Обезкосмяване... с конец!

  • 9 555
  • 21
  •   1
Отговори
  • London, baby
  • Мнения: 800
 Някой има ли идея някоя козметичка в България да действа с конец? Чувала съм, че в Германия има, но за тук... В предаването "Пълна промяна" също съм виждала. Доста е трудничко, освен с ръцете,помагаше си и с уста. #Crazy Трайността била около 3-4 месеца, а цената е малко по-скъпа от кола маската.

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Не съм чувала, съжалявам, но ще следя темата с интерес

# 2
  • Мнения: 3 447
Ами аз съм се обезкосмявала с конец... но в никакъв случай не мога да кажа, че трае 3-4 месеца newsm78 Трае колкото след епилатор, то и принципите на действие са сходни.

# 3
  • London, baby
  • Мнения: 800
А можеш ли да обясниш как става?!

# 4
  • Мнения: 3 447
Ами ще пробвам, ама... дано да е разбираемо.
Вземаш конец, да кажем, към 2.5 метра. Сгъваш го няколко пъти, така че да получиш по-дебел, многослоен  конец с дължина 70-80 см. Слагаш го около глезена и премяташ единия край около другия - все едно го връзваш, само че го премяташ много пъти. Получава се нещо като спираловидна намотка - единият край увит около другия, но самите краища на конците са свободни. Затягаш около крака, хващаш свободните краища и започваш да ги движиш наляво и надясно. При това движение намотката се мести около крака, като захваща и изскубва космите от корен. Като изскубеш по този начин една хоризонтална ивица, полека-лека придвижваш конеца нагоре по крака и така, докато оскубеш целия крак.
Разбра ли се нещо? Embarassed

# 5
  • London, baby
  • Мнения: 800
Отивам да пробвам!!! Благодаря!!! Hug

# 6
# 7
  • London, baby
  • Мнения: 800
Уфф  Cry нищо не става... #Crazy Май по-добре кола маска.Благодаря ти все пак!  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 622
Ами ще пробвам, ама... дано да е разбираемо.
Вземаш конец, да кажем, към 2.5 метра. Сгъваш го няколко пъти, така че да получиш по-дебел, многослоен  конец с дължина 70-80 см. Слагаш го около глезена и премяташ единия край около другия - все едно го връзваш, само че го премяташ много пъти. Получава се нещо като спираловидна намотка - единият край увит около другия, но самите краища на конците са свободни. Затягаш около крака, хващаш свободните краища и започваш да ги движиш наляво и надясно. При това движение намотката се мести около крака, като захваща и изскубва космите от корен. Като изскубеш по този начин една хоризонтална ивица, полека-лека придвижваш конеца нагоре по крака и така, докато оскубеш целия крак.
Разбра ли се нещо? Embarassed

РАзбра се, ама предварително трябва да предупреждаваш, че това е опит за хора със здрави нерви и волскотърпение Crazy

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
РАзбра се, ама предварително трябва да предупреждаваш, че това е опит за хора със здрави нерви и волскотърпение Crazy

 Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
Мен са ме епилирали така - много добре се оформят вежди Peace Беше преди години в Карлово - бях там на гости на една приятелка и козметичката бе една рускиня. Колкото до "трайността" - еднаква е Wink

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 18:06 от The Sun

# 11
  • Мнения: 1 986
  Не става ли по-бързо с епилатор newsm78 Аз няма да имам нерви да се почистя така Embarassed

# 12
  • Мнения: 5 790
Познавам един фризьор, арабин, който го прави. Гледала съм го, че скубе мигли и окосмяване около устата. За крака - не знам, не съм го питала. Има доста клиентки, но аз не съм пробвала още.

# 13
  • Мнения: 3 447
  Не става ли по-бързо с епилатор newsm78 Аз няма да имам нерви да се почистя така Embarassed
Ама разбира се, аз съм го правила преди 15-16 години, когато още нямах епилатор и се скубех с пинсетка Crazy Аз лично никакви предимства не виждам на тоя метод, просто момичето питаше, затова го описах. Сега никой не може да ме накара да се скубя така Simple Smile

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На мен една колежка ми показа, но не виждам разлика - като с епилатор е, пак скубе космите, само че не хаби ток  Mr. Green
За ръце и крака ми е ясно как става,  ами как скубят вежди, това ме озадачи много!?

Общи условия

Активация на акаунт