да се промени докато ти стоиш и чакаш сам да се промени. Или действаш по някакъв начин за да го предотвратиш или си търсиш начин да се спасяваш.

# 10
  • Мнения: 1 533
На всички им е писнало! "Расте но не старее" с около 10-15 000 ново-софиянци годишно.

Ами преместете се в провинцията, тя опустява с 10-15 000 калпака годишно, тихо, спокойно, евтинко...

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци

Simple Smile))
Дааа, много добре казано, но на практика напълно неприложимо. Или по-точно приложимо, но без никакъв ефект.

# 12
  • Мнения: 1 753
Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци

Валка, това драга моя е ЗАОБИКАЛЯНЕ на проблема, а не решаване. Да имаш идеи за решаването му??? Ако нямаш по-добре си трай, щото пък ми писна от такива като теб, които ми казват и натякват да престана да се оплаквам. Щото няма да престана!!! И щото ми е писнало наистина!! И съм мноооо нервна....  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 2 070
Всички, които имат идеи за околната среда, междублоковите пространства, подлезите, спрелите по улиците и тротоарите коли - заповядайте в темата "НБМ- ...инициативИ" - закована е в настоящи и бъдещи майки... Както някои от вас са разбрали - подготвя се кръгла маса по тези и други проблеми под егидата на Президента...все още не е късно да дадете предложение, мнение, да споделите нещо, надяваме се и да бъдете конструктивни...

На мен ми предстои скоро да се присъединя към тълпата в Сф и никак не ми се нрави, даже ми се плаче, ама.... нямам повече какво да кажа...

# 14
  • Мнения: 2 309
Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци

 -да знаят, че имам бебе и въпреки това казват сори ремонта трябва да се направи, а и мислиш ли сериозно, че заради мен ще спрат
 - маршрута ни към парка минава по две успоредни улици или тази с ремонтите или тази с колите през 1 секунда, отбиващи от цариградско
 - няма най-тихо място в апартамента, като съседния е по цялата дължина на нашия, а и под нас също правят ремонт

и да става ми по-леко като си излея яда тук и споделя иначе защо ще го правя?

Освен това Валентина, досега един пост не съм прочела от теб, в който да няма заяждане, а на теб става ли ти по-леко като си изливаш агресията тук?

Общи условия

Активация на акаунт