Откога оцветяват децата?

  • 2 675
  • 41
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Моето дете - 3г 2м - хич не умее...
Има разни книжлета за оцветяване - нито контур нацелва, нито нищо... цветовете, които подбира много странно са едно на ръка.
Пробвах веднъж да й дам прости форми за оцветяване, белким е  по-лесно, нарисувах разни квадрати и кръгове - нъц, майка.
Трябва аз да съм по-упорита в показването или сама някой ден ще се научи?

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 16:40 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 877
аз не го уважавам много това умение, затова и не я насърчавам много. Не умее.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Абе Бу, тя си е малка още...Аз работих една година в детска ясла и градина/ОДЗ/ след училище и им правех нещата за упражненията по ръчен труд, рисуване и т.н. За детската ясла стигнаха най-много до заграждане с оградка/разбирай с една линия/ на предварително нарисувана къщичка. И ако ти каже, че само 2-3 деца го правеха адекватно... Laughing

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 160
И на мойта щерка не и харесва да оцветява. Интерес - нула! А едно наше съседче на 1г.6м. оцветяването му беше любимо занимание. Всяко дете си има интереси явно Sunglasses Моята предпочита да рита топка Mr. Green.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дарина започна да оцветява чак в детската градина,т.е около 3 годишна Peace

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели много много обича да рисува и оцветява, но разбира се е и още ужасно малка за това.
Опитва се и тя да запълва фигурите като мен, но започнем ли и двете да оцветяваме едновременно- резултатът е, че тя през 2 минути иска моя молив. Сменяме ги и след 2 минути пак иска моя  Flutter Явно още си мисли, че от самия молив зависи дали ще се нарисува всичко  толкова добре Mr. Green
Според мен ти си е показала и би било достатъчно от време на време да оцветявате заедно.

# 6
  • Мнения: 712
Май в началото всички деца подбират странно цветовете. Въпрос на време и желание е, но не е притеснително засега.

# 7
  • Мнения: 3 211
Габи вече оцветява много добре.
Ама тя има вече 2 години стаж ясли и градина Grinning

# 8
  • Мнения: 3 034
Горе-долу, откакто тръгна на държавно учебно заведение /ясла, градина/ - там им дават много да оцветяват.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...или сама някой ден ще се научи?

 Peace Peace

Не е супер ценно умение. Никак даже. Е, важно е за овладяването на краснописа да речем, но вече почвам да съм сигурна, че и за там не е нужно.
Качествено не по-рано от 5-6г., че дори съвсем добре в 1-ви клас.

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И Самуил не обича да оцветява. Обича да рисува, но да оцветява - не.
Купила съм му едни книжки, в които се лепят стикери и покрай това има и за оцветяване. Той залепи стикерите, свързахме заедно едни точки, Самуил се измете, а ние с баща му оцветявахме един час картинки с изплезени езици.  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 630
При децата има много големи различия в умението да оцветяват, но то не е базисно за  тяхното развитие (но няма нищо лошо да се стимулира, ако проявява интерес).
Други неща, като рисуване на кръг, квадрат... по-късно човешка фигура... пропорции.... пространство са важни.

# 12
  • Мнения: 2 818
Не е супер ценно умение. Никак даже. Е, важно е за овладяването на краснописа да речем, но вече почвам да съм сигурна, че и за там не е нужно.


И аз така мисля.

# 13
  • Мнения: 17 401
И аз се бях притеснила- че не може е ясно, но интерес никакъв, да не говорим, че и цветовете не познава...Виждам, че дрехите им са изцапани  с фулмастри- в детската градина нещо рисуват, но какво точно не знам. ПОмня, че обожавах оцветяването, но това беше на 5-6 години.

# 14
  • Мнения: 11 306
Действа успокоително при деца след 4-5 години. Развива цветоусещането
Само толкова.
Каката много рано го усвои този метод, но ние определено го ползваме само за успокояване.
Синковеца още плези език и дращи, но с приличен успех. Засега се нерви повече отколкото да му доставя удоволствие.
Не натискам, чакам. Вадя книжките и моливите само, когато поиска.

Общи условия

Активация на акаунт