Нисък хемоглобин на бременна?

  • 757
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Преди малко разбрах резултатите от изследванията:нисък хемоглобин.Някой  знае ли повечко по въпроса?Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 000
И моя беше нисък като бях в 6-ия месец. Пих един месец Малтофер и след това не съм имала проблеми.

# 2
  • Мнения: 795
Az sym v 9-ti i ot dnes pija Maltofer po preporyka na lekarkata. Ne predpriemaj ni6to sama, konsultiraj se s lekarja. Kakvi sa ti stojnostite sy6to e ot zna4enie. Moja e 105. Pri 117 ne pih ni6to. Ne se panikjosvaj, normalno e pri bremennite da se poniji. Nablegni na "jeleznite hrani" - 4erveno vino, 6okolad, spanak, 4erveni mesa, bobovi ... i imaj predvid, 4e po-dobre se priema s vitamin C. Uspeh!!

# 3
  • Мнения: 111
При бременните е съвсем нормално да е по-нисък.Мисля, че под 105 се смята за нисък.На мен ми бяха изписали да пия Феро-фолгамма в 9-тия месец.Не се притеснявай, нали все пак изследванията ще ги види лекар и ще прецени дали да пиеш нещо.Успех  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 482
А колко е?

# 5
  • Мнения: 581
И моя е нисък, но при бременни било нормално.

# 6
  • Мнения: 3 042
Моят хемоглобин беше нисък в края на 3м - беше 100. Лекарката ми изписа Малтофер Фол на таблети. В края на 8м, когато ми направиха изследвания си беше вече нормален.

Лекарят ще ти каже какво да пиеш ако е необходимо. Peace
Спокойно нищо страшно няма. Много често се случва хемоглобинът да падне по време на бременноста.

Лека бременност!

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз бях така и през двете бременности. Яж повече храни съдържащи желязо. Аз пиех сок от Нар, ядях орехи всеки ден, червено цвекло, хайвер, друго сега не мога да се сетя. Определено нещата при мен се стабилизараха и хемоглобина последните месеци  ми беше в нормалните граници.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И аз като другите, ще кажа, че се случва при бременните да имат по-нисък хемоглобин. В шестия месец моят беше 91. Изписаха ми Тотема, също и витамини. Оправих се, няма страшно и при теб  Peace

# 9
  • Мнения: 654
И на мен ми е нисък от края на 5- ти месец. Трябва да си изследваш и желязото- от женската консултация да  ти дадат направление за хематолог и  ако и то е ниско (при мен беше така), ще ти предпишат поне по веднъж на ден (зависи от резултатите ти) Малтофер фол (желязо с фолиева киселина), а понякога дават и допълнително фолиева киселина, въпреки Малтофера и ще те изследват през няколко месеца. Ако ти предпишат Малтофера, вземи се първо само един блистер, защото доста дразни стомаха и някои бременни повръщат от него. Късмет и не се притеснявай, но почни лечение, за да не се чувстваш зле и ти. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт